Az MTK hátrányból fordítva nyert Győrben – ETO FC Győr – MTK Budapest 1-2 (1-1)

ETO – MTK mérkőzéssel kezdődött a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 3. fordulójának vasárnapi programja. Két ellentétes formában lévő csapat találkozott egymással, hiszen a győriek két vereséggel álltak a forduló előtt, míg a fővárosi kék-fehér együttes mindkét bajnokiját megnyerte eddig, amelyre régóta nem volt példa.

fotó: MTK Budapest

Jól kezdte a találkozót a zöld mezes győri alakulat, akik már a 2. percben megszerezték a vezetést: Bumba adott középre balról, amelyet Nenad Lukic fejelt fővárosi a kapuba. Érdekesség, hogy az ETO 3368 nap után szerzett újra gólt hazai környezetben az NB1-ben. (1-0)

A gólt követően is a győriek futballoztak veszélyesebben, többször Diarra indult meg veszélyesen, de vagy Demjén Patrikban halt el az akció vagy tisztáztak a kék-fehér mezes játékosok.

A 35. percben egy győri szögletet fejeltek ki az MTK védői, majd Polievka futott nagy versenyt Verával, ám a szlovák válogatott támadó így is megtalálta Bognár István, aki a 16-oson belül kicselezte a napokban igazolt Samuel Petrast, a győriek hálóőrét, aki csak szabálytalanul tudta megállítani a vendégek játékosát, amiért büntetőt ítélt Rúsz Márton játékvezető. A labda mögé a sértett áll oda és higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt. Ugyan Petras érezte az irányt, de ez egy nagyon jól helyezett 11-es volt. (1-1)

Az első félidőben több helyzet már nem alakult ki, így 1-1-es döntetlennel vonultak a felek egy rövid pihenőre.

fotó: Nemzeti Sport

A második félidő elején Kovács Patrik esett el a győri 16-oson belül Luciano Vera mellett, ám ezt tovább engedte a bíró. Nem sokkal később a VAR megvizsgálta az esetet, amelyen látható volt, hogy az MTK balhátvédje nem véletlenül esett el, hiszen a győriek játékosa mintha eltalálta volna az arcát. Rúsz Márton egy kis videózást követően ismét büntetőt ítélt, valamint sárga lappal jutalmazta a szabálytalanság elkövetőjét. Ismét Petras és Bognár István nézett egymással farkasszemet, de ezúttal is a 33 éves középpályás örülhetett, hiszen ismét sikerült a jobb sarokba lőnie. Petras megint eltalálta az irányt, de ezúttal sem járt szerencsével. (1-2)

Az újabb MTK-gólt már nehezen tudták elviselni a hazai drukkerek, pár petárda és hanggránát is eldurrant a stadionban, amelynek következtében több percen keresztül csak állt a játék. Nagyon küzdött az egyenlítésért a mezőnyfölényben futballozó ETO, ám nagyon sokszor az utolsó passzokba csúszott egy kis hiba vagy Demjén Patrik jól élt együtt a játékkal.

A 78. percben esélyt kapott az egyenlítésre a Győr, miután egy becsúszásos párharcnál Verával szemben szabálytalankodhattak a büntetőterületen belül, amiért elsőre 11-est ítélt a játékvezető, ám a VAR-szobában hamar megállapították, hogy nem történt semmilyen szabálytalanság, így elmaradt a büntető.

A hosszabbítás ötödik percében Vianna lőtt kapásból a kapura, ám Demjén Patrik bravúrral leért a bal alsó sarokra és szögletre tolta a labdát. Egy perccel később a csereként pályára lépő Jurina dönthette volna el a három pont sorsát, ám rosszul emelte át Petrast, így a labda mellé pattogott.

Újabb gól már nem született, az MTK 2-1-re legyőzte idegenben az ETO-t, így már a harmadik mérkőzését is megnyerte Horváth Dávid legénysége, amelyre 15 éve nem volt képes a gárda az NB1-ben.

OTP Bank Liga NB1, 3. forduló

ETO FC Győr - MTK Budapest 1-2 (1-1)

Győr, ETO Park, 3420 néző

Vezette: Rúsz Márton (Szalai Balázs, Becséri Gergely)

ETO: Petrás - Vera (Farkas B., 86.), Boldor, Szépe, Csontos - Tóth R., Diarra (Marku, 72.) - Skvarka (Vianna, 72.), Bumba (Bánáti, 33.), Gavric - Lukic

Vezetőedző: Borbély Balázs

MTK: Demjén - Varju, Beriasvili, Nagy Zs. (Kocsis, 74.) - Hej, Kata, Horváth A., Bognár I. (Végh, 74.), Kovács P. (Molnár Á., 100.) - Molnár R. (Jurina, 64.), Polievka (Stieber, 64.)

Vezetőedző: Horváth Dávid

Gólszerzők: Lukic (2. perc) illetve Bognár I. (36. perc, 52. perc - mindkettőt 11-esből)

Az ETO a feljutást követően eddig mindhárom NB1-es bajnokiját elveszítette, míg az MTK-nál éppen az ellenkezője van. A következő fordulóban a győriek Kecskeméten javíthatnak, míg a fővárosiak majd a Puskás Akadémia otthonában vívhatják meg a hibátlan mérlegűek nagy csatáját.