A 2026/2027-es szezonra szóló együttműködési megállapodás jött létre az NB1-ben szereplő Zalaegerszegi TE és a Merkantil Bank Liga NB2-be frissen feljutó FC Nagykanizsa között. A megállapodás létrejöttéről pénteken számolt be mind a két zalai klub.

fotó: Zalaegerszegi TE
Az együttműködés értelmében az előttünk álló idényben mérkőzésenként öt, U21-es korosztály alatti játékost biztosíthat a ZTE az NB2-ben szereplő FC Nagykanizsa számára, akik közül egyszerre három játékos tartózkodhat a pályán. A kooperációs megállapodás mindkét fél számára több szempontból is remek döntésnek bizonyulhat, hiszen a földrajzi közelség, valamint az a tény, hogy immár az élvonaltól egészen az NB3-ig minden szinten található Zala vármegyei csapat, új lehetőségeket nyit meg a helyi sportszervezetek előtt.
A jövőben ennél is szorosabbra szeretnénk fűzni a két klub közötti kapcsolatot. Szeretnénk arra törekedni, hogy a jövőben a két csapat játékstílusa, valamint a sportszakmai oldalt inspiráló filozófia hasonló legyen, így az érintett játékosok a mindennapi képzés, terhelés és felkészítés során hasonló, illetve adott esetben azonos elvárásokkal találkozhatnak. Ez segíti majd a játékosok magasabb szintre történő beilleszkedését, számunkra pedig a kooperáció hosszú távú, eredményes működését. A kooperáció révén azon fiatal, tehetséges játékosaink számára, akik az élvonalban még nem kapnának megfelelő mennyiségű játékpercet, ugyanakkor az NB3 már nem feltétlenül biztosítaná fejlődésüket, folyamatos és magas szintű versenyeztetési lehetőség nyílhat. – fogalmazott a megállapodással kapcsolatosan Berta Csaba, a Zalaegerszegi TE cégvezetője.
Zala vármegye labdarúgásának az utánpótlástól kezdve egészen a profi felnőtt szintig ez egy kivételes helyzet és lehetőség, így rendkívül pozitívan állunk a kezdeményezéshez és a közös munkához. Úgy gondolom, ez egy szakmailag megalapozott döntés, amelyet mi is szívesen támogatunk, hiszen így nagyobb lehetőségünk nyílik a tehetséges fiatalok helyben tartására. Az együttműködés által felvázolt jövőkép hosszú távú biztonságot jelenthet a zalai labdarúgásban pallérozódó tehetségek és családjaik számára is, hiszen a harmadosztálytól egészen az élvonalig minden játékos számára adott lehet a megfelelő szintű fejlődési út és beilleszkedési lehetőség, amely hozzájárul a folyamatos előrelépéshez. – nyilatkozta Láncos Attila, az FC Nagykanizsa ügyvezető igazgatója.

fotó: Zalaegerszegi TE
A megállapodásból nem csak a két klub, hanem a zalai labdarúgás is komolyan profitálhat majd az elkövetkezendő időszakban.
Be the first to comment