100. percben szerzett góllal nyert a magyar válogatott – Skócia – Magyarország 0-1 (0-0)

Vasárnap este lejátszotta utolsó Európa-Bajnoki csoportmérkőzését a magyar labdarúgó válogatott. Marco Rossi legénysége Skócia ellen lépett pályára Stuttgart városában. A mérkőzés előtt egyértelmű volt a képlet: amelyik csapat nyer, megszerzi a csoport harmadik helyét és a többi négyes végeredményétől függően továbbjuthat, döntetlen esetén viszont mindkettő kiesik. A találkozót a skótok várhatták kedvezőbb helyzetből, mivel két fordulót követően 1 ponttal álltak az A-csoportban, míg a mieink 0 ponttal.

fotó: Nemzeti Sport

Mindkét csapat azonnal belevetette magát a küzdelembe, hiszen legbelül tudták, hogy hatalmas a tét. A találkozó első lehetősége a mieink adódott a 7. percben, ekkor Bolla Bendegúz 22 méteres lövését védte Angus Gunn.

Ezt követően nem forogtak veszélyben a kapuk, a skótok járatták és birtokolták a labdát, de nem tudtak vele mit kezdeni, míg a magyar csapat próbált gyors átmenetekkel kontratámadásokat vezetni.

A 40. percben Szoboszlai Dominik ívelt a 16-oson belülre egy szabadrúgást, amely megtalálta a teljesen üresen maradt Willi Orbán fejét, ám a hátvéd 4-5 méterről a felsőlécet találta el, bár nagy valószínűséggel a magyar játékos lesen tartózkodott az akció közben.

A félidő végéig nem alakult ki újabb komoly lehetőség, ráadásul mindkét csapat a biztonságra törekedett, ezért nem alakult ki látványos játék. A szünetben 0-0-t mutatott az eredményjelző.

A második félidőt is jobban kezdtük, mint a skót válogatott. Az 53. percben Varga Barnabás fejelt le egy labdát Sallai Rolandnak, aki kapura lőtt, ám Ralstonon irányt változtatott a labda, amelyet könnyedén fogott a skót kapus.

A skót válogatott első lövésére az 54. percig kellett várni, ekkor Adams lőtt egy labdaszerzést követően, de nagyon csúnyán fölé szállt a próbálkozása.

A 69. percben egy sajnálatos eset történt a skótok 16-osán belül: egy beadást követően Gunn jött ki a kapujából, elütötte a labdát és mindenkit letarolt, köztük Varga Barnabást is, aki sajnos mozdulatlanul feküdt a földön, azonnal próbáltak segíteni a magyar játékosok, valamint jöttek a mentősök is, és pár perc után hordágyon vitték le támadónkat, de szerencsére ekkor már magánál volt.

Az ápolás alatt többen is aggódva, zokogva figyelték a 29 éves támadót. A 3 évvel ezelőtti Európa-Bajnokságon a dánok középpályása, Christian Eriksennek megállt a szíve és összeesett a pályán, majd több percen keresztül magatehetetlenül feküdt a pályán. Szerencsére az orvosok áldozatos munkája megmentette a rutinos játékost.

Reméljük, hogy a magyar támadóval sem történt semmi komoly, és hamar felépül majd a sérüléséből!

Jobbulást kívánunk Varga Barnabásnak!

A történteket követően mindkét csapat komoly erőfeszítéseket tett a győzelem megszerzésére, és a 77. percben Skócia kis híján büntetőhöz jutott, miután Armstrong és Orbán ütközött a tizenhatoson belül, de végül mehetett tovább a játék.

A 90. percben Schäfer András indult meg a skótok kapuja felé, majd lövésre vállalkozott, ám Gunn hárította a próbálkozást. Nem sokkal később Szoboszlai Dominik is ziccerbe került, ám ő is a kapusba lőtte a labdát. Ezt követően a csereként beállt Csoboth Kevin előtt adódott egy meccslabda, ám a szélső ziccerben a jobb kapufát trafálta telibe.

A 96. percben a skótok is jelentkeztek egy helyzettel, egy balszélen végig vitt támadást követően McTominay lőtt becsúszva kapura, de szerencsére elment keresztbe, ráadásul lesen tartózkodott a Manchester United középpályása. Egy perccel később az előrehúzódó Hanley 11-12 méteres lövése után Gulácsi Péter védett nagyot, majd ezt követően egy beadást húzott le.

Mikor már mindenki azt hitte, hogy döntetlennel fog véget érni a találkozó, akkor jött a dráma, és vezetést szerzett a magyar válogatott: a 100. percben egy skót szögletet követően Willi Orbán passzolt Szoboszlai Dominiknak, aki továbbította a labdát Csoboth Kevinnek, majd ő Sallai Rolandnak, aki egy kicsit kisodródott, de így is centerezett a második hullámba érkező Csobothnak, aki a jobb alsóba passzolt. Az Újpest 24 éves szélsőjének ez volt az első gólja a magyar válogatottban. (1-0)

Nem sokkal ezután a játékvezető végett vetett a találkozónak, amely 1-0-s magyar győzelemmel zárult. Érdekesség, hogy 2016. június 14-ét követően nyert EB-mérkőzést a magyar válogatott.

Labdarúgó Európa-Bajnokság, csoportmérkőzés

Skócia - Magyarország 0-1 (0-0)

Németország, Stuttgart, Stuttgart Aréna, 54 000 néző

Vezette: Facundo Tello (Gabriel Chade, Ezequiel Brailovsky) – argentinok

Skócia: Gunn - Robertson (Morgan 89.), McKenna, Hanley, Hendry, Ralston (McLean 83.) - McTominay, McGregor, Gilmour (Christie 83.), McGinn (Amrstrong 76.) - Adams (Shankland 76.)

Szövetségi kapitány: Steve Clarke

Magyarország: Gulácsi - Botka, Orbán, Dárdai M. (Szalai 74.) - Bolla (Csoboth 86.), Styles (Nagy Á., 61.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs. 86.) - Sallai, Szoboszlai - Varga B. (Ádám 74.)

Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Gólszerző: Csoboth (90+10. perc)

A magyar válogatott ennek a győzelemnek köszönhetően az A-csoport 3. helyén zárt 3 ponttal, míg Skócia 1 ponttal búcsúzni kényszerül a tornáról. A csoportot a házigazda Németország nyerte meg 7 ponttal, míg a 2. helyezett Svájc lett 5 ponttal.

Matematikailag a magyar csapatnak továbbra is van esélye arra, hogy továbbjusson a legjobb csoportharmadikok között, ám ahhoz az eredményeknek is úgy kell alakulnia, hogy a mieink számára kedvezőek legyenek.