Az OTP Bank Liga NB1-ben szereplő Zalaegerszegi TE kedden jelentette be a hivatalos honlapján keresztül, hogy szerződtette a 2007-es születésű utánpótlás válogatott védőt, Rácz Istvánt. A 19 esztendős, bal lábas belső védő a DVSC-től érkezett a zalaiakhoz, ahol 3+1 éves szerződést írt alá, valamint már megkezdte az alapozást az első számú kerettel.

fotó: Zalaegerszegi TE
Úgy érzem, most ez a legjobb lépés a fejlődésem szempontjából. Nagyon megtetszett a ZTE FC szakmai elképzelése, és fontos szempont volt számomra, hogy itt lehetőséget kapnak a fiatal játékosok a bizonyításra. Úgy gondolom, olyan közegbe érkeztem, ahol tanulhatok, fejlődhetek, és közelebb kerülhetek a céljaimhoz. Mindig igyekszem stabilitást adni a csapatnak, és a maximumot nyújtani. Fontosnak tartom, hogy a védekezés mellett a labdakihozatalokban is aktívan részt vegyek. Szeretem, ha a csapat hátulról építkezik, és én is szerepet vállalhatok a játék szervezésében. – fogalmazott a bejelentést követően Rácz István.
Rácz István Debrecenben, a Lokinál végigjárta az utánpótlás valamennyi korosztályát, majd a 2024/2025-ös idényben bemutatkozhatott a DVSC II. NB3-as csapatában, ahol hét alkalommal lépett pályára. Emellett az U19-es együttes meghatározó tagjaként is számítottak rá. A mögöttünk hagyott szezonban már stabil NB3-as szereplővé vált, 20 mérkőzésen kapott lehetőséget, ebből 17 alkalommal kezdőként lépett pályára, valamint négy U19-es találkozón is szerepet kapott.
A magyar válogatott utánpótlás-rendszerében az U17-es korosztályban mutatkozott be, ahol összesen hat mérkőzésen lépett pályára, ebből két alkalommal tétmérkőzésen.
A zalaegerszegi klub bemutatója szerint Rácz erősségei közé tartozik, hogy bal lábas belső védőként magabiztosan képes hozzájárulni a labdakihozatalokhoz és a csapat építkezéséhez. Emellett erős az egy az egy elleni párharcokban, valamint rendkívül mozgékony hátvéd.
Be the first to comment