U18: Szoros lett a vége, de legyőztük a szlovákokat

Dunaszerdahelyen lépett pályára Szlovákia U18-as válogatottja ellen a magyar U18-as válogatott felkészülési mérkőzésen.

A 6. percben Barkóczit rántották le a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig a sértett értékesítette (0-1). A folytatásban is voltak helyzeteink, Hős lövését viszont védte a szlovák kapus, Pál fejese pedig mellé ment. A félidő végén Tompának is kellett védenie, erre válaszolva Kancsij és Mondovics összjátéka után utóbbi növelte előnyünket (0-2). A félidőben Kancsij került helyzetbe, de védte ziccerét a kapus.

kép: MLSZ

A második félidő Tompa védésével indult, de az 54. percben Baleja megszerezte a szlovákok első gólját (1-2). A 65. percben újabb tizenegyest kaptunk, ezúttal Bolgár Botonddal szemben történt szabálytalanság, Mondovics pedig értékesítette a büntetőt (1-3). A 76. percben Jakub Majer tette szorossá a végét, miután egy szöglet után lőtt Tompa kapujába (2-3), de végül Kemenes Szabolcs csapata nyerte a mérkőzést.

Szlovákia U18 2-3 Magyarország U18 (Baleja 54′, Majer 76′, ill.: Barkóczi 6′, Mondovics 38′, 65′)

Magyarország: Tompa Ákos – Lakatos Noel (Cserkuti Zsolt, 79.), Szekér Botond (Koncz Dávid, 79.), Pál Barna, Bolgár Botond – Hős Zsombor, Somogyi Ádám (Böcking Andreas, 46.) – Egri Imre (Kenéz Kristóf, 68.), Mondovics Kevin (Kun Ákos, 79.), Barkóczi Barnabás (Miskolczi Domonkos, 59.) – Kancsij Artúr (Kovács Bendegúz, 59.)