A Zalaegerszeg meglepte hazai pályán a Paksot – Zalaegerszegi TE – Paksi FC 3-1 (1-0)

Zalaegerszeg – Paks összecsapással zárult a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 3. fordulójának szombat esti programja. A zalaiak két vereséggel kezdték a bajnokságot, míg a Paks 4 ponttal állt az összecsapás előtt, ám a tolnaiak még szerepelnek Konferencia-Liga selejtezőjében is, ahol a 3. forduló első mérkőzésén legyőzték három góllal a montenegrói FK Mornar Bar gárdáját, így nagyon kedvező helyzetből várhatják majd a visszavágót Bognár György tanítványai.

fotó: Nemzeti Sport

A találkozó első lehetősége a vendégek előtt adódott, Balogh Balázs passza után Zimonyi Dávid került ziccerbe, ám a támadó próbálkozását megfogta Gundel-Takács Bence.

Az újabb lehetőségre a 17. percig kellett várni, ekkor a paksiak részéről Silye Erik lőtt távolról kapura bal lábbal, ám a középre tartó kísérletet megfogta a zalai hálóőr. Négy perccel később váratlanul megszerezte a vezetést a Zalaegerszeg: Dénes Csanád remekül indította a jobb oldalon Bakti Balázst, aki begyalagolt a kapuig, majd ziccerben a hosszú alsóba passzolta labdát. (1-0)

Kettő perccel a gólt követően Dénes Csanád került helyzetbe, ám a gyenge, középre tartó 20 méteres tekerését magabiztosan fogta Simon Barnabás.

Az újabb lehetőségig a félidő végéig kellett várni, Dénes tette ki a labdát Baktinak, aki jobbról középre lőtte azt, az érkező Sajbán azonban öt méterről nem találta el a játékszert. Nem sokkal később megint Dénes került helyzetbe, ezúttal már Simonnak kellett védenie. Az első félidő végén 1-0-t mutatott az eredményjelző.

fotó: Paksi FC

A második játékrész elején a Zalaegerszeg előtt adódott egy nagy lehetőség, Mim Gergely vette célba 20 méterről a paksi kaput, ám a felső léc megmentette a Bognár Györgyéket az újabb kapott góltól. Nem sokkal később Dénes került nagy helyzetbe, de a 10 méterről, balról leadott lövése elakadt a kijövő Simon vállában.

A 63. percben megduplázta az előnyét a Zalaegerszeg: a csereként pályára lépő Németh Dániel ugratta ki Mim Gergelyt, aki hét méterről a bal alsóba passzolt. (2-0)

Hét perccel később már hárommal vezettek Márton Gábor tanítványai: Mim ment el a bal oldalon, majd centerezett középre Németh Dánielnek, aki Lenzsér Bence mellett tudott a kapuba lőni. (3-0)

A 77. percben tovább nőhetett volna a különbség a két csapat között, Kiss Bence beadását követően Sajbán csúsztatott 9 méterről, amelyet Simon hatalmas bravúrral szögletre tolta a jobb alsóba tartó kísérletet.

A 83. minutumban összejött a szépítés a Paksnak: egy szép támadás végén Szabó Bálint passzolt Haraszti Zsolthoz, ő pedig visszatette a labdát Ötvös Bencének, aki 10 méterről laposan a hosszú sarokba lőtt. (3-1)

A hosszabbítás perceiben egy eladott labdát követően Böde Dániel cselezgetett a zalaiak 16-osán belül, majd tisztára játszotta magát és ziccerbe került, de csak a kapufát találta telibe.

Újabb gól már nem esett az összecsapáson, a Zalaegerszeg nagy meglepetésre legyőzte a hazai pályán a Paksot, ráadásul egy szép és látványos játékkal.

OTP Bank Liga NB1, 3. forduló

Zalaegerszegi TE - Paksi FC 3-1 (1-0)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2379 néző

Vezette: Pintér Csaba (Tóth II. Vencel, Szécsényi István)

Zalaegerszeg: Gundel-Takács - Szendrei, Várkonyi, Safronov, Medgyes - Sankovic - Dénes (Csóka, 83.), Kiss B., Bakti (Németh D., 58.), Mim - Sajbán M.

Vezetőedző: Márton Gábor

Paks: Simon - Kovács K., Vas, Kinyik, Lenzsér, Silye (Ötvös, 75.) - Vécsei (Windecker, 46.), Gyurkits (Haraszti, 56.), Balogh B. - Zimonyi (Szabó B., 46.), Tóth B. (Böde, 56.)

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Bakti (21. perc), Mim (63. perc), Németh D. (69. perc) illetve Ötvös (83. perc)

Zalaegerszeg megszerezte az első győzelmét a bajnokságban, míg a Paks elszenvedte első vereségét az idei pontvadászatban. A következő fordulóban Fehérvárra látogatnak majd a zalaiak, míg az atomvárosiak hazai pályán fogadják majd az újonc Nyíregyházát, de előtte még vár egy Konferencia-Liga selejtező visszavágó Bognár György legénységére.