Ötgólos vereséggel kezdte a Nemzetek Ligáját a magyar válogatott – Németország – Magyarország 5-0 (1-0)

Szombat este megkezdte a szereplését a magyar labdarúgó válogatott a Nemzetek Ligája idei kiírásában. Marco Rossi legénysége az A-divízió C-csoportjának első fordulójában a legutóbbi EB-házigazdája, Németország ellen lépett pályára Düsseldorfban. A két válogatott elég jól ismeri egymást, hiszen a közelmúltban többször is összemérték az erejüket valamilyen sorozatban, legyen szó Európa-Bajnokságról vagy Nemzetek Ligájáról. Marco Rossi nem húzott semmi váratlant, a rendelkezésre álló játékosokból a legjobb magyar csapatot rakta fel a pályára.

fotó: MLSZ

A magyar válogatott letámadással kezdte a mérkőzést, ráadásul az első lehetőség is a mieink előtt adódott, a 3. percben Szoboszlai Dominik lőtt élesen a kapu elé, ám Varga Barnabás néhány centivel lemaradt a belőtt labdáról. Öt perccel később már a saját kapujánál kellett nagyot mentenie a magyarok csapatkapitányának, miután az előrehúzódó Tah fejesét kellett kicsúsztatnia a gólvonalról.

A 14. percben Kerkez Milos jött fel a németek kapuja elé, majd 18-19 méterről lövésre vállalkozott, amely csúnyán fölé ment. Ezt követően a hazaiak egyre jobban átvették a mérkőzés irányítását. A 21. percben egy labdaszerzést követően Wirtzhez került a labda, majd Musiala és Füllkrug volt a labda útja, utóbbi játékos jobb lábas lövését hárította Gulácsi Péter.

A 27. percben előnybe került Németország: Wirtz kapott jó labdát a jobboldalt, majd Schäfer Andrást becsapta egy csellel és középre ívelt az ötös környékére, ahol Raum adott jó labdát Musialának, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Füllkrugot, a németek centere néhány lépésről a magyar kapuba passzolt. (1-0)

Viszonylag gyorsan jöhetett volna a magyar egyenlítés, Kerkez adott be balról Andrich mellett, ám Sallai Roland rosszul találta el a labdát, amely így fölé szállt. Egy perccel később Musiala passza után Gross centerezett középre, amelyet Havertz a felsőlécre fejelt, ám a labda a vonal előtt vágódott le, így maradt az 1-0.

A játékrész utolsó perceiben megint az Arsenal klasszisa volt a főszereplő, miután egy csellel becsapta Dárdai Mártont, majd ballal, 11 méterről mellé lőtt, így egygólos német vezetéssel mehettek a csapatok a szünetre.

fotó: MLSZ

A második félidő elején megint csak előttünk adódott egy nagy gólszerzési lehetőség, az 55. percben egy mélységi indításra startolt rá Sallai Roland, majd remekül vette észre a jobbról befutó Bolla Bendegúzt, aki ziccerbe került, de a lövésébe az utolsó pillanatban bele blokkolt a visszaérő Andrich, így szöglettel jöhettünk.

Ahogy az ilyenkor lenni szokott, sajnos a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: az 58. percben egy magyar szögletet követően kifejeték a labdát a németek, majd Wirtz tökéletes ütemben indította Musiálát, aki így ziccerben ugorhatott ki, és bár Bolla beérte a Musiálát, a labda maradt a német játékosnál és közelről a rövidbe lőtt. A Bayern Münchenben futballozó 21 éves irányító az EB-n is bevette a magyarok kapuját és most is eredményes volt. (2-0)

A 66. percben már hárommal mentek a németek: Wirtz egy Musialaval történt kényszerítőt követően remekül tört be a magyar 16-oson belülre, majd 14 méterről, Willi Orbán lábai alatt kilőtte a jobb alsó sarkot. (3-0)

fotó: Getty Images

A 72. percben jártunk, amikor könnyen tovább növelhették volna előnyüket Julian Nagelsmann tanítványai, de előbb Kimmich 15 méteres lövését védte Gulácsi, majd a kipattanót a csereként beállt Pavlovic lőtte a felsőlécre.

Öt perccel később így is összejött a negyedik gól a németeknek: Musiala ismét remek labdát adott a magyar játékosok között, ezúttal Pavlovicot taláta meg az irányító passza, majd a középpályás az ötös jobb csücskétől lőtt a kapuba, Gulácsi csak beleérni tudott. Az M4 Sport kommentárora, Hajdú B. István is csak annyit tudott mondani: ez nem igaz! (4-0)

Két perccel később Csoboth Kevin szépíthetett volna, nagy helyzetben akarta elemelni a labdát Ter Stegen mellett, ám Barcelona kapusa azonban a tenyerét oldalra kirakva nagyot hárított. Ez volt az első védése a német kapusnak.

A 81. percben büntetőhöz jutott Németország, miután Willi Orbán szabálytalankodott Havertzzel szemben a 16-oson belül. A labda mögé a sértett állt oda, aki nagyon higgadtan passzolt a bal alsóba. (5-0)

A gólt követően újoncot avatott a magyar válogatott, hiszen Nagy Ádám helyén a Kecskeméten futballozó Nikitscher Tamás érkezett a pályára.

Újabb említhető esemény nem volt a mérkőzésen, így nemzeti csapatunk egy ötgólos vereséggel kezdte a Nemzetek Ligája idei kiírását. A mostani német válogatott ellen egyszerűen nem volt semmilyen ellenszerünk, többek között az egy gólig és három gólpasszig jutó Musiala, valamint a szintén betaláló Wirtz és Havertz is tarthatatlan volt. A hazaiak szinte végig látványosan futballoztak és sokszor a szerencsének köszönhettük, hogy nem lett nagyobb a különbség a két csapat között.

Nemzetek Ligája, A-divízió C-csoport, 1. forduló

Németország - Magyarország 5-0 (1-0)

Németország, Düsseldorf, Merkur Spiel Aréna, 49 235 néző

Vezette: Clement Turpin (francia)

Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Schlotterbeck (Koch, 70.), