A labdarúgó OTP Bank Liga NB1-ben szereplő Újpest FC csapata hétfőn délután a jelentette be hivatalosan, hogy szerződtette a háromszoros magyar válogatott kapust, Szappanos Pétert. A rutinos, 35 esztendős hálóőr a legutóbbi szezont a szintén első osztályú Puskás Akadémiánál töltötte, most onnan tette át a székhelyét a főváros IV. kerületébe.

fotó: Újpest FC
Nagyon örülök, hogy egy ilyen nagy múltú klubhoz csatlakozhattam, mint az Újpest. A klub fantasztikus szurkolótábora komoly szerepet játszott a döntésemben, hiszen minden játékos olyan közegben szeretne futballozni, ahol ekkora támogatást kap. Tudom, hogy ezek a szurkolók egy sikeres, a magyar élmezőnyhöz tartozó csapatot érdemelnek, és azon leszek, hogy a pályán én is hozzátegyem a magam részét ehhez. Nagyon várom már a szezon kezdetét! – fogalmazott a bejelentést követően Szappanos Péter.
A rutinos hálóőr az elmúlt idényben a Puskás Akadémia színeiben összesen 32 tétmérkőzésen lépett pályára az NB1-ben és a Magyar Kupában. Ezeken a találkozókon 39 gólt kapott, és 7 alkalommal őrizte meg a kapuját kapott gól nélkül, stabil első számú opcióként számítottak rá a szezon nagy részében.
A kapus korábban a Paksi FC-ben is meghatározó szerepet töltött be, ahol kupagyőzelemig jutott, majd légiósként Szaúd-Arábiában is szerepelt az Al-Fateh csapatában. A magyar válogatottban összesen három alkalommal kapott lehetőséget, legutóbb Finnország ellen védte a nemzeti csapat kapuját. Ami talán az utolsó meccse volt címeres mezben, de ez még nem biztos.

fotó: Nemzeti Sport
Szappanos érkezésével egy magyar válogatott játékossal erősödött a keret, ennél többet szerintem nem is kell mondanom. Mentalitásával, alázatos munkájával nem csak a pályán, de az öltözőben is sokat várok tőle. Kicsivel több mint egy hónap maradt a kezdésig, rengeteg munka vár még ránk. – nyilatkozta a transzferrel kapcsolatban Dárdai Pál, az Újpest FC sportigazgatója.
Be the first to comment