82 percet töltött emberhátrányban, de így is legyőzte a Gyirmótot a Szentlőrinc

A listavezető Szentlőrinc a forduló előtt 2. helyen álló Gyirmótot fogadta.

Nem indult jól a hazaiaknak a mérkőzés, hiszen már a 8. percben kiállították Kesztyűst. A kiállítás ellenére a Szentlőrinc volt aktívabb és az első félidőben kapufáig és oldalhálóig is eljutott a baranyai gárda. A második félidőt is helyzetekkel kezdte a Szentlőrinc, a Gyirmót viszont kapufáig is eljutott. A 73. percben tört meg a jég, egy szép beadásra Szekszárdi Tamás érkezett remekül és fejelt a Gyirmót kapujába (1-0). A folytatásban is a Szentlőrinc játszott veszélyesebben, a 80. percben Hajdú lövését védte Hársfalvi, a hosszabbításban pedig Rab tekert fölé. A Szentlőrinc nem állt le a 6 perces hosszabbításban, Bőle fölé tekert, majd egy ellentámadás után Rab szépen emelt Tóth-Gábor fejére, de ő mellé bólintott. A Szentlőrinc a kirúgás után azonnal letámadt és ebből egy szabadrúgást sikerül kiharcolni, amit Hleba mesterien csavart a hálóba. A Szentlőrinc így továbbra is a tabella éléről várja a folytatást.

Szentlőrinc 2-0 Gyirmót (Szekszárdi 73', Hleba 90+7')

kép: Szentlőrinc SE

Szentlőrinc: Gyurján – Szekszárdi T., Szekszárdi M., Dinnyés, Papp Cs. (Stifter, 62.) – Medgyesi (Hleba, 90+1.), Rab, Kesztyűs M. – Hajdú R. (Kiss-Szemán, 90+1.), Tóth-Gábor, Nagy R. (Bőle, 60.). Vezetőedző: Waltner Róbert

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi (Lányi, 67.), Hudák D., Csörgő V. (Miknyóczki, 56.), Helembai – Hajdú Á., Hudák M., Madarász M. (Kovács D., 67.) – Horváth R. (Adamcsek. 60.), Piscsur, Ugrai. Vezetőedző: Tamási Zsolt