A Paks háromgólos előnyt harcolt ki – Paksi FC – AEK Larnaca 3-0 (1-0)

A Paks együttese a Konferencia-Liga selejtező 2. fordulójában folytatta a nemzetközi kupaszereplését, miután múlt héten sajnálatos módon kiesett az Európa-Liga selejtezőjéből. Bognár György legénysége a Gyurcsó Ádámot is a soraiban tudó ciprusi AEK Larnacát fogadták a párharc első mérkőzésén.

fotó: Paksi FC

Azt már az első percektől kezdve látni lehetett, hogy a paksiak sokkal koncentráltabbak, felkészültebbek és élesebbek, mint a vajdahunyadi Corvinul elleni EL-selejtezőn. Rögtön az első komoly paksi helyzetből gól született: a 17. percben Haraszti Zsolt 12 méterről, éles szögből lőtte ki a jobb felső sarkot. Talán a játéknap egyik legszebb gólját láthattuk a 32 éves játékostól. (1-0)

fotó: Nemzeti Sport

A 27. percben egy szögletet követően Ötvös Bence fejelt kapura, ám nem volt erő a fejesben, így Alomerovic magabiztosan lehúzta a labdát, míg két perccel később a túloldalon Szappanos Péternek először kellett védenie, és rögtön egy nagyot Diemers éles szögből leadott lövésénél.

A 39. percben egy sajnálatos sérülést történt. A tolnai együttes egyik gólvágója, Hahn János ütközött a vendég együttes kapusával, amely miatt súlyos térdsérülést szenvedett. Nem csak a helyszínen lévők, de a tévénézőknek is felkavaró látvány volt látni a támadó sérült térdét. Az is benne van a pakliban, hogy Hahnnak elszakadt a térdszalagja, amely óriási érvágás lenne Bognár Györgynek.

Még a szünet előtt kis híján kétgólosra nőtt a Paks előnye, a 42. minutumban egy balról érkező szabadrúgást követően a kapu előtt öt méterre teljesen üresen álló Szabó Jánoshoz pattant a labda, aki egy igazítást követően lőtt, de addigra odaért Milicevic és hatalmasat blokkolt.

Ezt követően nem történt semmi érdekes, egygólos paksi vezetéssel mehetettek a csapatok az öltözőbe.

fotó: MTI

A fordulást követően a ciprusi együttes igyekezett beszorítani a Paksot, az 56. percben Diemers szögletét követően Fran Sol fejesét fogta meg Szappanos.

A 61. percben megduplázta az előnyét az atovárosi gárda: egy labdaszerzést követően Papp Kristóf adott jó labdát a csereként beállt Tóth Barnának, aki remekül használta a testi adottságait az örzőjével szemben, majd a labda a lövését követően a kapus lábáról és a kapufáról a hálóba pattant. (2-0)

A 74. percben jött az újabb paksi gólt: egy szögletet követően Alomerovic nem jó helyre ütötte a labdát, majd Ötvös Bence kapásból a kapu közepébe bombázott. (3-0)

A 81. percben hosszú idő után jutott el helyzetig a Larnaca, a korábban a DVSC-vel is szóba hozott Enzo Cabrera fejelt nem sokkal a kapu mellé.

A 93. percben egy kecsegtető helyről elvégzett szabadrúgásnál még szükség volt Szappanos bravúrjára, hogy ne szülessen meg a ciprusiak szépítő gólja Gama révén.

Nem sokkal ezt követően a játékvezető véget vetett az összecsapásnak, a Paks háromgólos előnyt harcolt ki a jövő heti visszavágó előtt, amelynek köszönhetően nagy lépést tettek a továbbjutás felé. Vélhetően ezzel a sikerrel valamennyire sikerült feledtetni a szurkolókkal a Corvinul elleni csúfos hazai vereséget.

Konferencia-Liga selejtező, 2. forduló, első mérkőzés

Paksi FC - AEK Larnaca (ciprusi) 3-0 (1-0)

Paks, Fehérvári úti Stadion, 2900 néző

Vezette: Dennis Higler (holland)

Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Ötvös – Osváth, Papp (Böde, 90.), Vécsei (Balogh, 81.), Windecker, Szabó J. – Hahn (Tóth B., 41., Horváth 90.), Haraszti (Mezei, 81.)

Vezetőedző: Bognár György

AEK: Alomerovic – Sanchez (Ekpolo, 75.), Milicevic, Roberge, Garcia – J. Suárez, L. Gustavo (Rohden, 66.) – Faraj, Diemers (Gama, 75.), Gyurcsó (Santos, 57.) – Sol (Cabrera, 66.)

Vezetőedző: Juan Ferrando

Gólszerzők: Haraszti (17. perc), Tóth B. (61. perc), Ötvös (74. perc)

Ennek a párharcnak a győztese a szerb Radnicki és a montenegrói Mornar párharcának győztesével találkozhat. Az első mérkőzést a szerb együttes nyerte meg 1-0-ra, így ők várhatják némi előnyből a jövő heti visszavágót.

Az AEK Larnaca - Paksi FC Konferencia-Liga selejtező visszavágót jövő héten csütörtökön rendezik meg a larnacai AEK Arénában. A találkozót a Duna World vagy az M4 Sport.hu élőben közvetíti.