A Ferencváros kétgólos vereséget szenvedett Dániában – FC Midtjylland – Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)

Nehéz feladat várt a kedden este pályára lépő Ferencváros együttesére a labdarúgó Bajnokok-Ligája selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén. A magyar rekordbajnok az aktuális dán bajnok, az FC Midtjylland vendégeként szerepelt. Pascal Jansen jó szokásához híven nem forgatta fel a Fradi kezdőjét, hiszen ugyanazt a kezdőt küldte pályára a holland tréner, amelyik múlthét kedden 2-1-re legyőzte a walesi bajnok The New Saints csapatát.

fotó: Ferencvárosi Torna Club

Intenzíven kezdődött a mérkőzés, de az első lehetőség a zöld-fehérek előtt adódott. A 3. percben Rommens szögletét követően Raul Gustavo fejese Juninhoról pattant nem sokkal a bal kapufa mellé.

Szűk negyedórával később a Ferencváros nyáron szerződtetett brazil belső védője főszereplő lett, hiszen bizonytalankodott a saját 16-osa előterében, amelyre lecsapott Osorio, és bár Dibusz Dénes lábbal menteni tudott, ám a lecsorgóra érkezett a Midtjylland lengyel támadója, Adam Buksa, aki gyakorlatilag az üres kapuba passzolta a labdát. Bár a magyar csapat játékosai szerették volna, ha a szlovén játékvezető és a VAR elveszi a gólt, méghozzá lökés miatt, végül a döntés érvényben maradt. (1-0)

Gyorsan egyenlíthetett volna az FTC, a 20. percben a bombaformában lévő Adama Traoré cselezett a bal lába felé, de életerős lövését elcsípte a dánok kapusa, Elías Rafn Ólafsson. Pár perccel később megint akcióban volt az északiak kapusa, ezúttal Zachariassen hat méteres fejesét védte hatalmas bravúrral Ólafsson, pedig a legtöbben már bent látták a labdát a kapuban.

A 26. minutumban megint csak Buksa került helyzetbe, aki 20-22 méterről eresztett el egy bombát, ám Dibusz Dénes bravúrral kitolta a léc alá tartó kísérletet, majd nem sokkal később Simsir veszélyes beadásánál, majd közeli Juninho fejesénél is nagyot mentett a magyar válogatott hálóőr.

A 43. percben Sismir végezhetett el egy szabadrúgást jó 18-19 méterről, jobb lábas tekerése alig-alig kerülte el a Fradi kapuját.

Az első félidő végén Pesic került helyzetbe, ám Traoré centerezését követően a labda Diao lábáról pattant a szerb támadóra, amely ezt követően éppen csak mellé gurult.

Már a hosszabbításban jártunk, amikor is büntetőhöz jutott a Midtjylland, miután a játékvezető Ramírez kezezését VAR-ozta meg, majd mutatott rá a 11-es pontra. A labda mögé Sismir állt oda, ám az eléggé gyenge és középre lőtt 11-est hárította Dibusz Dénes, amelyet követően a játékvezető lefújta az első félidőt.

A második játékrész egy sokkal bátrabb Midtjylland futott ki, amelyre nem tudott reagálni a Ferencváros. Az 59. percben a csereként beállt Franculino egy csellel becsapta Cissét, majd ballal eltalálta a jobb kapufát.

Tíz perccel később már nem kegyelmezett a 20 éves Bissau-guineai-portugál támadó: egy labdaszerzést követően Sismir indította Franculinót, aki a hatalmasat hibázó Knoester mellett ziccerben törhetett a magyar csapat kapujára, majd magabiztosan Dibusz mellett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. (2-0)

A folytatásban is maradt a dánok mezőnyfölénye, míg a Ferencváros az első félidőhöz képest nagyon passzív és veszélytelen volt.

A 82. percben ismét Dibusz bravúrja mentette meg a zöld-fehér együttest, ezúttal Sorensen távoli kísérletét tolta szögletre a magyar kapus.

A szlovén játékvezető tíz perccel később véget vetett a találkozónak, amely 2-0-ás Midtjylland győzelemmel zárult. Pascal Jansen ennek köszönhetően elszenvedte első vereségét a Fradi vezetőedzőjeként.

fotó: FC Midtyjlland

Bajnokok-Ligája selejtező 3. forduló, első mérkőzés

FC Midtjylland (dán) - Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)

Dánia, Herning, MCH Aréna, 8449 néző

Vezette: Matej Jug (Matej Zunic, Manuel Vidali) - szlovénok

Midtjylland: Olafsson - Andersson, Diao, Bech, Juninho (Gabriel, 70.) - Osorio (Romer, 87.), Castillo (Franculino, 46.), Martinez, Simsir (Askildsen, 87.) - Buksa (Brynhildsen, 78.), Sorensen

Vezetőedző: Thomas Thomasberg

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, Cissé, Raul Gustavo (Knoester, 55.), Ramírez - Rommens, Zachariassen, Maiga (Abu Fani, 55.) - Traoré, Pesic (Ben Romdhane, 55.), Kehinde (Civic, 76.)

Vezetőedző: Pascal Jansen

Gólszerzők: Buksa (17. perc), Franculino (69. perc)

A Ferencváros vesztét egyértelműen az egyéni hibák okozták, amelyet az északi együttes kíméletlenül kihasznált. Dibusz Dénesék így nagyon nehéz helyzetből várhatják a budapesti visszavágót, de ahogyan szokták mondani, még semmi sincs veszve, de innen hatalmas bravúr lenne a Fraditól a továbbjutás kiharcolása.

A párharc visszavágóját jövőhét kedden, 20:00-ás kezdéssel rendezik meg a Groupama Arénában, ahol várhatóan szép számú közönség fogja megtekinteni a mérkőzést.