Tíz meccs, hat ellenfél: így nézhet ki a válogatott 2025-ös programja

Nemzetek Ligája

A magyar válogatott 2025 márciusában Nemzetek Ligája-playoff meccsel indítja az évet az A-ligában maradásért. A lehetséges ellenfelek között Törökország, Görögország, Ukrajna és Ausztria szerepelt.

Pénteken eldőlt, hogy a sorsolás értelmében magyar válogatott Törökország ellen kezdi meg a 2025-ös naptári esztendőt. Az első mérkőzésre idegenben kerül sor március 23-án, míg a visszavágót március 25-én játsszuk a Puskás Arénában.

A válogatott hátralévő programja két felkészülési mérkőzésből és hat vb-selejtezőből fog állni.

Március 20. 20:45 (csütörtök) Törökország-Magyarország

Március 23. 20:45 (vasárnap) Magyarország-Törökország

Felkészülési mérkőzések

Mivel a magyar válogatott biztosan négyfős csoportba kerül a vb-selejtezőkön, így csak szeptemberben játszik újra tétmérkőzéseket a törökök elleni NL-playoff után. Ez azt is jelenti egyben, hogy két felkészülési mérkőzés is rendelkezésére állhat Marco Rossi együttesének júniusban.

Hogy kik ellen, az majd csak a későbbiekben derül ki, hiszen meg kell várni a december 13-i vb-selejtező sorsolást, hogy a lehetséges ellenfelek listája szűküljön.

Amit már most tudni lehet:

  • Az MLSZ a Nemzetek Ligája negyeddöntőseivel várhatóan nem fog lekötni barátságos mérkőzést, mivel csak márciusban dől el az, hogy kik fognak részt venni a júniusi negyeddöntőben. Nem mellesleg az egyik vb-selejtezős ellenfelünk is onnan fog kikerülni, valószínűleg nem játszunk olyannal sem, akikkel tétmeccsen is találkozunk 2025-ben, így a török válogatott is kiesik a képből.
  • Szintén nem játszhatunk az ötfős csoportok csapataival, amelyre decemberben kerül sor, hiszen ők júniusban vb-selejtezőt fognak játszani, amely már márciusban elkezdődik számukra. A csoportbeosztások mellett az elkészült menetrend után lehet jobban szelektálni a lehetséges válogatottak közül.
  • Maradnak tehát a hozzánk hasonlóan playoff-meccset játszó csapatok. Ők az alábbiak: Ukrajna, Belgium, Ausztria, Szerbia, Görögország, Skócia, Koszovó, Izland, Bulgária, Írország, Georgia, Örményország, Szlovákia, Szlovénia, Lettország, Luxemburg és majd azon együttesek, amelyek négyfős csoportba kerülnek decemberben és júniusban nem játszanak tétmeccset. Mellettük Oroszország és az afrikai és óceániai válogatottak programja szabad júniusban, de várhatóan európai csapattal játszunk kétszer. Gibraltár és Málta esete speciális, erről a következő bekezdésben.
  • Még a nyáron jelent meg egy hír, miszerint az Orosz Labdarúgó Szövetség vizsgálja a lehetőségét egy 2025-ben esedékes Magyarország-Oroszország felkészülési mérkőzésnek. Ez a Nemzetek Ligája miatt akkor még nem volt biztos, hogy létrejöhet. Oroszország egyébként továbbra sem vehet részt a vb-selejtezőkön. Máltával pedig idén játszottunk volna felkészülési mérkőzést a Groupamában/Debrecenben, de a helyszínválasztás nem tetszett a máltaiaknak, így meghiúsult a mérkőzés. Málta esete azonban speciális, hiszen a C-D-ligás osztályozókat 2026-ban játsszák le és mivel Málta ötfős csoportba kerül, szinte biztosan vb-selejtezőket játszanak júniusban, ez ugyanúgy igaz Gibraltárra is. Az oroszok elleni mérkőzés azonban továbbra is csak sajtóhír, ilyenre volt példa 2022-ben egy Irán elleni lehetséges meccsről, amiből végül nem lett semmi.

A júniusi válogatott szünet június 2-10-ig tart. Összességében december 13. után a felkészülési meccsek terén is okosabbak leszünk.

Vb-selejtezők

A magyar válogatott a második kalapos helyezése és a négyfős csoport miatt a 2. és az 5. kalap csapataival nem játszhat a vb-selejtezőkön, így például Romániát, Norvégiát vagy Svédországot is elkerüljük.

