Egy parázs hangulatú és színvonalas mérkőzésen játszottunk döntetlent a csehek ellen – Magyarország – Csehország 1-1 (0-0)

1-1-es döntetlent játszott a magyar labdarúgó válogatott Csehország ellen egy barátságos válogatott mérkőzésen. A találkozóra több mint 50 ezer ember volt kíváncsi a Puskás Arénában.

Lehet, hogy egy kép erről: futball, amerikai_futball, tömeg és szöveg

Magyarország már hozta a fontosabb mérkőzését Szerbia ellen a csütörtöki EB-selejtezőn, így minden adott volt egy jó barátságos mérkőzéshez, ahol Csehország volt az ellenfél.

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember, futballozó emberek, amerikaifocizó emberek és szöveg

A cseh válogatott eddig négy mérkőzést játszott le az EB-selejtezők folyamán, ahol eddig 8 pontot szerezve vezeti csoportját, viszont nagyon résen kell lennie, hiszen szoros második etap várható még Albániával, Lengyelországgal és Moldovával a kijutásért folytatott harcban. Legutóbb Albánia ellen játszott hazai pályán 1-1-es döntetlent.

A mieink kezdőjében egy változás történt a szerbek elleni meccshez képest, a megsérült Nagy Ádám helyére Kalmár Zsolt került be.

A csehek kezdőjében szerepelt egy NB1-es játékos, hiszen a Puskás Akadémia 28 éves védője, Patrizio Stronati is helyet kapott a kezdőben, aki 4. alkalommal volt válogatott.

Magyarország-Csehország 1-1 - barátságos mérkőzésen sem kapott ki Marco  Rossi csapata

Az első félidő elején a cseh válogatott igyekezett letámadni a magyar válogatottat, de a mieink remekül hozták ki a labdákat, így sikerült átvészelnünk ezt az időszakot.

Az első komoly lehetőség viszont a magyar csapat előtt adódott, ahol előbb Szoboszlai ugratta ki Sallait, aki passzolt Varga Barnabásnak, majd ő visszatette Sallainak, de lövését védte a csehek kapusa, Jindrich Stanek.

Ezután a 24. percig kellett várni az újabb magyar lehetőségre, ahol Szoboszlai Dominik végezhetett el egy szabadrúgást 21 méterről, de lövése fölé szállt.

35. percben jártunk, amikor is Szalai Attila eresztett meg egy bal lábas lövést kb. 30 méterről. A kapu jobb oldalába tartó erős löketet megint csak bravúrral tolta szögletre a csehek kapusa. A sarokrúgást Szoboszlai végézhette el, aki kapáslövésre tette a labdát Kalmár Zsoltnak. A 28 éves középpályás egész jól találta el a labdát, de Sallai hátáról nem sokkal fölé ment.

Több lehetőség már nem volt az első félidőben, így 0-0-val vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőben is magas letámadással indítottak a csehek, de megint jól állta a sarat Marco Rossi együttese.

Az 52. percben a magyar csapat jutott bedobáshoz, ahol Kerkez Milos dobta a labdát Vargának, majd ő vissza Kerkeznek, aki remekül centerezett középre az érkező Sallai Rolandnak, aki Stronati mellől kibújva lőtt szép gólt a csehek kapujába. A 26 éves támadónak ez volt a 11. gólja a magyar válogatottban. 1-0

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, futballozás, futballozás és szöveg

Lehet, hogy egy kép erről: 11 ember, amerikaifocizó emberek, futballozó emberek és szöveg

Sajnos nem örülhettünk túl sokáig, hiszen a 63. percben egyenlített Csehország. Lang Ádám és Mojmír Chytil csatázott a labdáért, végül Lang nyerte meg a légi csatát, de rosszul fejelte haza a labdát Dibusznak. A csehek támadója jól ismerte fel a helyzetet és a kijövő magyar kapust megelőzve passzolt Vaclav Jurecka-nak, aki az üres kapuba lőtt. 1-1

Hungary Czech Republic Soccer Friendly | National Sports | hjnews.com

A mérkőzés ezután egy másik fordulatot vett, ahol bizony több szabálytalanság volt. Az egyik legdurvább eset Tomás Soucek nevéhez fűződik. A csehek csapatkapitánya egy jókorát belerúgott a magyar válogatott csapatkapitányába, Szoboszlai Dominikba, aki ezután össze is szólalkozott a csehek középpályásával.

A 72. percben újoncot avatott Marco Rossi, mivel Callum Styles helyére a Kecskeméti TE 21 éves középpályása, Horváth Krisztofer állt be.

