Fordulat Soroksáron, Ugrai góllal debütált, 3 ponttal kezdett a Gyirmót

A Soroksár SC a Gyirmót FC Győrt fogadta a Merkantil Bank Liga 1. fordulójában.

Jól kezdett a Gyirmót, a meccs elején Ugrai lövését védte fél kézzel Mergl. Ezt követően a Soroksárnak voltak helyzetei, először Szabó Szilárd lőtt mellé, majd Lovrencsics elöl tisztázott Hársfalvi, a kipattanót azonban Halmai a kapuba lőtte (1-0). Ezután Ugrai szabadrúgásból veszélyeztetett, de nagyot védett Mergl, a másik oldalon Manner lövését fogta Hársfalvi, majd újra Merglnek volt munkája, de védett Horváth Rajmund lövésénél.

A második félidőben kisebb lehetőségek adódtak mindkét csapat előtt, majd a 68. percben egyenlített a Gyirmót: Ugrai nyeste a szabadrúgást a kapufára, amelyről bepattant a labda (1-1). Nemcsak Ugrai, hanem Pyschur debütálása is emlékezetessé vált gyirmóti színekben: a 83. percben Katona beadását váltotta gólra. Ezzel a Gyirmót 2-1-es győzelemmel rajtolt el Soroksáron.

kép: Gyirmót FC Győr

Soroksár 1-2 Gyirmót (Halmai 22', ill.: Ugrai 68', Pyschur 83')

Soroksár: Mergl – Németh E., Say, Kékesi, Nagy O. – Tóth A. (Vass Á., a szünetben), Köböl – Szabó Sz. (Dobos Á., 69.), Manner (Somfalvi, 85.), Halmai Á. (Dragóner F., 78.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gyirmót: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 77.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Hudák M., Kovács D. (Hajdú Á., 61.) – Horváth R., Katona M., Ugrai (Kiss N., 87.) – Adamcsek (Piscsur, 61.). Vezetőedző: Tamási Zsolt