A Paks egy lépésre került a Konferencia-Liga főtáblájától – FK Mornar Bar – Paksi FC 2-2 (1-1)

Szombaton még Zalaegerszegen vizitált a Paks együttese, de kedd este már Niksic városában volt jelenése a tolnai gárdának, hiszen a Konferencia-Liga selejtező 3. fordulójának visszavágóján a montenegrói FK Mornar Bar vendégei voltak Bognár György tanítványai. A párharc első mérkőzését a magyar csapat 3-0-ra nyerte meg hazai környezetben, így kedvező helyzetből várhatták ezt az összecsapást Böde Dánielék.

fotó: Sportfotók / Szőke Péter

Az első tíz percben nem alakult ki komolyabb lehetőség egyik kapu előtt sem, ám a 12. percben büntetőhöz jutott a Paks, miután Lenzsér Bencét rúgta meg teljesen felesleges a montenegróiak játékosa Sinisa Stefanovic. A labda mögé Windecker József állt oda, aki jobb alsóba lőtte a büntetőt, pedig Popovic érezte az irányt. Ennek a gólnak köszönhetően már négygólos volt az atomvárosiak előnye az összesítést nézve, gyakorlatilag itt eldőlt a továbbjutás kérdése. (0-1)

Néhány perccel később megint csak Lenzsér Bence volt a főszereplő, de ezúttal nem volt pozitív a végkifejlet, hiszen egyenlítettek a montenegróiak: Kishi laposan középre lőtt labdájába olyan szerencsétlenül ért bele a magyar hátvéd, hogy az a lábáról a kapuba gurult. (1-1)

A 30. percben megint csak Kishi volt a középpontban, egy bal oldalon végig vitt támadás végén a montenegrói játékos beadásszerű lövése csak a felső hálót találta el. Két perccel később Vusurovic bepasszát Zoric lőtte rá, ám az utolsó pillanatban Kovács Krisztiánról szögletre pattant a labda. A Paks tudatosan engedte át a területeket a Mornarnak, akik kis híján a 40. percben ismét bevették a magyar kaput, ám Vukotic fejese nem sokkal fölé ment.

Több lehetőség már nem alakult ki egyik kapu előtt sem, így 1-1-es döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. Ekkor összesítésben 4-1 volt az állás a paksiak számára.

A fordulás után rögtön jött az újabb hazai lehetőség, Vusurovic 7 méterről, éles szögből vette célba a rövid felső sarkot, ám Szappanos Péter bravúrral védte a montenegrói támadó próbálkozását. A 60. percben megfordítta a mérkőzés állását a mezőnyfölényben futballozó Mornar: Cetkovic jobbról elvégzett szögletére Zoric érkezett teljesen üresen, majd 4-5 méterről a kapuba fejelt. (2-1)

A délszláv csapat nagyon jött előre a harmadik gólért, ám rendre valami hiba csúszott a játékukba, míg a Paks próbált kontratámadásokból újabb gólt szerezni. Már a 75. percben jártunk, amikor is Stevanovic beadását Vujacic csúsztatta meg, de a labda elment a kapu mellett. A 85. percben újabb helyzet adódott a hazaiak előtt, ezúttal Kolundzicnak volt egy ziccere, de azt elpuskázta.

Egy perccel később jött a paksi egyenlítés: Papp Kristóf és Kovács Krisztián játszott össze a bal oldalon, majd utóbbi passzolt volna középre Balogh Balázsnak, ám Zoric becsúszva mentett előle, viszont olyan rosszul ért a labdába, amely kikötött a kapuban. (2-2)

Újabb gól már nem született, a Paks 2-2-es döntetlent játszott idegenben a montenegrói Mornar vendégeként, így Bognár György legénysége 5-2-es összesítéssel továbbjutott.

Konferencia-Liga selejtező, 3. forduló, visszavágó

FK Mornar Bar (montenegrói) - Paksi FC 2-2 (1-1)

Montenegró, Niksic, Gradski Stadion, 1500 néző

Vezette: Jasper Vergoote (Martijn Tiesters, Michael Geerolf) – belgák

Mornar: Popovic - Stevanovic (Vukovic, 83.), Ljutica, Mitrovic, Vukotic (Seratlic, 60.) - Kishi, Kaludjerovic, Cetkovic (Kolundzic, 77.) - Vusurovic, Vujacic, Zoric

Vezetőedző: Simo Medigovic

Paks: Szappanos - Lenzsér, Kinyik, Ötvös - Osváth, Papp, Vécsei (Balogh, 83.), Windecker, Szabó J. (Kovács K., 23.) - Mezei (Haraszti, 46.) - Tóth (Böde, 60.)

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Lenzsér (18. perc - öngól), Zoric (60. perc) illetve Windecker (13. perc - 11-esből), Zoric (87. perc - öngól)

Továbbjutott: a Paksi FC, 5-2-es összesítéssel

A Paks ennek a továbbjutásnak köszönhetően történelmet írt, hiszen a klub 1952-es alapítása óta a legjobb nemzetközi kupaszereplését produkálja most, hiszen most ott vannak a Konferencia-Liga selejtező playoffkörében.

A tolnai gárdát így már csak egy párharc választja el főtáblás szerepléstől. A selejtező rájátszásában majd a Mladá Boleslav (cseh) - Hapol Beer-Sheva (izraeli) párharc győztesével találkozhat majd Bognár György alakulata. Az ottani első mérkőzésen 1-1-es döntetlen született Csehországban.