Gólgazdag, fordulatos meccsen a Vasas legyűrte az Ajkát: VIDEÓ

A Vasas FC két vereséggel a háta mögött fogadta a két győzelmet arató FC Ajkát.

Rosszul kezdtek a hazaiak, az Ajka egy szép összjáték után került előnybe: Borsos ívelt Kovács Nikolasz fejére, aki egy felhőfejessel juttatta előnyhöz csapatát (0-1). A 14. percben Tóth Milán centerezésére nem csapattárs, hanem az ellenfél érkezett, Szabadosnak egy öngóltól kellett megmentenie csapatát, majd Bukta lövését is védte az ismétlésnél. Az ajkai védelem ismét kicsit besegített a Vasasnak 3 perc múlva, Kenderes és Szabados nem értették meg egymást, de Tóth Milán nem tudta kihasználni az üres kapus helyzetet, a kapufa mentett. A 39. percben Jova fogta Borsos lövését, a Vasas így egygólos hátránnyal vonult pihenőre.

kép: Vasas FC

A 49. percben Doktorics lőtt mellé messziről, majd az 54. percben Ódor lövése kézről vágódott le, így büntetőt kapott a Vasas. A tizenegyest Tóth Milán rendkívül higgadtan gólra váltotta (1-1). A 62. percben jött a fordítás, Urblík hatalmas labdát varázsolt a felezővonaltól nem messze Doktorics lábára, aki higgadtan elhúzta a kapus mellett a labdát és begurította a kapuba (2-1). A 68. percben Zsolnai tekert középre egy szabadrúgást, a berobbanó Csizmadia mindenkit megelőzve lőtt a hálóba (2-2). A mérkőzés utolsó periódusát így nagyon megnyomta a Vasas, ám Radó két óriási lehetőségét is bravúrral védte Szabados. Hazai részről sorra jöttek a fejesek és a távoli lövések, majd a 90. percben Urblík külsővel kiváló labdát varázsolt Tóth Milán fejére, aki védhetetlenül bólintott Szabados kapujába. (3-2).

Vasas FC 3-2 FC Ajka (Tóth 55', 90', Doktorics 62', ill.: Kovács 4', Csizmadia 68')

Vasas: Jova L. – Pávkovics, Baráth B. (Németh B., 88.), Ódor M. – Girsik A., Hidi M. S., Urblík J., Doktorics – Bukta (Szánthó, 31.), Radó (Pintér F., 80.), Tóth M. Megbízott edző: László András

Ajka:  Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer (Major G., 66.) – Kopácsi, Csizmadia Z. – Kovács N. (Pantovics, 78.), Zsolnai (Kitl, 85.), Borsos F. (Bobál G., 78.) – Szarka Á. (Doncsecz, 66.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs