Feczkó Tamás: ,,Egy edző feladata, hogy minden játékosból kihozza a maximumot” – kiütéses sikerrel zárta a 2023-as évet a Kisvárda

Két alsóházi csapat játszott egymással, pontosan a Kisvárda és az Újpest találkozott a Várkerti Stadionban, amely végül a várdaiak magabiztos, 4-0-ás sikerével zárult a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának egyik szombati mérkőzésén.

fotó: Kisvárda FC

A találkozót követően Feczkó Tamás és Nebojsa Vignjevic értékelte a pályán látott dolgokat.

Feczkó Tamás, a Kisvárda FC vezetőedzője: ,,Szeretném megköszönni a játékosok családtagjainak a segítségét erre a mérkőzésre, valamint az összes pályamunkásnak, hogy ennyit dolgoztak azért, hogy mi tudjunk edzeni. A klub minden alkalmazottja hozzátett a sikerhez, örülök, hogy a játékosok is átérezték, tudta mindenki, hogy mekkora a tét számunkra és más motivációs szinten játszottunk, mint az Újpest. 0-0-nál ők kihagyták az ajtó-ablak ziccerüket, mi berúgtuk, az döntő momentum volt. Taktikus, fegyelmezett játék volt az első félidőben, mindkét csapat jól felkészült a másikból, majd a szünet után nem úgy jöttünk ki az öltözőből, hogy őrizni akarjuk az 1-0-t, hanem meg akarjuk rúgni a további gólokat is. Sikerült is betalálni a szünet utáni első percben, ez döntő faktor volt. Minden edzésen és minden nap motivált és jó játékosokkal dolgozhattam, de nem minden meccsen jött ez ki, hiszen nagyon nagy a tét, nem lehet hibázni. Minden meccset úgy kezdünk, hogy nagyon koncentráltak legyünk és meg kell nyerni, ez nem mindig sikerül, de annak örülök, hogy 5 meccsen 7 pontot szereztünk és két győztes meccsünkön három és négy gólt rúgtunk, ami nagy dolog az életünkben. Egy edző feladata, hogy minden játékosból kihozza a maximumot, ezt próbáljuk. Nagyon jó teljesítmények voltak, a védelemben is jól játszik Széles és Jovicic, igaz, hogy ma három ziccere volt az ellenfélnek, de Lucas szerepe óriási volt ma is.”

fotó: M4 Sport

Nebojsa Vignjevic, az Újpest FC vezetőedzője: ,,Beszéltünk erről korábban, és beszélhetünk erről a mostani mérkőzés esetében is, ugyanazokkal a problémákkal szembesültünk, mint a korábbi meccseken. Nagyon könnyen kapunk gólt, ugyanakkor elpuskázzuk a helyzeteinket. Az első kapott gól előtt volt egy-két ziccerünk, de utána gólt kaptunk és megváltozott a játék képe. Így alakult az elmúlt 6-7 mérkőzés, aminek megvan az oka, ezzel mi tisztában vagyunk, de ez nem indok és nem alibi arra, hogy elveszítsük a találkozót. Gratulálok a Kisvárdának, ők akarták jobban a győzelmet. Elpuskáztuk a lehetőséget két méterre a kaputól, egyáltalán nem jöttünk ki jól az egy az egy elleni szituációkból, akár az ellenfél játékosával, vagy kapusával szemben volt. Nem tudjuk lezárni a támadásokat, ugyanez volt az előző meccseken a forgatókönyv. Néha sikerült ezt orvosolnunk, de úgy tűnik, ez a helyzet egyre sűrűbben fordul elő és a kihagyott lehetőségek egyre feszültebbé teszik a játékosokat. A Kisvárdának az első félidőben nem is volt ilyen egy az egy elleni játéklehetősége a kapunk előtt, aztán pedig hirtelen betaláltak. A könnyű kapott góloknak megvan az oka – mondta Vignjevic, akit megkérdeztek arról, hogy gondolkozik-e a lemondásán, és hogy maga mellé tudja-e állítani az öltözőt a jövőben.”

Az újpestiek szerb vezetőedzőjét már az esetleges lemondásáról is kérdezték.

,,Örülök, hogy eljutottunk ennek az évnek a végére. Beszéltem korábban arról, hogy valami megváltozott az öltözőben, a légkör nem ugyanolyan, mint korábban, valamint a játék és az eredmények sem. Sokkal jobb stratégiát kell kidolgoznunk a következő szezonra és bízom benne, hogy javulni fog a helyzet. Úgy érzem, az öltöző velem van, hiszen korábban, amikor jobb eredményeink voltak, akkor is ugyanez az öltöző volt. Tudjuk az okát, hogy miért nem vagyunk sikeresek, nem a mérkőzésekről, hanem az elhibázott stratégiáról van szó, ezen kell javítanunk.”

fotó: MTI / Illyés Tibor

A Kisvárda győzelmének köszönhetően jobb szájízzel zárta a 2023-as esztendőt, de így is a kiesőhelyről várhatják majd a tavaszi folytatást Feczkó Tamás tanítványai, míg Újpesten egyre nagyobb a gödör, hiszen jelenleg a 8. helyen állnak a fővárosi lila-fehérek, akik az elmúlt hét bajnoki mérkőzésükön maradtak nyeretlenek.