U19: Idegenben győzte le Szerbiát a magyar csapat

A magyar U19-es válogatott felkészülési tornán vesz részt szeptemberben Szerbiában, ahol csütörtökön a házigazda volt az ellenfele.

A 30. percben Cvetkovic góljával a szerbek szereztek vezetést, de a Soroksár játékosa, Szabó Szilárd erre hamar válaszolt, így a felek döntetlennel vonulhattak pihenőre. A második félidő utolsó 15 percében jött a csattanó, ugyanis Szabó Szilárd a 75. percben megrúgta a második gólját is, ezzel fordított a magyar csapat, a hosszabbításban pedig Girsik Attila is betalált, beállítva a 3-1-es végeredményt.

kép: FSS

Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, a csapat maximálisan betartotta a pályán, amit előre megbeszéltünk, és jól reagált a váratlan helyzetekre. Fontos volt, hogy a kapott gól után azonnal tudtunk válaszolni, és a folytatásban is szervezetten, taktikusan futballoztunk. Kimondottan biztató volt a mai mérkőzés, úgy érzem, jó úton haladunk a céljaink elérése felé– nyilatkozta Jeremiás Gergő szövetségi edző az mlsz.hu-nak.

A másik meccsen Portugália 2-1-re legyőzte Montenegrót, a magyar válogatott szombaton a portugálok ellen folytatja a Vilotic-kupát.

kép: MLSZ

Szerbia 1-3 Magyarország (Cvetkovic 30', ill.: Szabó Sz. 34', 75', Girsik 90+4')

Magyarország: Yaakobishvili Áron - Stumpf Gábor, Umathum Ádám, Kaczvinszki Dominik (Bacsa Benjámin, 72.) - Varga Zétény (Girsik Attila, 61.), Galántai Tamás (Szamosi Ádám, 61.), Kern Martin (Somfalvi Bence, 83.), Hornyák Csaba - Vidnyánszky Mátyás (Molnár Csaba, 61.), Szabó Szilárd (Bakó Sámuel, 83.) - Simon Benedek (Bogdán Hunor, 72.)