Dibusz Dénes: „Még nem nagyon volt olyan, hogy egymás után négyet kellett védenem”

Győzelemmel és veretlenül zárta az EB-selejtezősorozatot a magyar válogatott, miután Marco Rossi tanítványai 3-1-es győzelmet arattak Montenegró ellen a Puskás Arénában. A második félidőben több magyar játékos klasszis teljesítményt nyújtott, ami nagyon kellett a győzelem megszerzéséhez.

Az egyik ilyen volt Dibusz Dénes, aki a második félidőben 6 védést mutatott be 10 percen belül, sőt, ebből 4-et néhány másodperc leforgása alatt. Krstovic eltört lövése után minden magyar szívéről nagy kő esett le, miután felemelte a labdát a szurkolók irányába a 33 éves hálóőr. A mérkőzés során nem volt sok dolga Dibusznak, mivel a bekapott gólról nem tehetett, de ezzel a négy bravúrjával megmentette a magyar válogatottat.

Dibusz Dénes nyilatkozott a találkozót követően, ahol elmondta, hogy nem volt túl sok dolga a mérkőzésen, de amikor kellett, akkor odatette magát.

,,A vége felé felgyorsultak az események, gyakorlatilag a 75. percig egy-egy indítás, hazaadott labda volt, kézzel nem is értem labdába. Ez egy nehéz szituáció ilyenkor, de szerencsére a második félidőben a csapat meg tudta fordítani az eredményt, és amikor szükség volt rá, én is hozzá tudtam tenni. Örülök, hogy az első félidő után, amelyet szerintem ugyanúgy uraltunk, csak egy védelmi hiba után az ellenfél gólt szerzett, de jól reagáltunk, Szoboszlai sebességet váltott, és megfordította a találkozót. Büszkék lehetünk erre az egész selejtezősorozatra.”

Dibusz Dénes újságírói kérdésre válaszolva azt mondta, hogy megnézte a mérkőzésfüzetet meccs előtt, és Filip Dukic montenegrói kapusról beszélt a társaknak.

,,A mérkőzés előtt nézegettem a meccsfüzetet, nyilván Mijatovicot ismertük, de a másik két kapust különösebben nem. Az megragadt a füzetet olvasgatva, hogy mindkét cserekapus újonc, nem volt még meccsük. Ezt mondtam az Attilának, hogy továbbítsa a többieknek is. Azért hatvan perc után beállni, „hidegen”, úgy, hogy nem is számítasz rá, nem egyszerű. Ráadásul ez volt az első meccse. Az volt tehát a lényege, hogy ha próbáljuk tűz alatt tartani, akkor hátha sikerül gólt szerezni. Szerencsére 5-6 percen belül jöttek is a gólok. Persze, ebben nekem volt a legkevesebb szerepem, de örülök, hogy Dominik ilyen jól fejezte be mindkét akciót. Egyébként egyáltalán nem az ellenfél kapusán múlott, hogy ott gólok születtek, szép befejezések voltak inkább.

A Fradi kapusa nem sokkal ezután részletesen is felidézte a 4 védést.

,,Nem is emlékszem az összes védésre ott hirtelenjében, majd visszanézem. Ilyen még nem nagyon volt, hogy négyet kellett egymás után védenem, de örülök, hogy sikerült. Szerencsém is volt, mert az utolsó védésnél azt hittem, abból a lecsorgóból már gól lesz, azonban nem találta el jól az ellenfél, így a kezemben kötött ki a labda. Nagy öröm volt, hogy utána a szurkolók skandálták a nevemet. Kicsit szerintem infarktus közeli állapotban is lehettek néhányan, de szerencsére ott sikerült hárítani az összes lövést. Ilyenkor az ember próbál egy kis show-t is belevinni, ami sokkal könnyebb, amikor jól jövünk ki a szituációból. Mutattam a labdát, hogy végre megvan.”

Dibusz Dénes azon kevés játékosok közé tartozik a magyar válogatottból, aki végigjátszotta mind a nyolc EB-selejtezőt. Több alkalommal kellettek az ő bravúrjai is a sorozat során ahhoz, hogy a mieink csoportelsőként és veretlenül legyenek ott a jövő nyári Európa-Bajnokságon.