NB3 Dél-Nyugati csoport, esélylatolgatás – 2024/2025. 11. forduló

2024.10.13. (vasárnap) 13:00 óra

PTE-PEAC – FERENCVÁROSI TC II.

A PEAC tovább folytatta a jó idegenbeli sorozatát. Két hazai vereség mellett már harmadszor nyertek idegenben, ráadásul öt gólt rúgtak és egyet sem kaptak a Főnix otthonában. A Fradinak is érdekes sormintája van: a legutóbbi öt meccsük során otthon három alkalommal is döntetlent játszottak, míg idegenben kétszer nyertek. A mezőnyben egyedüli gárdaként még továbbra is veretlenek. Arra számítok, hogy a fővárosi zöld-fehérek most sem kapnak ki, de a PEAC az elmúlt hetek teljesítménye alapján egy pontra jó lehet. Tipp: 1-1

MAJOSI SE – PAKSI FC II.

A Majos két hazai győzelem és két idegenbeli vereség után pontot szerzett az élmezőnyhöz tartozó FTC II. ellen. A paksi fiatalok az utolsó öt meccsükből csupán egyet tudtak megnyerni két vereség és két döntetlen mellett. Az biztos, hogy megyei rangadóként mindkét csapatnak fontos az összecsapás, ezért mindent bele fognak adni a három pont megszerzése érdekében. A hazai pálya jelenthet annyi előnyt, hogy a majosi együttes otthon tudja tartani a három pontot egy szoros küzdelemben. Tipp: 2-1

BFC SIÓFOK – DUNAHARASZTI MTK

A Siófok a harmadosztály szintjén komolynak mondhatóan erősített a legutóbbi forduló előtt. Mervó Bence a korábbi utánpótlás válogatott csatár góllal és gólpasszal mutatkozott be a Paks II. otthonában. A Balaton-partiaknak nagy szüksége volt egy hasonló típusú gólerős, befejező játékosra. A Dunaharaszti több mint egy félidőt emberhátrányban játszva is pontot szerzett otthon Szekszárd ellen. Az is igaz, hogy a hazai szimpatizánsok megjegyezték, hogy a játékvezető több hibát is elkövetett a kárukra (kiállítás, szabálytalan vendéggól). Nem láttam a meccset, de azt hiszem, ha voltak is ilyen hibák, azok hosszútávon kiegyenlítődnek. A házigazdát esélyesebbnek érzem a győzelemre. Tipp: 3-1

MTK BUDAPEST II. – BONYHÁD VLC

Az MTK eddigi eredményei – főleg az Iváncsa legyőzése – után, meglepő volt az Agárdi Parkerdőben elszenvedett nagykülönbségű vereség. A bonyhádiak két győzelmet követően zsinórban három vereséget szenvedtek, bár ezek a tabella első három helyezettje ellen történtek. Most talán egy olyan ellenféllel találkoznak, aki ellen a pontszerzés reálisnak tűnhet. Az is igaz, hogy a válogatott hétvége miatt akár visszajátszókkal is számolhat Kanta József, a hazaiak edzője. Ettől függetlenül, hogy erősebb, vagy a szokásos összeállításban lépnek pályára kék-fehérek, ők a mérkőzés esélyesei. Tipp: 3-2

IVÁNCSA KSE – FC DUNAFÖLDVÁR

Az iváncsai csapat az MTK II. elleni vereséget két nagyon magabiztos, nagy gólkülönbségű győzelemmel feledtette. A fiatal Dunaföldvári csapatot személyesen is láthattam az előző hétvégén. Őszintén szólva sokkal jobban játszottak, mint amire számítottam. Az első perctől az utolsóig küzdöttek, szó szerint csíptek, rúgtak, haraptak, kellemetlen perceket okozva a kanizsai gárdának. Most azért más lesz a helyzet, hiszen a házigazdák az ilyen meccseket magabiztosan szokták abszolválni. A papírforma nagykülönbségű Iváncsa győzelmet ígér, szerintem van is négy-öt gól a két csapat között. Tipp: 5-1

FC NAGYKANIZSA – PMFC

A Nagykanizsa továbbra sem nyújt jó teljesítményt, ami a sereghajtó elleni legutóbbi szenvedős győzelem alkalmával is látható volt. Ettől függetlenül tíz forduló alatt már nyolcadszor győztek és vezetik a tabellát. A pécsiek játékosállománya szerintem talán a legerősebb az egész mezőnyben, valamiért mégis túl sok pontot veszítettek eddig. Az összefoglalókat és a Siófok elleni közvetítést látva rengeteg helyzetet kihagytak, ami pontba, pontokba került. Ezért sem értettem például a Kaposvár ellen, hogy veszélyes támadók, mint Szalánszki és Wirth egyetlen percet sem kaptak. A Kanizsa az utóbb években nem teljesít jól a rangadókon (kivéve Iváncsa), így most is döntetlenre számítok. Tipp: 1-1

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC – FC FŐNIX

A Kaposvár listavezetőként látogatott a PMFC otthonába, ahol négy győzelem után egy pontot tudott szerezni. Az összefoglalót látva, akár nyerhettek is volna a somogyiak, ha a második félidőben kihasználják komoly lehetőségeik egyikét. A pontvesztésük egyben az első hely elvesztését is jelentette. A vendég fehérváriaknak nem igen megy az utóbbi hetekben. Zsinórban négy vereség a mérlegük, ráadásul ezek közül csak egy volt, ami szoros eredményt hozott. A bajnokság elején szerzett három győzelmüknek köszönhetően még mindig a 11. helyen állnak. A Rákóczi a mérkőzés esélyese, az ő magabiztos győzelmüket várom. Tipp: 4-1

SZEKSZÁRDI UFC – GÁRDONY-AGÁRDI GYÓGYFÜRDŐ

A Szekszárd az utolsó öt összecsapásán három döntetlent ért el és kétszer kikapott. Kevésnek mondható a megszerzett három pont. Ráadásul legutóbb Dunaharasztiban Fortuna is melléjük állt. A vendég gárdonyiak reménytelen meccsek után hirtelen megtáltosodtak és gólzáporos győzelmet arattak az MTK második csapata ellen. Ezzel a teljesítménnyel majdhogynem megduplázták az eddigi rúgott góljaik számát. Vasárnap azért majd kiderül, hogy ez csak egyszeri jó teljesítmény volt, vagy annál több. A tolnai megyeszékhely csapata otthon bárki ellen kemény ellenfél és már ideje, hogy javítsanak az utóbbi hetek negatív mérlegén. Szoros meccsen egy gól dönthet a házigazdák javára. Tipp: 1-0