Ipalibo és Fucak is betalált az újak közül, videón a Zalaegerszeg hatvani továbbjutása

A ZTE FC az NB III-as Hatvanhoz látogatott a Magyar Kupa 3. fordulójában.

kép: FC Hatvan

A mérkőzés 4. percében Menczeles Iván tarolta le Szendreit a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Mim Gergely gólra váltotta (0-1). A 11. percben jött a második gól, a nigériai Jack Ipalibo hatalmas gólt ragasztott a hatvani kapuba (0-2). Még az első félidőben újabb gólt lőtt a Zalaegerszeg, Dénes fejese még kijött a kapufáról, de a kipattanót a debütáló Fucak a hálóba lőtte (0-3). A második félidőben is voltak zalaegerszegi lehetőségek, a 64. percben Ipalibo lövése még kijött Menczelesről, de a kipattanót Sajbán értékesítette (0-4). A hajrában Szendrei még egy kapufát lőtt, de az eredmény nem változott, így a Zalaegerszeg várthatja a hétfő esti sorsolást.

FC Hatvan 0-4 Zalaegerszeg (Mim 4', Ipalibo 11', Fucak 40', Sajbán 64')

HATVAN: Menczeles – Nathaniel (Herrich, 80.), Nagy Zs., Szabó Sz., Karácsony – Mundi (Zsuppán, 62.) – Polgár P. (Retter, 62.), Czibolya, Kitl K. (Vince A., 71.), Dinka K. – Burzi (Bartos, 62.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

ZTE: Németh E. – Szendrei N., Evangelu, Várkonyi B. (Nyíri, a szünetben), Medgyes S. – Szankovics (Cubrilo, 73.), Ipalibo (Spoljaric, 73.) – Fucak (Sajbán Máté, 58.), Kiss B., Mim – Dénes Cs. (Vogyicska B., 78.). Vezetőedző: Márton Gábor.