Élő eredménykövetés: MTK Budapest – Ferencvárosi TC

Nagy tisztelettel és szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Jön az idei szezon első élő eredménykövetése a weboldalunkon, méghozzá innen a Hungária körútról, ahol a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 7. fordulójának nyitófordulóját rendezik meg, amelyen az 5. helyen álló MTK látja vendégül az éllovas Ferencvárost a 225. bajnoki örökrangadón. Bízzunk benne, hogy egy izgalmas és szoros mérkőzést láthatunk majd. Ha tehetik akkor tartsanak velünk!

fotó: MTK Budapest

Meccstörténelem: A párharc eléggé régre nyúlik vissza, hiszen 1903 óta már 224 alkalommal találkoztak egymással a felek az NB1-ben, valamint ötször valamilyen kupadöntőt (Magyar Kupa, Szuperkupa) is játszottak egymás ellen. Az első bajnokira még 1903. március 1-én került sor, akkor a zöld-fehérek 3-1-re legyőzték a kék-fehéreket.

Örökmérleg (az NB1-ben): 224 mérkőzés - 79 MTK győzelem - 52 döntetlen - 93 Ferencváros győzelem

Gólátlag (az NB1-ben): 3,1 gól / mérkőzés

A két csapat legutóbb idén áprilisban találkozott egymással bajnokin, akkor is az Új Hidegkúti Nándor Stadionban rendezték meg a mérkőzést, amelyet az FTC 2-1-re nyert meg. Azon az összecsapáson Németh Krisztián mellett Kenan Kodro és Lisztes Krisztián voltak a gólszerzők.

A válogatott szünetet követően mindkét csapat érdekelt volt a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában, ahonnan mindketten továbbjutottak. Előbbi az NB3 Dél-Keleti csoportjában szereplő Hódmezővásárhelyt verte 2-0-ra, míg utóbbi az NB2-es Budafokot győzte le 3-0-ra.

A mai mérkőzés játékvezetője Karakó Ferenc lesz, segítői Búzás Balázs és Belicza Bence Péter lesznek, míg a tartalékjátékvezető Pillók Ádám lesz. A VAR-szobában Oláh Gábor, Berényi Ákos és Kovács Imre foglal majd helyet.

OTP Bank Liga NB1, 7. forduló

Új Hidegkúti Nándor Stadion

Gólszerzők: Bognár I. (18. perc - 11-esből) illetve Varga B. (25. perc), Raul Gustavo (43. perc), Saldanha (80. perc)

Összeállítások

MTK: Demjén - Hej, Varju, Beriashvili - Kovács P., Kata, Horváth A. Kosznovszky - Bognár - Polievka, Jurina

cserék: Csenterics, Rácz G., Antonov, Nagy Zs., Stieber, Molnár R., Végh, Németh, Molnár Á., Kádár, Szőke, Kenesei

Vezetőedző: Horváth Dávid

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Ramírez - Rommens, Ben Romdhane - Kehinde, Zachariassen, Traoré - Varga B.

cserék: Varga Á., Gartenmann, Pesic, Kady, Saldanha, Civic, Botka, Szalai G., Pászka, Gruber, Tóth A., Maiga

Vezetőedző: Pascal Jansen

I. félidő

Érkeznek a csapatok a pályára! Kékben láthatjuk majd az MTK-t, míg zöld-fehérben a Ferencvárost.

1. perc: A találkozót a Fradi kezdte el.

4. perc: Ben Romhdane lőtt 20 méterről, de csak az eredményjelzőre volt veszélyes a tunéziai játékos próbálkozása.

5. perc: A mérkőzés első sárga lapját Hej Viktor kapta, miután fejbe rúgta Zachariassent.

11. perc: Bognár István egy szép cselt követően messziről vette célba a jobb alsót, de mellé ment a kísérlete.

14. perc: Traoré passza után Ben Romhdane volt erőszakos Kata Mihállyal szemben, majd kapura tudott fordulni, ám az éles szögből leadott lövése fölé ment.

15. perc: BÜNTETŐ! Egy bal oldali támadást követően Polievka centerezett a középen érkező Kosznovszky Márknak, akit Ramírez rántott le a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt a bíró. Mindezek mellett Karakó Ferenc játékvezető sárga lapot adott az ecuadori balhátvédnek.

18. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést az MTK. Bognár István állt a labda mögé, aki higgadtan passzolt a jobb alsóba. A 33 esztendős irányítónak ez volt a 3. gólja az idei szezonban. Érdekesség, hogy mind a három alkalommal büntetőből volt eredményes. (1-0)

21. perc: Ben Romhdane beadása meglepi Demjén Patrikott, akinek a válláról kiperdül a labda, majd Kehinde került helyzetbe, aki 11 méterről a bal felső mellé lőtt.

25. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Ferencváros. Zachariassen továbbította a labdát Makreckisnek, aki jobbról adott középre, a középen érkező Varga Barnabás 6 méterről, Varju Benedek mellől fejelt a kapu bal oldalába. Az elmúlt két szezonban gólkirályi címet szerző 29 esztendős támadónak ez volt a 2. gólja az NB1-ben. (1-1)

31. perc: Zachariassen adott be jobbról, amelyet követően Varga Barnabás fejelt kapura 8 méterről, majd Beriashvili hátáról a labda szögletre pattant.

42. perc: Rommens végezhetett el egy szabadrúgást, kb 26-27 méterről, amely egy hazai játékoson irányt változtatva ment a jobb alsó mellé, szöglettel jöhet a Fradi.

43. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Átveszi a vezetést a Ferencváros. Traoré passzát Kehinde jobbal 17 méterről, kissé jobbról Beriashvilibe rúgta a labdát, majd a lepattanóra érkezett Raul Gustavo, aki 6 méterről a kapuba lő. (1-2)

Az első félidő rendes játékideje letelt! A játékvezető 2 percet hosszabbít.

Véget ért az első félidő a Hungária körúton! Az első 20-25 perc kiegyenlített játékot hozott, ahol a hazaiak tudtak vezetést szerezni, majd szépen lassan átvette az irányítást a Ferencváros, amely főként a helyzetekben mutatkozott meg, ráadásul kétszer bevették az MTK kapuját. MTK - FERENCVÁROS 1-2

II. félidő

A félidőben kettőt cserélt Horváth Dávid, Hej Viktor és Horváth Artúr nem jött ki a folytatásra, míg a helyükre Kádár Tamás és Végh Bence érkezett.

46. perc: Az MTK kezdte a második félidőt.

47. perc: Varju Benedek jobb oldali beadását Polievka jobbal a bal alsó mellé vágja 14 méterről.

56. perc: Traoré végezhetett el 20-21 méterről egy szabadrúgást, ám a balos tekerése csúnyán fölé ment.

59. perc: A hazaiak 16-osán belül Kehinde passzolt Zachariassennek, aki a kapuval szemben 13 méterről lőtt laposan, méghozzá Demjén kezébe.

62. perc: Ben Romhdane kap sárga lapos figyelmeztetést, miután a 16-os előterében szabálytalankodott Varjuval szemben. Közben cserél az MTK, Antonov érkezett Kovács Patrik helyére.

63. perc: Bognár végezhetett el egy szabadrúgást jó 23 méterről, amely a kapufáról ment a kapu mellé.

66. perc: Kettős cserét hajt végre a Ferencváros, lejön a pályáról Kehinde és Ben Romhdane, helyükre Saldanha és Maiga érkezik.

68. perc: Bognár emelt 20 méterről a Fradi kapujára, amelyet Dibusz magabiztosan fogott meg.

76. perc: Cserél mindkét csapat, az MTK-nál Stieber Zoltán és Németh Krisztián érkezett, méghozzá Bognár István és Jurina helyett, míg a Ferencvárosnál vélhetően elővigyázatosságból Botka Endre lépett pályára a megsérült Makreckis helyére.

78. perc: Varga Barnabás passzolt Saldanhanak, aki jobbal kapura lő az ötös jobb sarkáról, de Demjén védett jobb lábbal.

80. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kétgólos előnybe kerül a Ferencváros. Egy lecsorgó labda Saldanha elé került a labda, aki 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt. A 25 esztendős brazil támadónak ez volt az első gólja az NB1-ben. (1-3)

83. perc: Cserélnek a zöld-fehérek, Traoré helyén Kady Borges folytatja.

88. perc: Saldanha egy remek csel után ballal lőtt 14 méterről, amely nem sokkal ment el jobb felső mellett.

Véget ért a rendes játékidő! Három percet hosszabbít a játékvezető.

91. perc: Németh remekül ugratja ki Polievkát, aki az ötös bal sarka mellől jobbal a túlsó alsó mellé lő.

Véget ért a mérkőzés! A Ferencváros együttese összeségében megérdemelt győzelmet aratott az MTK vendégeként. A zöld-fehérek valamivel jobb játékot mutattak be, mint a Borac Banja Luka és a Nyíregyháza elleni mérkőzéseken, de voltak olyan pillanatok, amikor a kék-fehérek föléjük nőttek. MTK - FERENCVÁROS 1-3

A Fradi ennek a sikernek köszönhetően maradt a tabella élén, ráadásul sikerült jól hangolni a jövő heti Anderlecht elleni Európa-Liga meccsre, míg az MTK maradt az 5. helyen.

Ma estére köszönjük szépen a figyelmet! A holnapi nap folyamán a Nyíregyháza - DVSC NB1-es bajnoki mérkőzésről jelentkezünk élő eredménykövetéssel. További szép estét és jó éjszakát kívánunk minden kedves olvasónknak és követőnknek!