Molnár Gábor óriási szabadrúgásgólja döntött a végén, a Soroksár visszacsúszott a veszélyzónába

A Kisvárda a Soroksárt fogadta az NB II 6. fordulójában.

A 6. percben Mesanovic lövését fogta Holczer, a 13. percben azonban már bevette a bosnyák támadó a kaput: Camaj ívelt Molnár fejére, aki befejelte középre, Mesanovic pedig előnyhöz juttatta a Várdát. A 22. percben jött a válasz, egy szép kombináció után Halmai Ádám vette be a Kisvárda kapuját. A hazaiak ezután támadtak a második gólért, egy távoli átlövésből mégis a Soroksár állt ehhez közelebb, Kovács Marcel nagyot védett.

kép: Soroksár SC

A második játékrész elején Mesanovic fejesét hárította bravúrral Holczer, majd Camaj két lecsúszott lövését egy szöglet utáni mellécsorgó labda követte. A futószalagon érkező kisvárdai helyzetek mellé Dhonata lecsúszott beadása jelentett veszélyt soroksári részről. Ezután felbátorodtak a vendégek és egy óriási helyzetet is kihagytak, amit a hosszabbításban büntetett a Kisvárda: egy indítással Spasic lépett ki, utolsó emberként Kaján szabálytalankodott vele szemben. A játékvezető kiállította a soroksári védőt, a szabadrúgást pedig Molnár precízen a rövid sarokba varrta (2-1). A vendégek a 90+4. percben még egyenlíthettek volna, de a Kovácsról kijövő labda után Dragóner lövését Stefan blokkolni tudta, így a Kisvárda megszerzete harmadik győzelmét a bajnokságban, a Soroksár pedig kiesőhelyen tölti a 2 hetes bajnoki szünetet.

Kisvárda 2-1 Soroksár (Mesanovic 14′, Molnár 90+3′, ill.: Halmai 22′)

Kisvárda: Kovács M. – Cipetic, Stefan, Jovicic, N. Ponomarenko (Körmendi, 81.) – Szőr (Babják, 81.), Bíró B. (Soltész I., a szünetben) – Soltész D. (Szpaszics, 61.), Molnár G., Camaj – Mesanovic (Gyurkó, 86.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila

Soroksár: Holczer – Kaján, Kékesi, Bolla G., Dhonata – Németh E., Tóth A. – Szabó Sz. (Köböl, 76.), Korozmán (Dobos Á., 76.), Halmai Á. (Dragóner F., 87.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter