A hajrában jött a csattanó, előnyből várhatja a visszavágót a Puskás – FC Ararat-Armenia – Puskás Akadémia FC 0-1 (0-0)

Csütörtökön délután hivatalosan is megkezdte nemzetközi kupaszereplését az NB1 tavalyi bronzérmese, a Puskás Akadémia, miután a Konferencia-Liga selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén az örmény Ararat-Armenia vendégei voltak Hornyák Zsolt fiai. Mint ismert, a felcsútiak már a KL-selejtező 2. fordulójában is érdekeltek voltak, ám az akkori ellenfelük, a Dnipro-1 csapata csődött jelentett, amiért az UEFA kizárta az ukránokat, és mindkét mérkőzést 3-0-s gólkülönbséggel a Puskás javára ítélte az európai szövetség.

fotó: Puskás Akadémia FC

Aktívabban kezdett a sötétkék szerelésben pályára lépő Puskás Akadémia, és már a 3. percben helyzetbe kerültek, ekkor Plsek 15 méteres kapáslövését tolta szögletre Kucher. Két perccel később már a túloldali kapu is veszélyben volt, ám Serobyan szabadrúgása fölé szállt.

A 16. percben a nigériai Yenne lőtt kapura egy szabadrúgást, amely egy vendég játékosról kapura ment, de a fiatal Pécsi Ármin oldalra tudta ütni a labdát. Három percre rá Maceiras beadása megtalálta Colley fejét, viszont a gambiai támadó mellé fejelt.

A 24. percben Harutyunyan kapott egy remek labdát, majd éles szögből célba vette a felcsútiak kapuját, ám a jól helyezkedő Pécsi védeni tudott.

Ezt követően inkább mezőnyben folyt a csata, látszódott, hogy két hasonló képességű játszik egymással. Érezhetően jól felkészültek egymásból a felek, mivel nem engedtek lehetőséget egymásnak ebben a periódusban.

A félidő utolsó percében Soisalo ívelt az ötös sarkára, amelyre a mélységből induló Nagy Zsolt érkezett, ám a magyar válogatott szélső ellőtte keresztbe, így 0-0-val ért véget az első félidő Jerevánban.

fotó: MTI

A második félidő első komolyabb helyzetére az 59. percig kellett várni, ekkor egy baloldali támadás végén a labda megtalálta Serobyant, aki 25 méterről lőtt laposan, de Pécsi eszén ezúttal sem lehetett túljárni. Két percre rá egy szép felcsúti letámadást követően Colley passzolt Plseknek, aki a 16-oson belülre érve kapura lőtt, ám a jobb alsóba tartó kísérletet hárította Kucher, majd tisztáztak az örmény védők.

A 67. percben Serobyan verte meg Brandont, majd passzolt a behúzódó Yennének, aki 22 méterről célba vette a bal alsó sarkot, ám a kísérlete centikkel elment a kapu mellett. Nem sokkal később megint a nigériai szélső volt akcióban, ezúttal egy beadást fejelt nem sokkal mellé.

Már sokan azt gondolták, hogy döntetlennel ér véget az összecsapás, ám a 89. percben jött a csattanó, vezetést szerzett a Puskás Akadémia: Puljic tartotta meg remekül a labdát, majd Maceiras ugratta ki Levit, aki egy cselt követően az egyedül érkező Soisalóhoz passzolt, akinek csak az üres kapuba kellett továbbítania labdát. (0-1)

A ráadás perceiben megint védenie kellett egy Pécsi Árminnak, ezúttal Gbomadu ziccerét hárította a 19 éves hálóőr.

A norvég játékvezető nem sokkal később lefújta a találkozót, a Puskás Akadémia egy kései gólnak köszönhetően legyőzte az Ararat-Armenia gárdáját Jerevánban.

Konferencia-Liga selejtező, 3. forduló, első mérkőzés

FC Ararat-Armenia (örmény) - Puskás Akadémia FC 0-1 (0-0)

Örményország, Jereván, Vazgen Sargsjan Köztársasági Stadion, 3506 néző

Vezette: Kristoffer Hagenes (Oystein Ytterland, Tom Harald Gronevik) – norvégok

Ararat: Kucher - Grigoryan, Bueno, Queiros, Hovhannisyan - Tera (Ambartsumyan, 55.), Nondi (Muradyan, 86.), Harutyunyan (Rodriguez, 73.) - Yenne, Serobyan (Duarte, 73.), Ocansey (Gbomadu, 86.)

Vezetőedző: Vardan Minasyan

Puskás.: Pécsi - Maceiras, Szolnoki (Favorov, 63.), Stronati, Plsek, Golla - Brandon, Nissila (Levi, 78.), Nagy Zs. - Soisalo, Colley (Puljic, 87.)

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Soisalo (89. perc)

A Puskás Akadémia ennek a sikernek köszönhetően előnyből várhatja majd a jövő heti felcsúti visszavágót, amely várhatóan hasonlóan nehéz lesz, mint az első mérkőzés Jerevánban.

A párharc győztese majd a Konferencia-Liga selejtező rájátszásában az olasz Fiorentina ellen mérkőzhet meg a csoportkörös szereplésért.