Konferencia-Liga: Nyögvenyelősen, de hazai pályán is győzni tudott a Ferencváros – Ferencvárosi TC – Hamrun Spartans 2-1 (1-1)

Tegnap este rendezték meg a Konferencia-Liga selejtező 3. fordulójának a visszavágóját, ahol a Ferencváros egy felforgatott csapattal 2-1-re legyőzte a máltai Hamrun Spartans együttesét, így készülhet a Konferencia-Liga rájátszására.

Ferencváros – Hamrun Spartans élő közvetítés - Sportal.hu

A Ferencváros már idegenben elvégezte a ,,piszkos munkát”, hiszen 6-1 arányban tudtak győzni Máltán, így nagy önbizalommal várhatta a visszavágót a Groupama Arénában. Máté Csaba több helyen is változtatott a Puskás Akadémia elleni kezdőhöz képest, bekerült például a kecskeméti kölcsönből visszatérő Varga Ádám is, akinek ez volt az első tétmérkőzése a zöld-fehérek színeiben.

Játékoskeret - Fradi.hu

A talákozót a máltaiak kezdték jobban, akik a becsületükért játszottak Budapesten. A 6. percben Montebello bal oldali beadását az előre húzódó Joseph Mbong jutatta a kapuba. 0-1

Élő: Ferencváros–Hamrun Spartans 1-1 - Infostart.hu

A bekapott gól után már elkezdett játszani a Ferencváros is, a 10. percben Varga Barnabás lőtt kapura, de az nem sokkal a kapufa mellett ment el. A 27. percig kellett várni az újabb lehetőségre, ezúttal is Varga volt a főszereplő, de fejesét magabiztosan fogta Marchetti kapus. Ezután Abu Fani életerős lövését védte bravúrral a 40 éves olasz kapus.

A 41. percben már viszont ő is tehetetlen volt, hiszen Sigér Dávid remek passza után Varga Barnabás adta be a labdát az ötösön érkező Adama Traorénak, aki fejjel volt eredményes. Nagyszerű támadás volt! 1-1

A Fradi a visszavágót nyögvenyelősen, a párharcot nagyon simán nyerte az  EKL-ben - videó - Csakfoci.hu

A fordulás után is a magyar bajnok próbált irányítani és az 53. percben Sigér Dávid lőtt egy hatalmas kapufát 20 méterről. A Hamrun stabilan próbált védekezni és kihúzni a mérkőzés végéig, de a Fradi cseréi egy nagyobb lendületet hoztak a csapat számára.

A 62. percben Abu Fani tekerésénél még megúszták a máltaiak, de 7 perccel később nem volt kegyelem. A csereként beálló Marquinhos ment el a bal oldalon, bepasszára nagyszerűen érkezett Varga Barnabás és a labda kikötött a kapuban. 2-1

Ekl-selejtező: Ferencváros–Hamrun - NSO

A hátralévő idő már nem hozott sok izgalmat, így a Ferencváros 2-1 arányban legyőzte a Hamrun Spartanst. Végül 8-2-es összesítéssel, kettős győzelemmel jutott az EKL-rájátszásába.

EKL-selejtező: Nem Dibusz védi a Fradi kapuját a máltaiak elleni  visszavágón - itt a kezdőcsapat - Csakfoci.hu

A találkozót követően Máté Csaba és Luciano Zauri nyilatkozott.

Máté Csaba, a Ferencvárosi TC vezetőedzője:

,,Pozitívum, hogy kettős győzelemmel jutottunk tovább. Nagy különbségű győzelem után nem volt könnyű teljes koncentrációval pályára lépni, és nem is tudtuk elérni, hogy ne kapjunk gólt, de megérdemelten fordítottunk. A kinti összecsapáson sokkal hatékonyabban futballoztunk. Akik nem voltak a kereteben, kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódnak. Cristian Ramírez sem volt ezúttal itt, ez nem az a mérkőzés volt, amelyen kockáztatni kellett volna a nagyobb bajt. Volt rá lehetőség, hogy pihenőt adjunk, és a sérültek teljesen rendbe jöjjenek.

Az 53 éves szakember már a Zalgiris Vilnius elleni EKL-rájátszásról is szót ejtett.

,,Ott volt a stábomból egy megfigyelő a litván csapat mérkőzésén. Megfelelően fel kell készülnünk, ez a rájátszás lesz, apróságok dönthetnek, ráadásul idegenben ismét műfüves talajon kell pályára lépnünk.

Luciano Zauri, a Hamrun Spartans vezetőedzője:

,,Valójában nem volt kérdés, a Ferencváros sokkal erősebb csapat a miénknél. Ezúttal helytálltunk, szerettünk volna jó mérkőzést játszani idegenben, tervünknek ez a része legalább megvalósult. Próbáltuk felvenni a tempót, védekeztünk becsülettel, a végéig sajnos nem sikerült kihúznunk, ezért vereséggel távozunk Budapestről. A Dinamo Tbiliszi ellen kisebbfajta csodát értünk el, kétszer is legyőztük. De amikor megtudtam, hogy a Ferencváros lesz a következő ellenfelünk, nem láttam sok esélyt az újabb sikerre.

I'm here to win', says Ħamrun Spartans coach Luciano Zauri

A Ferencváros a továbbjutásának köszönhetően ott van a Konferencia-Liga rájátszásában, mint egyetlen magyar együttes, ahol a litván Zalgiris Vilnius lesz az ellenfél a csoportkörbe jutásért. A litvánok nem lesznek ismeretlenek a magyar bajnok számára, hiszen a közelmúltban, pontosabban a 2021/2022-es BL-selejtezőjében már találkozott egymással a két csapat, ahol a Ferencváros 5-1-es összesítéssel jutott tovább.