Magabiztos magyar győzelem Azerbajdzsánban

Sima sikert aratott a magyar női labdarúgó válogatott Bakuban.

Könnyed győzelmet könyvelhetett el Magyarország az azeri válogatott ellen, így tovább él a remény, hogy a magyarok másodikok legyenek a az Eb-selejtezőcsoportban. Kedden 19 órától Gyirmóton csap össze a válogatott Törökországgal a kvalifikációs sorozat utolsó meccsén.

A helyszín Baku, Azerbajdzsán, Dalga Arena. A gyep nem mondanám, hogy tökéletes volt, de ez szerencsére nem okozott problémát válogatottunknak. Már az első percekben magához ragadta a magyar csapat az irányítást és az első helyzetre sem kellett sokat várni, a hatodik minutumban Pusztai lőtt, azonban nem találta el a kaput. Rögtön ezután jöhetett az első azeri védés, Fenyvesi távoli kísérletét fogta könnyeden a hazai kapus. A mérkőzés később is így folyt, főleg magyar helyzeteket jegyezhettünk fel.

A 21. percben aztán megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Egy szabadrúgás után lecsorgó labdát emelt be a védelem mögé Fenyvesi, labdájába belecsúsztatott egy hazai védő, ezt vette le Csiki, aki higgadtan lőtt a kapuba. Két perc múlva újabb gólt szerezhtett volna a meggypirosban játszó csapat, Csiki kiváló beadására érkezett Pápai, aki sajnos közvetlen közelről a szöget jól záró kapusba tüzelt.

Így is gyorsan szállította a magyar együttes a második találatot, ezúttal Pápai parádés indítását tűnt úgy, hogy az azeri védő megszerez, Kaján azonban harcias volt, elvette a labdát és a kapus lábai között vette be az hazaiak kapuját bő fél óra elteltével. A magyar csapat így két gólos előnnyel és magabiztos játékkal vonult a szünetre.

A második félidő sem kezdődött másképp, mint ahogy az első befejeződött, a magyarok támadtak a harmadik gólért. Viszonylag gyorsan sikerrel járt a magyar együttes, az 53. percben pazar cselt húzott meg Pusztai ami után Pápai vágta a léc alá a labdát, végérvényesen eldöntve a mérkőzést. A továbbiakban is láthattunk komoly magyar helyzeteket, sőt, az azeriek kapufáig is jutottak, az eredmény azonban a hosszabbításig nem változott.

A 91. percben szép támadást vezettek a magyarok, Szabó ugratta ki Kajánt, akinek még lövését védte az azeri hálóőr, a kipattanót azonban egy higgadt csel után az üres kapuba lőtte Siklér Kinga. Na, de nem ez volt az utolsó gól, Siklér ugyanis két perc múlva újra betalált, bevitte a kegyelemdöfést, így Azerbajdzsán-Magyarország 0-5.

Azerbajdzsánn-Magyarország 0-5 (0-2)

Gólszerzők: Csiki (21'), Kaján (32'), Pápai (53'), Siklér (91', 94')