HIVATALOS: Sergio Navarro távozott a DVSC-től

Mint ismert, a DVSC 2-1-re legyőzte hazai pályán az Újpestet a labdarúgó Fizz Liga NB1 33. fordulójában, ezzel a hajdúságiak a 4. helyen végleztek a tabellán és ezzel kiharcolták a jövő évi nemzetközi kupaszereplést, hiszen a 2026/2027-es idényben a Konferencia Liga-selejtezőjében indulhatnak. Néhány órával a debreceni klub a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a szerződése lejártával távozik Sergio Navarro vezetőedző és a stábja.

fotó: DVSC

,,Miután a felek nem jutottak megegyezésre, szerződése lejártával távozik a DVSC-től Sergio Navarro vezetőedző és stábja.”olvasható a Loki hivatalos közleményében.

Nem is olyan régen felröppent a hír a magyar sportsajtóban, hogy Navarro a szezon végeztével távozhat Debrecenből. A klub vezetősége ugyanis tárgyalásokat kezdeményezett a 46 esztendős szakemberrel, aki csak a tervezettnél lényegesen jobb feltételekkel hosszabbított volna.

Sergio Navarro még 2025 júniusában érkezett Debrecenbe, irányításával a debreceni csapat egy kiegyensúlyozott és eredményes játékot nyújtott a 2025/2026-os idényben.

Vezetésével 33 bajnoki mérkőzésen csak 8 alkalommal szenvedett vereséget a DVSC, 11 döntetlen mellett 14 győzelmet aratott, amelynek köszönhetően végül az előkelő 4. helyen végzett a gárda és indulhat a Konferencia Liga-selejtezőjében.

Érdekesség, hogy Sergio Navarro vezetésével a Loki legyőzte ebben a szezonban a Ferencvárost, az Újpestet, a Paksot és a Zalaegerszeget, valamint a nagy rivális Nyíregyházát is, míg a végül bajnok ETO FC ellen egy alkalommal sem kapott ki a gárda, ebben pedig komoly érdemei a spanyol szakembernek.

,,Szeretnék elbúcsúzni, hiszen a szerződésem lejár, és a vezetőség úgy döntött, hogy nem hosszabbítanak, ezt tiszteletben tartom. Köszönöm a szurkolóknak, a klubnak. És köszönöm a játékosoknak, akik hittek a mi módszerünkben, elképesztő keményen dolgoztak, megvolt a bátorságuk is, történelmi szezont produkáltunk, amire a szurkolók is emlékezni fognak. Nagyon örülök a stábommal együtt, hogy itt lehettünk, és ilyen profi szakemberekkel dolgozhattunk, és végül sikerült kivívni az európai kupaindulást. Végezetül elégedetten távozunk, hálás leszek ennek a városnak és klubnak az évért. Nem tudom még, hogy alakul a jövőm, egy hétig itt vagyunk még a családommal, utána hazamegyünk.”nyilatkozta Sergio Navarro az Újpest elleni bajnoki mérkőzést követően.

fotó: DVSC

A debreceni klub vezetősége megköszönte Navarronak és stábjának a DVSC-ért végzett munkájukat, a további pályafutásukhoz pedig sok sikert kívántak. Az új vezetőedző személyét jelenleg gőzerővel keresik a vezetők, akinek a kilétéről csak a későbbiek folyamán fog tájékoztatást adni a cívisvárosi együttes.

Be the first to comment

Leave a Reply