Újabb meghatározó játékos búcsúzik a Csepel SC felnőtt csapatától. Németh Zoltán után Bencze Márton is bejelentette, hogy befejezi aktív pályafutását, ezzel egy újabb csepeli nevelésű labdarúgó zárja le több mint két évtizedes futballútját.
A 29 éves támadó pályafutása szinte teljes egészében Csepelhez kötődött. A Halászi FociSuli után került a Béke térre, és egy rövid kitérőt leszámítva végig Szigetországban futballozott. Az MLSZ statisztikái szerint 400 bajnoki mérkőzésen 197 gólt szerzett, de a számoknál talán még többet mond az a hűség és kitartás, amely egész pályafutását jellemezte.

Fotó: https://www.csepelsc.com/
Bencze Márton elmondta, hogy több sportágat is kipróbált gyermekkorában, de a labdarúgás volt az, amelyben azonnal otthon érezte magát.
– Az életem az elmúlt húsz évben a foci köré épült, ezért biztos vagyok benne, hogy hiányozni fog, de kíváncsian várom, mit hoz az élet a pályán kívül – fogalmazott.
A Csepel SC-ről beszélve kiemelte, hogy a klub az évek során szinte második családjává vált.
Legszebb emlékei közé sorolja az NB III-ba való feljutást, amelyet igazi csapatsikerként élt meg, de különleges pillanatként tekint arra is, hogy pályafutása utolsó mérkőzésén csapatkapitányként vezethette pályára együttesét.
A nehéz időszakokból sem volt hiány, a legsúlyosabb megpróbáltatást első keresztszalag-szakadása jelentette.
– Nehéz volt foci nélkül fizikálisan és pszichésen is, de csak az lebegett a szemem előtt, hogy minél hamarabb visszatérhessek a pályára – emlékezett vissza.
A fiatal játékosoknak is üzent. Saját példáját hozta fel, hiszen a futball mellett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen gépészmérnöki diplomát szerzett.
– Legyenek kitartóak a pályán és az iskolában is. Bár olykor nehéz volt összeegyeztetni a focit és az egyetemet, utólag sem csinálnám másképp – mondta.
Külön köszönetet mondott családjának, csapattársainak, a klubnak és a csepeli szurkolóknak, akik végig támogatták pályafutása során.
A búcsú azonban nem teljes, hiszen Bencze Márton hangsúlyozta, hogy csak a pályát hagyja el, a klubtól nem szakad el.
– Nem búcsúzkodom, mert csak a pályát hagyom el, a meccseken továbbra is szorítani fogok a csapatért – zárta gondolatait a korábbi támadó.
A Csepel SC egy olyan játékostól köszön el, aki egész pályafutásával bizonyította, mit jelent a klubhűség, a kitartás és a csepeli identitás.
Légrádi Gábor interjúja teljes egészében itt olvasható el.
Be the first to comment