Későn ébredt, Ajkán hagyta a pontokat a Kisvárda

Az FC Ajka vendége volt a Kisvárda az NB II 5. fordulójában.

kép: Kisvárda

A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, a 14. percben Tóth Gergely keresztbe lőtt labdájára Borsos Filip érkezett és a hálóba lőtt. A 26. percben tovább növelte előnyét az Ajka, egy jobb oldali szöglet után Csizmadia Zoltán fejelt a kisvárdai kapuba. A szabolcsiak megbízott edzője, Révész Attila a félidőben le is hozta két légiósát, Bernardo Maticot és Driton Camajt, az újabb gólt viszont ismét az Ajka szerezte: Csemer nagy bedobása után Tar Zsolt szépen fordult le és lőtt kapásból a vendégek kapujába (3-0). A hajrában jöttek a kisvárdai gólok: a 89. percben Szőr Levente kapásból lőtt nagy gólt, majd a 90+1. percben Molnár Gábor is beköszönt (3-2). A hős mégis Tar Zsolt lett, nemcsak a győztes gólt szerezte, hanem a hajrában Molnár lövését a gólvonalról fejelte ki.

A Kisvárda ezzel már harmadik vereségét szenvedte el.

Ajka 3-2 Kisvárda (Borsos 14', Csizmadia 26', Tar 68', ill.: Szőr 89', Molnár 90+2')

Ajka: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer (Garai, 87.) – Kopácsi, Csizmadia Z. (Sejben, 72.) – Kovács N. (Pantovics, 72.), Zsolnai, Borsos F. (Doncsecz, 59.) – Szarka Á. (Bobál G., 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Kisvárda: Hrabina – Cipetic, Stefan, Jovicic, Körmendi (Szőr, 73.) – Matic (Bíró B., a szünetben), Babják (N. Ponomarenko, 67.) – Molnár G., Szpaszics (Gyurkó, 67.), Camaj (Soltész D., a szünetben) – Mesanovic. Megbízott vezetőedző: Révész Attila