Gólgazdag meccsen jutott tovább a DVTK

Bár fél órán keresztül emberelőnyben játszott a Soroksár, a továbbjutást meg sem tudták közelíteni.

Esélyesként lépett pályára a hazai Diósgyőr, hiszen a miskolciak nyerték a két csapat nagyjából egy hónappal ezelőtt játszott ligapárharcát is. Így is alakult a mérkőzés eleje, a 10. percben vezetést szerzett Nagy Panna. Ezután azonban egyenlített a Soroksár, Czinege talált be. A vendégek azonban nem örülhettek sokáig, Nagy tizenegyesével újra a hazaiaknál volt az előny. Ezután már egyenlíteni nem tudott a Soroksár, sőt, 3-2 után három diósgyőri gól érkezett, pedig az 57. perctől Szolomájer pirosa miatt emberhátrányban futballozott a DVTK, amely ezzel a győzelemmel a Simple Kupa negyeddöntőjébe jutott.

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 100 néző. Játékvezető: Dr. Hegyi Eszter (Gergely Márton, Trapp Enikő)
DVTK: Ádám A. – Avery, Nagy P., Boros K., Katona, Connell, Krisztin, Havasi, Sain, Szolomájer, Madarász. Vezetőedző: Bém Gábor
Soroksár: Fehér L. – Czinege, Benke, Miszlai, Mucsi, Mislai, Győrik, Földvári F., Kovács L., Schmidt, Csizmadia J.

Gólszerző: Nagy P. (1-0) a 10., Czinege (1-1) a 23., Nagy P., 2-1 a 26., Connell (3-1) a 35., Czinege (3-2) a 48., Katona (4-2) a 65., Kovács L. (5-2 – öngól) a 71., Sain (6-2) a 79. percben.

Kép forrása: dvtk.eu