2021 után nem lőttünk gólt egymás követő két meccsen, példátlan sorozat szakadt meg ellenünk: érdekességek a magyar-bosnyák után

Mint ismert, kedden 0-0-s döntetlent játszott a magyar válogatott Bosznia ellen, íme néhány érdekesség a mérkőzést követően.

• Európa legrosszabb formájában lévő válogatottja törte meg ellenünk rossz szériáját, ugyanis a keddi meccsek előtt egy csapat sem vesztette el utolsó 7 meccsét, mint a bosnyák. Még San Marino sem, vagy az általuk legyőzött Liechtenstein. A játékból megítélve Bosznia elérte célját, elkerülte a vereséget.

• Először nem lőttünk gólt Bosznia ellen. Az ezt megelőző 4 meccs mindegyikén betaláltunk Bosznia kapujába.
  • 2021 szeptembere után fordult elő ismét, hogy nem lőttünk gólt két egymást követő mérkőzésen. Akkor Anglia ellen 4-0-ra kaptunk ki, majd Albániától 1-0-ra.
  • Utoljára 2022 szeptemberében, az olaszok ellen nem lőttünk gólt hazai meccsen.
  • A magyar válogatott 2024-ben hazai pályán 4 meccset játszott és egy gólt sem kapott.
  • A magyar válogatott a legutóbbi 4 meccsén csak 1 gólt szerzett
  • Legutóbb a 2017 júniusi válogatott szünetben nem lőttünk gólt (Oroszország ellen 3-0-s, Andorrában 1-0-s vereség)
  • Először játszottunk döntetlent 2024-ben

A magyar válogatott mérlege így 2024-ben: 9 meccs, 4 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 9 rúgott, 12 kapott gól

A magyar csapat 20 lövési kísérlettel próbálkozott. Az eddigi eredményeink ilyen lövésstatisztikával 2018 szeptembere óta:

• Magyarország 0-0 Bosznia (20 lövés)
  • Bulgária 2-2 Magyarország (20 lövés)
  • Magyarország 2-0 Litvánia (28 lövés)
  • Magyarország 4-0 San Marino (24 lövés)
  • San Marino 0-3 Magyarország (23 lövés)
  • Magyarország 1-0 Azerbajdzsán (22 lövés)