A hajrában fordított a Puskás Akadémia

Korán hátrányba került, kettős emberelőnyét azonban kihasználta a Puskás Akadémia, így 3-1-re verték a DVTK-t.

A PAFC már az első félidőben helyzeteket tudott kialakítani, de a pontatlan befejezések és az ellenfél kapusa megakadályozták a hazai vezetést. Fél óra után sokasodni kezdtek a felhők a felcsúti fejek felett, Tuza szabálytalan belépője után büntetőhöz jutott a Diósgyőr, amit Madarász értékesített. A második játékrész elején aztán a Puskás Akadémia ölébe óriási lehetőség hullott, Orgoványi saját tizenhatosán kívül szabálytalankodott, így villant a piros lap, a kapus pedig szerencsétlenségére még bele is sérült a belépőbe. Ezután még komolyabb fölényben játszott Halászi Kinga csapata, a gólra azonban egészen a 76. percig kellett várni, Szurceva kapott jó labdát és lőtt közelről a kapuba. Pár perc múlva tovább nőttek a Puskás esélyei, Szolomájer ugyanis megkapta második sárga lapját, így kilenc emberre fogyatkoztak a vendégek. Ez végérvényesen megpecsételte a DVTK sorsát, előbb Pécsi lőtt estében a hálóba, majd Tóth állította be a végeredményt egy bombagóllal.

A két mester értékelése:

Bém Gábor: - Nagyon sajnálom a lányokat, mert mindent megtettek a mai mérkőzésen, de a két kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Úgy zajlott a találkozó, ahogy elterveztünk, jó volt az együttes labdaszerzésünk és voltak kidolgozott helyzeteink, melyekből csak egyet tudtunk gólra váltani. A mérkőzésről az mindent elmond, hogy 8 emberrel 1-1-es állásnál ziccerben vittük rá az ellenfél kapusára a labdát, de nem lett belőle gól. A mai mérkőzésen sok olyan pozitívum volt, amire lehet építeni a jövőben.

Halászi Kinga: - Talán még mindig magunknak nehezítjük meg a dolgunkat. Leginkább fejesekből voltak ziccereink a kapu előteréből, ezeket azonban nem tudtuk gólra váltani. Úgy érzem, már akkor is mi domináltuk a mérkőzést, mikor az ellenfél 11 emberrel játszott, de az igaz, hogy sokat segítettek a kiállítások, az ellenfél nagyon elfáradt, mi egész jól bírtuk erővel. Kicsit túl sokat kapkodtunk, vagy egyszerűbben is lehetett volna, de a végén megérdemelt győzelmet arattunk és itthon tartpttuk a három pontot. Zsóka ritkán látott szép gólt lőtt, kiváló a rúgótechnikája, mi ezt eddig is tudtuk, de végre meg tudta mutatni. A végén, az utolsó 10-15 percben még több lehetőségünk volt, amit gólra válthattunk volna, de nem vagyok elégedetlen, 3-1-re nyertünk, az volt a legfontosabb, hogy önbizalommal telten tudjunk kezdeni.

Jegyzőkönyv:

Felcsút, Pancho Aréna. 100 néző. Játékvezető: Bognár Réka (Vad Anita, Hegedűs-Baráth Noémi)
PAFC: Dannback - Palakovics, Harmat, Szemán-Tóth, Pécsi D., Szarvas, Surautsava, Nagy N., Nagy L., Tuza, Tanaskovic. Vezetőedző: Halászi Kinga
DVTK: Orgoványi - Kazanowska, Boros K., Connell, Krisztin, Mikó, Komlós, Sain, Myhal, Szolomájer, Madarász. Vezetőedző: Bém Gábor