A sereghajtó legyőzte a listavezetőt, a 86. percben még vesztésre állt, de nyert a Békéscsaba

A forduló előtt sereghajtó Békéscsaba a listavezető Szentlőrincet fogadta a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

Az első lehetőség Szatmári szabadrúgása volt, de mellé lőtte a békéscsabai támadó. A 28. percben kellett Uramnak először védenie, ekkor Bőle lőtt 8 méterről. A második félidőben Tóth-Gábor hibázott nagy ziccerben, 6 méterről fölé lőtt. Az 59. percben a másik oldalon Czékus találta telibe a kapufát. A 68. percben Kuzma lökte fel Helesht a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Bőle váltotta gólra (0-1). A 82. percben ismét kapufát lőtt a Békéscsaba, Mikló lőtte telibe a felső lécet. A végén jött a hazai dráma, Szabó Bálint szabadrúgására Csató Martin érkezett és lőtt a kapuba (1-1). A 90+5. percben volt még egy utolsó puskapora a lila-fehéreknek, Tóth Máté labdáját Czékus fejelte tovább, majd Sármány kapásból lőtt a szentlőrinci hálóba (2-1).

kép: Békéscsaba Előre 1912

A Szentlőrinc ezzel visszacsúszott a 2. helyre, míg a Békéscsaba elmozdult a kiesőzónából.

Békéscsaba 2–1 Szentlőrinc (0–0) gólsz.: Csató 86., Sármány 90+5', ill.: Bőle 68'

Békéscsaba, Kórház utcai Stadion Vezette: Kovács Imre (Szécsényi István, Szalai Dániel)

Nézőszám: 540

BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma, Kovács G. (Vólent, 73.), Csató M. – Komáromi Cs. (Hursán, 61.), Pusztai A. (Szabó B., a szünetben), Tóth M., Szatmári I. (Hodonicki, 69.), Mikló – Kóródi (Sármány, 61.), Czékus. Vezetőedző: Csató Sándor

SZENTLŐRINC: Gyurján – Keresztes, Poór (Hleba, 61.), Dinnyés, Stifter – Szekszárdi M., Kiss Szemán (Medgyesi, 61.), Nagy R. (Helesh, 68.) – Bőle (Tarcson, 89.), Hajdú R. – Tóth-Gábor (Novák, 61.). Vezetőedző: Waltner Róbert