A Csákvár ellen javított a Kisvárda

A mezőkövesdi 4-1-es vereség után a Csákvárt fogadta a Kisvárda a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

A 10. percben egy szabadrúgás után veszélyeztettek a hazaiak, Chlumecky fejesét Zelizi tolta fölé. Tíz perccel később Szabó Bence ballal lőtt ziccerben, de Kovácsnak nem okozott gondot. Ezután kisebb várdai helyzeteket hozott a meccs, majd a 31. percben Cipetic adott be jobbról, a labda Gregor kezéről pattant le, így tizenegyessel jöhettek a hazaiak, amelyet Cipetic a kapu bal felső sarkába helyezett (1-0). A félidő hajrájában Jovicic fejelt kapufát.

kép: NSO

A második játékrész első helyzete is a Kisvárdáé volt, egy hosszan előre ívelt labdát Spasic igyekezett beérni, kapásból lőtt, de csak oldalhálót. Ezután Mesanovic gyengébb próbálkozásai következtek, a 82. percben Camaj zárhatta volna le a meccset, de kisódródott, miután Zelizi mellett eltolta a labdát és a védők visszaértek. A 90+2. percben Karacs hagyott ki óriási ziccert, a csákvári védő 7 méterről bombázott fölé. A végére pedig minden kérdés eldőlt, a középpályáról Chlumecky fejelte előre a labdát, amely Molnár Gáborhoz került, védőit lehagyta, majd átemelte Zelizit (2-0).

A Kisvárda ezzel feljött a 6. helyre, míg a Csákvár a 8. helyen áll.

Kisvárda 2–0 Csákvár (1–0) gólsz.: Cipetic 32', Molnár 90+5')

Kisvárda, Várkerti Stadion, Vezette: Szigetvári Márk (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)

Nézőszám: 1150

Kisvárda: Kovács M. – Stefan (Lippai T., 90+3.), Jovicic, Chlumecky, Körmendi – N. Ponomarenko (Osztrovka, 90+5.), Cipetic, Szőr, Bíró B. (Molnár G., 90+3.) – Mesanovic (Camaj, 79.), Szpaszics (Matanovics, 79.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila

Csákvár: Zelizi – Szalai P., Karacs D., Gregor, Varga B. – Major M. (Dusinszki, 64.) – Szabó B. (Jablonszkij, 75.), Farkas A. (Baracskai, 64.), Gazdag V. (Menyhárt, 82.) – Nagy Z., Haragos (Szakály D., 75.). Vezetőedző: Tóth Balázs