Veretlen maradt Juárezzel az ETO, 13 gólt szerzett a Paks két meccsen, az Újpest a Cegléd, a Ferencváros a Tiszakécske ellen szórta a gólokat: ez történt a felkészülési időszak első hetében az NB I-ben
Az ETO FC Győr már két mérkőzését lejátszotta Ausztriában. Efráin Juárez előbb az osztrák Grazer elleni 2–2-vel, majd a szerb Vojvodina 2–1-es legyőzésével indított a címvédő kispadján pénteken, majd szerdán. Umathum Ádám góllal debütált az osztrákok ellen, míg a szerbekkel szemben Gavric duplája jelentette a különbséget.
Mindkét mérkőzésen kezdőként kapott lehetőséget Petras, Vladoiu, Stefulj, Bumba, Bánáti és Gavric is. A fiatalok közül Selyem, Szép, Tollár, Mass, Garamszegi-Géczy, Huszár, Urblík, Szarka, Csorba és Décsy is bizonyíthatott.
A győriek egy dunaszerdahelyi torna után az izlandi Vikingur ellen játsszák első Bl-selejtezőjüket.
Grazer–ETO FC Győr 2–2
ETO FC, 1. félidő: Petrás, – Vladoiu, Umathum, Urblík, Stefulj, – Décsy, Bumba, Gavric, – Bánáti, Garamszegi-Géczy, Huszár
ETO FC, 2.félidő: Megyeri, – Bíró, Krpic, Szarka, Csorba, – Mass, Szép, Tollár, – Zivkovic, Njie, Schön (Selyem, a 75. percben). Vezetőedző: Efráin Juárez
Gól: Umathum, Mass

Vojvodina – ETO FC Győr 1-2
ETO, 1. félidő: Petrás – Vladoiu, Csinger, Krpics, Stefulj – Tóth R., Vitális – Bánáti, Gavric, Bumba – Njie. Az 55. perctől: Megyeri – Bíró B., Urblík N., Umathum, Szarka (Selyem) – Décsy (Garamszegi-Géczy), Mass (Tollár) – Zivkovic, Szép, Schön – Huszár. Vezetőedző: Efraín Juárez
Gól: Gavric (2x)
Vegyesre sikerült a Paksi FC szezonkezdete. Bognár György csapata edzőmeccsmaratont tart a Panathinaikos elleni Konferencia-liga selejtező előtt, hiszen szűk egy hónap alatt tízszer lépnek pályára, az első héten egyből két mérkőzéssel kezdtek a tolnaiak. Szombaton a megyei I. osztályú Kelen SC centenáriumi ünnepén vettek részt és arattak 10–1-es győzelmet. A mérkőzésen a kölcsönből visszatérő Szalai József duplázott, Szendrei Ákos mesterhármasig jutott, Pesti Zoltán két gólnál állt meg, de betalált még Debreceni Zalán, Galambos János és Horváth Kevin is. Régi-új arcként Rácz bizonyíthatott a kapuban az első félidőben, továbbá a védelemben az előző idényt Békéscsabán töltő Kuzma Hunor.
Kelen SC–Paksi FC 1–10
1. félidő: Rácz – Győrfi, Kuzma, Vas, Debreceni, Lapu – Horváth K., Pető – Haraszti, Szalai J., Szendrei Á. 2. félidő: Gyetván – Bévárdi, Szekszárdi, Kuzma, Éger, Zeke – Tóth K., Máté, Pető – Pesti, Galambos. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Elek (37.), ill. Szendrei Á. (14., 25., 43.), Szalai J. (21., 36.), Debreceni (41.), Galambos (51.), Pesti (77., 88.), Horváth K. (83.)

A szerdai mérkőzés már kevésbé sikerült jól eredményben a zöld-fehéreknek, ugyan Tóth Barna góljával 2-0-ra is vezettek a tavaly az NB II-ben kiesés ellen menekülő Szentlőrinc ellen, de a baranyaiak bő tíz perc alatt hármat rúgtak és megfordították a találkozót, melyet végül Szekszárdi mentett döntetlenre.
Paksi FC – Szentlőrinc 3-3 (2-3)
Paksi FC: Rácz – Papp K., Szabó J., Debreceni, Bévárdi, Windecker, Máté, Silye, Hahn, Tóth B., Szendrei. Vezetőedző: Bognár György
Csereként beállt: Gyetván, Szekszárdi M., Vas, Zeke, Győrfi, Horváth K., Pető, Lapu, Haraszti, Szalai, Galambos
Szentlőrinc: Kostyák – Rac, Poór, Milovanovic, Kiss-Szemán, Szolgai, Bogdán M., Juhász B., Kocsis B., Samson, Czérna. Vezetőedző: Nikházi Márk
Csereként beállt: Auerbach, Bolla, Dinnyés, Lakatos M., Lasanc, Márta, Orlovics O., Pintér B., Szivacski, Tóth K., Tóth M., Weisz, Helesh, Harsányi
Gólszerzők: Tóth B. (2x), Szekszárdi, ill: Kocsis B., Czérna, Szabó J. (öngól)
Borbély Balázs győzelemmel kezdett a Ferencváros kispadján az NB II-es Tiszakécske ellen. Az FTC szombaton hat gólig jutott másodosztályú riválisa ellen. Több kölcsönből visszatérő játékos bizonyíthatott, Cirkovic és Varga Zétény gólt is szerzett utóbbi duplázott. A fiatalok közül Szabó Szilárd, Nagy Olivér, Lakatos Csongor és Bagi Ádám még az első találkozón. Az FTC Ausztriában két azeri csapat ellen hangol a Vojvodina elleni El-selejtezőre, az edzőtáborban a Sabah Baku és a Qarabag lesz az ellenfél.
Ferencváros–Tiszakécske 6–1
Ferencváros: Varga Á. – Szabó, Gómez, Botka, O’Dowda – Varga Z., Arzani, Keita, Corbu, Cirkovic – Yusuf (második félidő: Dibusz – Nagy O., Lakatos, Raemaekers, Nagy B. – Levi, Bagi, Rommens, Kanichovski, Acolatse – Kovacevic). Vezetőedző: Borbély Balázs
Gól: Yusuf, Varga Z. (2x), Cirkovic, Corbu, Kanichovsky, ill: Wirth

Könnyed győzelemmel kezdett Cegléden az Újpest, amely 4–0-ra nyert, többek között a Bundesliga-múlttal rendelkező Maier is betalált, továbbá a télen az NB III-as csapatba szerződtetett elefántcsontparti Ndiaye és a bosnyák Mladenovic is eredményes volt. Az Újpest II-ből még Pataki Zoltán is szerepet kapott az első edzőmeccsen, aki Brodicot váltotta a szünetben, illetve fél órát védett a 18 esztendős Szentmihályi Ádám is.
Ceglédi VSE–Újpest FC 0–4
Újpest FC: Banai (Szentmihályi, 31.(Dombó, 60.)) – Sarkadi (Bodnár, 46.), Fiola (Nunes, 46.), Stronati (Ndiaye, 46.), Gergényi (Dénes, 46.) – Ademi (Mucsányi, 46.), Fenyő (Lacoux, 46.), Maier (Mladenovic, 46.) – Krajcsovics (Ljujic, 46.), Brodic (Pataki, 46.), Horváth (Vlijter, 46.). Vezetőedző: Szélesi Zoltán
Gólszerző: Maier (22.), Ndiaye (62.), Mladenovic (82.), Ljujic (85.)

Be the first to comment