A kalapok, amelyek közül 1-1 csapatot kaphatunk:

  1. kalap: Spanyolország, Portugália, Németország, Olaszország, Franciaország, Anglia, Belgium, Svájc, Dánia, Horvátország, Ausztria

(mivel a Nemzetek Ligája négyesdöntőjébe bejutó csapatok fixen négyfős csoportba kerülnek, így nagy az esély, hogy az angol-belga-svájci-osztrák négyest elkerüljük, viszont csak márciusra tudjuk meg a konkrét ellenfelet) A párosítások: Horvátország-Franciaország, Spanyolország-Hollandia, Németország-Olaszország, Dánia-Portugália

3. kalap: Skócia, Szlovénia, Írország, Albánia, Észak-Macedónia, Grúzia, Finnország, Izland, Észak-Írország, Izrael, Bosznia, Montenegró

4. kalap: Bulgária, Luxemburg, Koszovó, Fehéroroszország, Örményország, Kazahsztán, Észtország, Azerbajdzsán, Ciprus, Lettország, Feröer, Litvánia

A szeptemberi periódus 4-9-ig, az októberi 9-14-ig, míg a novemberi 13-18-ig tart.

Három ellenféllel oda-vissza vágós alapon mérkőzünk meg. A vb-re a csoportgyőztesek jutnak ki, míg a 12 csoportmásodik pótselejtezőt játszhat a 2026-os világbajnokságra.

Az 1000. meccs

Szinte biztos, hogy a magyar válogatott 1000. mérkőzésére 2025. március 20-án Törökországban kerül sor. Most azt vizsgáljuk meg, hogyan lehetne egy gálameccset összehozni a török meccs előtt és ki lenne megfelelő ellenfél. Fontos azonban leszögezni, hogy a sajtóban megjelenő információk alapján nagyon úgy tűnik, hogy nincs tervben egy gálameccs az 1000. magyar válogatott mérkőzésre és így a törökök elleni fog bevonulni a történelembe.

Volt rá esély, hogy adja magát egy 1000. meccs, ha az osztrákokat kapjuk a Nemzetek Ligájában, hiszen velük volt az első is.

Mivel csütörtöki napra esik a törökök elleni meccs, így márciusra lehetetlen lenne egy gálameccset beiktatni, ez legfeljebb akkor jöhetett volna össze, ha szombati napon játszunk a törökökkel és szerdára rakjuk a mérkőzést.

Januárban ugyan nincs hivatalos válogatott szünet, de válogatott programok előfordultak, idén például az Afrikai Nemzetek Kupáját és az Ázsia Kupát rendeztek januárban, míg a svéd, az észt, a szlovén és az izlandi válogatott barátságos meccseket is játszott.

Kérdés, hogy ki ellen és mikor lehetne beiktatni adott esetben mérkőzést, hiszen a topcsapatok játékosainak menni fog a bajnokság.

  • Akár szóba jöhet Ausztria az első meccs miatt,
  • a csehek és a szlovákok, akikkel az 500. meccset játszottuk
  • Mexikó, mint a következő vb házigazdája
  • Salvador, akik ellen a 10-1 mai napig rekordnak számít,
  • Kanada, akik ellen utolsó győztes vb-meccsünket arattunk
  • Dánia, akik elleni Európa-bajnoki érmet szereztünk
  • Egyiptom, akikkel első vb-meccsünket játszottuk
  • Uruguay, akik ellen a Puskás Arénát avattuk
  • Svédország, akik már túl vannak az 1000. meccsükön és rendre játszanak januárban
  • Vagy egy olyan válogatott, akikkel sohasem találkoztunk. Ilyen többek között Gibraltár, Marokkó, vagy Nigéria.

A topválogatottak esetében az olasz és a német válogatott, akikkel vb-döntőt játszottunk, Anglia a 6-3 alkalmából, Franciaország, akiknek a legtöbb gólt lőttük egy meccsen (13) és ellenük játszottuk a 100. meccsünket is, vagy Brazília a húsvéti 3-0 alkalmával, csakhogy biztosan harmadik vagy negyedik számú csapattal delegálnának egy ilyen gálameccsre.

Európában eddig hárman érték el az 1000 meccset, 2017-ben Svédország Szlovéniával játszott 0-0-t otthon felkészülési meccsen, 2019-ben Anglia 7-0-ra verte Montenegrót Eb-selejtezőn, míg 2023-ban Németország 3-3 játszott Ukrajnával felkészülési mérkőzésen az 1000. meccsén. Továbbá Argentína, Brazília és Mexikó érte el ezt a számot. Argentína például a 2021-es Copa Americán Uruguay ellen játszotta az 1000. mérkőzését, Messiék később a tornát is megnyerték

Mivel ezek a válogatottak sem szerveztek külön gálameccset az 1000. találkozójukra, így méginkább 100%-nak tűnik, hogy a magyar válogatott március 20-án, csütörtökön Törökország vendégeként játssza 1000. mérkőzését.