MOL Magyar Kupa 4. forduló – meglepetés, drámai végjáték, papírformák

Szeptember közepe után ismételten fordulót rendeztek a MOL Magyar Kupában, ahol 32 csapat versengett azért, hogy továbbjusson a sorozat következő fordulójába. Összesen 16 párharcot rendeztek három nap leforgása alatt, ahol a legtöbb helyen érvényesült a papírforma, míg akadtak drámai végjátékot hozó mérkőzések is, de voltak meglepetések is a 4. fordulóban.

MLSZ központ - MOL Magyar Kupa-döntő: megkezdődött a jegyárusítás

Kedd este kezdődött meg a MOL Magyar Kupa 4. fordulója, ahol az NB2-es ETO FC Győr és az NB1-es DVSC feszült egymásnak. Bár a győrieknek sikerült eltűntetniük a két osztály között különbséget, de végül Bárány Donát fejesgóljával jobbnak bizonyult a Loki, így Srdjan Blagojevic együttese jutott tovább.

KISALFOLD - MOL Magyar Kupa - ETO FC Győr - DVSC 0-1 - galéria

Szerdán már 14 mérkőzést rendeztek meg, ahol a legtöbb helyen érvényesült a papírforma, de akadtak komoly meglepetések, és drámai fordulatokat hozó mérkőzések is.

A Kisvárda együttese nem kegyelmezett a BLSZ I. osztályban szereplő Unione FC-nek. Mátyus Jánosék 6-0-ra kiütötték ellenfelüket, ahol Vida Krisztofer mesterhármasig jutott.

Magyar Kupa: Az NB I-es csapatok fölényesen nyertek, a másodosztályban  menetelő Spartacus is továbbjutott | Goal.com Magyarország

Az NB2 második helyén tanyázó Nyíregyháza Spartacus FC az NB3-as Dunaföldvár együtteséhez látogatott, ahol a nyírségiek voltak mezőnyfölényben, de sokáig nem tudtak gólt szerezni, míg a hazaiak egyszer-egyszer eljutottak Bese Balázs kapujáig. Végül a csereként beálló Géresi Krisztián döntötte el a mérkőzést a Nyíregyháza javára, aki első labdaérintéséből gólt szerzett.

Nem sikerült az újabb csoda az NB3-as ESMTK-nak, amely ugyan a legutóbbi fordulóban 1-0-ra legyőzték a Fehérvár FC-t, de a szintén NB1-es MTK ellen már nem volt sok esélye. A kék-fehérek már az első félidőben kétszer zörgették meg a pesterzsébeti kaput, majd a második félidőben rátettek még két gólt, így 4-0-ra nyertek Horváth Dávid tanítványai a XX. kerületben.

Képgaléria: ESMTK - MTK Budapest 0-4 | Az MTK Budapest Labdarúgó Zrt.  hivatalos honlapja

A forduló egyik legnagyobb meglepetését okozta a Mezőörs KSE együttese. A Megyei I. osztályban szereplő együttes az NB3-as Kaposvárt látta vendégül, akik eléggé hamar vezetést szereztek, de a második félidő 73. percében egy fejesgóllal egyenlített a kiscsapat, amely remekül eltűntette a különbséget. Végül 11-es rúgásokra került a sor, ahol a kaposváriak egyszer hibáztak, míg a túloldalon mindenki berúgta a maga büntetőjét, így a Mezőörs készülhet a MOL Magyar Kupa 5. fordulójára.

Mezőörs

Az utolsó büntetőt Vayer Gábor értékesítette, aki korábban futballozott külföldön és az NB1-ben is. A 46 éves támadó góljára valósággal felrobbant Mezőörs községe.

Az NB3-as Szentlőrinc nem kegyelmezett az osztálytárs Kelen SC-nek, mivel a baranyai együttes 3-0-ra diadalmaskodott hazai pályán, így 18 év után lesz ott a legjobb 16 között.

NB III: a Szentlőrinc legyőzte és megelőzte az Iváncsát - NSO

A forduló másik meglepetését az NB3-as VSC 2015 Veszprém együttese okozta, amely a Pápán megrendezett mérkőzésen 3-2-re legyőzte a tavalyi szezonban kupadöntőt játszó NB2-es Budafokot. A találkozó igazi fordulatokban volt gazdag, de az érzelmi hullámvasútból a hazaik jöttek ki jobban, így ők jutottak tovább, míg a tavalyi döntős koncentrálhat a bajnokságra.

Labdarúgó MK: legjobb 16 között a Veszprém!

Továbbra is elképesztően teljesít a HR-RENT Kozármisleny együttese, mivel a bajnokság mellett már a kupában is menetelnek Aczél Zoltán tanítványai. Most a szintén NB2-es Kazincbarcikát sikerült két vállra fektetniük, méghozzá 4-2 arányban.

