NK-körkép: Három magyar egy BL-meccsen, a Yaakobishvili-testvéreknek is jó hetük volt

Bajnokok Ligája:

Leipzig 0-1 Liverpool: Három magyar játékos is pályán volt a Leipzig-Liverpool mérkőzésen. Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt a Lipcsében, Gulácsi 7 védést mutatott be. Szoboszlai Dominik szintén kezdőként játszotta végig a meccset a Liverpoolban. A mérkőzést Darwin Nunez góljával a Liverpool nyerte, így a Lipcse harmadik meccsén is pont nélkül maradt az alapszakaszban.

kép: Metropol

Girona 2-0 Slovan Bratislava: Yaakobishvili Antal a kispadon kapott helyet a Girona első győztes BL-meccsén.

Európa-liga:

Sallai Roland (Galatasaray), Fenyő Noah, Lisztes Krisztián (mindketten Frankfurt), Szalai Attila (Hoffenheim) sem volt keretben. Csapataik eredményei:

• Galatasaray 4-3 Elfsborg
  • Frankfurt 1-0 RFS
  • Porto 2-0 Hoffenheim

Ferencváros 1-0 Nice: A Ferencváros megszerezte első győzelmét az alapszakaszban. Részletek:

Konferencia-liga:

St. Gallen 2-4 Fiorentina: Csoboth Kevin kezdő volt a St. Gallenben. A magyar támadó 64 percet játszott a firenzeiek ellen. Noha 1-0-ra vezettek a félidőben a svájciak, végül a violáké lett a 3 pont.

Rapid Wien 1-0 Noah: Bolla Bendegúz kezdőként végig a pályán volt a bécsi együttesben, a 80. percben sárgát kapott.

Topolya 0-3 Legia Varsó: Sós Bence a 73. percben állt be már háromgólos hátránynál a Topolya csapatába. A TSC két vesztes meccsel az alapszakasz 32. helyén áll.

Gent 2-1 Molde: Vancsa Zalán nem lépett pályára a Gent-Molde meccsen.

Hearts 2-0 Omonia: Lang Ádám a kispadon ült a ciprusiak mérkőzésén.

Panathinaikos 1-4 Chelsea: Kleinheisler László nem volt keretben.

Ifjúsági Liga:

Barcelona U19 3-1 Bayern München U19: Yaakobishvili Áron védte a Barcelona kapuját a Bayern ellen. A magyar kapus 3 védést mutatott be, csapata 3-1-re verte a bajorokat.

Sturm Graz U19 1-3 Sporting U19: Kern Martin a 61. percben állt be csereként a Sturm csapatában, de 3-1-es vereséget szenvedtek a Sportingtól.

Salzburg U19 3-2 Dinamo Zagreb U19: Jánó Zétény győztes gólt lőtt a Dinamo Zagreb ellen büntetőből. Emellett két sárgát is összeszedett, így a kiállítás sorsára jutott.

Aberdeen U19 1-5 PAFC U19: Kiütéses győzelemmel kezdtek a felcsútiak az Ifjúsági Bajnokok Ligájában.

Részletek:

Szép Márton (Leverkusen) és Michael Okeke (Manchester City) nem volt keretben.

Csapataik eredményei:

• Brest U19 1-1 Leverkusen U19
  • Manchester City U19 3-0 Sparta Praha U19

Kitekintő

Az FTC következő 5 ellenfele közül a Kiev és a Malmö is kikapott, a Frankfurt szűken nyert, a PAOK épphogy elért egy döntetlent, míg az Alkmaar egy góllal maradt alul Londonban.

A Ferencváros következő EL-ellenfeleinek eredményei:

• Roma 1-0 Dynamo Kiev
  • Malmö 0-1 Olympiacos
  • PAOK 2-2 Plzen
  • Tottenham 1-0 Alkmaar

NB I-es csapatok korábbi ellenfeleinek eredményei:

• Midtjylland 2-0 Royal Union SG (a Midtjylland a 3. selejtezőkörben ejtette ki az FTC-t)
  • TNS 2-0 Astana
  • Anderlecht 2-0 Ludogorets (a belgák az FTC-vel találkoztak az alapszakaszban)
  • Tottenham 1-0 Alkmaar (a Tottenham az FTC-vel találkozott az alapszakaszban)
  • Hearts 2-0 Omonia  (a hazaiak a Fehérvárt ejtették ki augusztusban)
  • St. Gallen 2-4 Fiorentina (a Fiorentina a PAFC-ot ejtette ki a Kl-ből, míg a TNS az FTC-vel találkozott a Bl-selejtezőkben korábban)
  • Mladá Boleslav 0-1 Lugano (a Boleslav a Paksot ejtette ki a playoffban)