Nem sokkal később Kerkez Milos kapott egy csomagot a csehek középpályástól, Michal Sadilektől, aki sértve érezte magát az eset után és megfenyegette a magyar balhátvédet. A játékvezető egy sárga lappal jutalmazta az esetet.

79. percben Soucek buktatta Szoboszlait a cseh kapu előtt 18 méterre, így ígéretes szögből lőhettünk szabadrúgást, ám Dominik lövése ezúttal sem talált kaput.

Az eredmény már nem változott, a magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a jó erőkből álló Csehország ellen, ahol a mérkőzés nagyobb részében jól játszott és közelebb állt a győzelemhez a magyar csapat, de a felállt cseh védelem ellen csak egyszer sikerült ellenszert találni, ez viszont nem volt elég a győzelem megszerzéséhez.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón előbb a vendégek szövetségi kapitánya, Jaroslav Silhavy értékelt, majd a mieink részéről Marco Rossi.

Jaroslav Silhavy, a Cseh Labdarúgó Válogatott szövetségi kapitánya:

Magyar–cseh: csalódottan érkeztek a vendégek - Infostart.hu

„Kimondottan kiegyensúlyozott mérkőzést láthattunk. Lehet, hogy születhetett volna több gól, de ez most így sikerült. Tisztában voltunk a magyar válogatott játékával, de természetes, hogy ők is próbálkoztak némi változtatással és mi is. A több mint ötvenezer néző pedig önmagáért beszél, ha ez nem lép át egy határt, és szerintem a szurkolás most a határokon belül maradt. Fantasztikus játékosok alkotják a magyar csapatot, Szoboszlai Dominik az első, akit kiemelhetek a hazaiaktól. Egy döntetlen egy ilyen csapat ellen jó eredmény, nagyra értékelem.”

Marco Rossi, a Magyar Labdarúgó Válogatott szövetségi kapitánya:

„A ma esti meccs bizonyította, amit korábban is mondtam, hogy amikor a válogatott játszik, nincs barátságos mérkőzés. Mindenki meg akarta nyerni a meccset. Nekünk voltak nagyobb helyzeteink, összességében kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, de ha most is minden helyzetet kihasználunk, más lehetett volna a végeredmény. Amikor erre gondolok, hogy a stadion egyik fele Marcót, a másik Rossit harsog, az nagyon megindító. Sosem hittem volna, hogy ez megtörténhet, Az a legkevesebb, amit tehetek, hogy megköszönöm. Azért kulcsoltam össze a kezem, mert ez köszönetnyilvánítás a részemről. Elnézést, ilyenkor elcsuklik a hangom.mondta Marco Rossi.

Az 59 éves szakembert a válogatott hiányzóiról is kérdezték, valamint arról, hogy hogyan tudja őket pótolni az NB1-ből.

„Amikor gondban vagyunk, sajnos mindig ugyanazon a posztokon adódik problémánk. Schäfer András és Vécsei Bálint is több meccsről hiányzott már. Szoboszlai Dominik persze képes ezt a szerepet is betölteni, de a Liverpoollal szemben nekünk inkább előrébb van rá szükségünk. Meghívtunk olyan játékosokat, akik pótolhatják a hiányzókat, de egészen más a válogatottban szerepelni, mint az NB1-ben. Említhetem a jövőt illetően Szuhodovszki Somát is, akinek még alkalmazkodnia kell ahhoz, amit mi kérünk. Azonban ez a két meccs is üzenet lehet a fiatalok számára, ha megfelelően teljesítenek, megkaphatják a lehetőséget.”

Rossi Varga Barnabással kapcsolatban elmondta, jelenleg úgy tűnik, Szalai Ádám után ő lehet az első számú csatár, de ez nem azt jelenti, hogy Ádám Martin nem kap majd lehetőséget, de most nem volt olyan fizikai állapotban, hogy segíteni tudjon a csapatnak.

Sajnos a csoportunkban nem alakultak túl jól az eredmények, mivel Montenegró 2-1-re legyőzte Bulgáriát egy 97. percben szerzett góllal, míg Szerbia 3-1-es győzelmet aratott Litvániában.

Dutch recover to beat Ireland in European Championship qualifying. Poland  is in trouble | AP News

A csoportunkat továbbra is vezetjük úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszottunk, mint a többi csapat.

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, futballozás, futballozás és , szöveg, amely így szól: „EUROPEAN QUALIFIER የደበርሽ M GK P 4 EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ 1. MAGYARORSZÁG 2. Szerbia 3. Montenegró Bulgária 5. Litvánia +6 10 +5 5 5 10 o 8 -5 5 5 2 -6 2”

Folytatás 2023. október 14-én, ahol Szerbia lesz az ellenfelünk a Puskás Arénában, majd három nappal később Litvánia vendégei leszünk.