Egy félidő előnyt adtunk ellenfelünknek – Litvánia – Magyarország 2-2 (EB-selejtező)

LITVÁNIA – MAGYARORSZÁG (EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ) 2-2 (2-0)

Kaunas, Dariaus ir Girėno Stadion 4000 néző. V: Xhaja (albán)
LITVÁNIA: Zubas – Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Sirvys (Beneta, 76.) – Utkus (Kazukolovas, 64.), Vorobjovas – Slivka (Novikovas, 90.), Gineitis, Cernych (El. Jankauskas, 65.) – G. Paulauskas. Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas
MAGYARORSZÁG:
 Dibusz – Fiola, Szalai Attila, Lang – Nego (Csoboth, 62.), Nagy Ádám, Szoboszlai, Kerkez (Nagy Zsolt, a szünetben) – Sallai (Bolla, 90+2.), Gazdag (Styles, a szünetben) – Varga Barnabás (Ádám Martin, 90+2.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Cernych (20.), Sirvys (36.), ill. Szoboszlai (67. – 11-esből), Varga Barnabás (82.)

Kaunas, 2023. október 17. Sallai Roland (k) és a litván Vykintas Slivka (b2) a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező G csoportjában játszott Litvánia – Magyarország mérkőzésen a kaunasi Dariaus ir Giréno Stadionban 2023. október 17-én. MTI/Illyés Tibor

Magyar fölénnyel indult a mérkőzés, a 21. percben mégis a hazaiak kerültek előnybe. Girdvainis lőtt kb. 16 méterről a hálónkba. Litvánia – Magyarország 1-0

36. perc: Sajnos már 2-0. Egy szögletet követően Sirvys fejelt közelről a kapunkba.

Kétgólos hátrányban megyünk szünetre.

Alig kezdődik el a második félidő, már a magyar hálóban a labda, de szerencsére lesállás miatt érvénytelen a találat.

61. perc: Már sokadik helyzetünknél hárít bravúrral Zubas, a hazaiak hálóőre.

67. perc: Sallait buktatják a 16-oson belül. A 11-est Szoboszlai magabiztosan értékesíti. Litvánia – Magyarország 2-1. Feltámadt a remény.

82. perc: Egy szögletet követően egyenlítünk!!! Varga Barnabás erős fejesét már nem tudja védeni Zubas. Litvánia – Magyarország 2-2

A magyar csapat mindent elkövetett a győztes gól megszerzéséért, de a harmadik találatot nem tudtuk bevinni.

A magyar labdarúgó-válogatott kétgólos hátrányból egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott Litvánia vendégeként a kaunasi Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így bár csoportja élén maradt, nem bebiztosította be részvételét a kontinensviadalra. A magyarok előnye egy pontra csökkent az eggyel több meccset játszó szerbekkel szemben, de hatra nőtt a harmadik Montenegró előtt, így egyetlen pontra van szüksége a kijutáshoz a hátralévő két találkozóján. A nemzeti együttes legközelebb november 16-án a nyeretlenül sereghajtó Bulgária vendége lesz.