Gyors gólváltás után megszerezte első idegenbeli pontját a Soroksár

A Kozármisleny a Soroksárt fogadta a Merkantil Bank Liga 10. fordulójában.

Az első lehetőség a 10 gólnál járó Kirchner előtt adódott, lövését azonban Holczer tolta ki. Sok lehetőséget nem hozott az első játékrész, a Soroksárnál Tóth Alex lapos kísérlete adott feladatot Lékai Somának.

kép: Kozármisleny

A második félidő gyors gólváltással indult, Kócs-Washburn lefutotta Bollát, ziccerben pedig nem hibázott (1-0). Szinte rögtön egyenlített a Soroksár, Lovrencsics Korozmánnal játszott össze, majd fordult kapura és helyezte a labdát a jobb alsóba (1-1). Az 54. percben Bolla végzett el szabadrúgást méterekre a kaputól az oldalvonal mellől, ívelése azonban kapura ment és a kapufa mentette meg a Kozármislenyt. A Soroksár maradt támadásban, Halmai lövése mellé ment, míg Korozmán ziccerét Lékai hárította. A hajrában mégis a hazaiak előtt adódott meccslabda, Beke a jobb oldalról került nagy helyzetbe, de lövése elment a kapu mellett.

Kozármisleny 1-1 Soroksár (0-0) gól: Kócs-Washburn 47′, ill.: Lovrencsics 49′

Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Mohos Milán)

Nézőszám: 500

KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Beke, 72.), Vajda R., Gajág, Turi – Horváth D., Major – Kócs-Washburn (Kiss B., 72.), Kirchner, Cipf (Koszovschuk, 72.) – Horváth P. (Barkóczi, 61.) Vezetőedző: Pinezits Máté

SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner (Dobos Á., 80.), Bolla G., Kékesi – Vass Á., Tóth A. – Szabó Sz. (Gálfi Z., 80.), Korozmán, Halmai Á. (Manner, 80.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter