Pénteken lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését a labdarúgó NB1-ben szereplő Ferencvárosi TC csapata. Borbély Balázs együttese a Népligeti Edzőközpontban egy zártkapus meccsen látta vendégül a másodosztályú Tiszakécskét.

fotó: Ferencvárosi Torna Club
Az első ígéretes kísérlet Bamidele Yusuf előtt adódott, ezt azonban még nem sikerült gólra váltani. Igaz, ami elsőre kimaradt, azt másodjára már gólra váltotta, majd a korai ívószünet után Daniel Arzani passzából Varga Zétény volt eredményes. Még az első félidőben egy szöglet után Aleksandar Cirkovic érkezett remekül egy labdára és hatalmas bombával növelte az FTC előnyét háromra. Fél óra játékot követően Naby Keita remek passza után a jobb szélen felfutó Varga Zétény újra beköszönt. A játékrész utolsó megmozdulása is a fővárosi zöld-fehéreké volt, Corbu Marius tekerte el a jobb alsóba a labdát a kapus mellett, kialakítva az 5-0-s félidei eredményt.
A második játékrész leginkább nagy küzdelmet hozott, a meleg pedig jelentősen megnehezítette a pályán lévő futballisták dolgát. Idővel aztán újra eredményes volt a Fradi, Acolatse lőtt be középre, Gabi Kanichowsky pedig közelről nem hagyta ki a ziccerét. A végén a Tiszakécske még büntetőhöz jutott, ebből pedig sikerült is szépíteni a vendégeknek, így végül Borbély Balázzsal az első felkészülési mérkőzését a Ferencváros 6-1-re nyerte meg a Népligetben.
Felkészülési mérkőzés
Ferencvárosi TC – Tiszakécskei LC 6-1 (5-0)
Budapest, Népligeti Edzőközpont
Ferencváros, I. félidő: Varga Á. – Szabó, Gómez, Botka, O’Dowda – Varga Z., Arzani, Keita, Corbu, Cirkovic – Yusuf
Ferencváros, II. félidő: Dibusz – Nagy O., Lakatos, Raemaekers, Nagy B. – Levi, Bagi, Rommens, Kanichowsky, Acolatse – Kovacevic
Vezetőedző: Borbély Balázs
Gólszerzők: Yusuf, Varga Z. 2x, Cirkovic, Corbu, Kanichowsky
Be the first to comment