Ez nem semmi: két baranyai focicsapat is bejutott a legjobb tizenhatba! |  Pécs Aktuál

A vártnál nehezebben, de végül is magabiztosan jutott tovább a Újpest együttese az NB3-as Tatabánya otthonában. A fővárosi lila-fehérek a második félidő elején 8 perc alatt eldöntötték a továbbjutást, így egy kicsit feledtetni tudták a szurkolókkal a Ferencváros elleni derbin elszenvedett vereséget.

Index - Futball - Futball - Hiába várták Tatabányán az újabb focicsodát, az  Újpest nem hibázott

Hazai pályán harcolta ki a továbbjutást az NB2-es Vasas FC. Az angyalföldiek 3-1-es győzelmet arattak a szintén NB2-es Gyirmót FC Győr ellen. Bár gyors gólváltást láthattunk a második félidő elején, de a találkozó végén megrázta magát a Vasas, és kétszer is bevette a győriek kapuját.

Szünet utáni gólpárbaj, bukott a Gyirmót – Győr Plusz | Győr Plusz

Két NB2-es csapat összecsapásán végül 1 gól döntött. A Tiszakécske együttese egy korai gólnak köszönhetően legyőzte a legutóbbi fordulóban nagy bravúrt bemutató osztálytárst, az FC Ajkát.

Meglepetésre készült az NB2-es Siófok együttese, de nem sikerült megugrania a magasra tett lécet, mivel a Szergej Kuznyecov által irányított NB1-es Diósgyőr már az első félidőben 2-0-ra vezetett a Balaton-partján, és bár Schildkraut Krisztián gyönyörű góljával visszajöttek a mérkőzésbe a siófokiak, végül Bényei a találkozó végén megrúgta a harmadik gól, így 3-1-re nyert a DVTK, és továbbjutott a legjobb 16 közé.

BOON - BFC Siófok - DVTK 1–3 végeredmény– ÉLŐ helyszíni tudósítás

Pikáns összecsapásnak ígérkezett az NB2-es Haladás, és az NB1-es MOL Magyar Kupa címvédő Zalaegerszeg összecsapása, mivel a két csapat hosszú ideje rivalizál egymással. Az első félidőben 26 perc alatt kialakult a végeredmény, és bár adódtak nagy lehetőségek mind a két oldalon, végül a zalaiak örülhettek.

Fantasztikus kupahangulat, nagy küzdelem és Hali-búcsú - Hungary Sport

Egy Patrick Iyinbor fejes döntött a Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kecskeméti TE mérkőzésen, így a KTE lesz ott a sorozat nyolcaddöntőjében.

MOL Magyar Kupa - A legjobb 16 közé jutottunk Szegeden

A MOL Magyar Kupa 4. fordulójának legjobban várt mérkőzése a Ferencvárosi TC – Puskás Akadémia FC összecsapás volt. Ugyan a Puskás szerzett vezetést a találkozó elején egy magabiztos Gruber góllal, de a Fradi érvényre juttatta mezőnyfölényét, és a félidő végére Civic és Aaneba révén fordított. A második félidő elején Gruber Zsombor második góljával egyenlített a Puskás, majd hiába támadott a Ferencváros, végül nem sikerült betalálni, így jöhetett a hosszabbítás. A 2×15 percben előbb Traoré volt eredményes, majd nem sokkal később egy hosszú VAR-ozást követően Favorov egyenlített. Pár percre rá Berke Balázs kiállította Favorovot, majd a szabadrúgás után Colley kézzel vitte el a labdát a 16-oson belül, majd hosszas VAR-ozás után megadta a 11-est a játékvezető. A 132. percben Abu Fani belőtte a labdát a kapuba, így a Fradi egy őrült és fordulatokban gazdag mérkőzésen 4-3-ra legyőzte a Puskás Akadémiát, így a zöld-fehérek lesznek ott a következő fordulóban.

Eseménydús hosszabbítás után búcsúztatta a Puskás Akadémiát a Ferencváros

A MOL Magyar Kupa 4. fordulójának zárómérkőzését csütörtökön este rendezték meg Kispesten, ahol az NB2-es Budapest Honvéd és az NB1-es Paks csapott össze egymással. A mérkőzés nagyobb részében a paksiak domináltak, és kétszer is vezetést szereztek Könyves és Hahn révén, de Szappanos öngólja mellé a 95. percben Bobál Gergely bombagóljával egyenlített a Honvéd, így jöhetett a hosszabbítás, ahol sok minden nem történt, így a büntetők döntöttek a továbbjutásról. Az első kilenc rúgó nem hibázott, majd az utolsó kispesti lövő, Kocsis Gergely lövését kivédte Szappanos Péter, így a Paks jutott tovább a MOL Magyar Kupa 4. fordulójából.

Budapest Honvéd (NB2) – Paksi FC (NB1) 2-2 – büntetőkkel 4-5

Az M4 Sport stúdiójában már kisorsolták a MOL Magyar Kupa 5. fordulójának párosításait. Összesen három NB1-es párharcot láthatunk, míg a Megye 1-es Mezőörs egy patinás klub ellen írhatná tovább a történelmét.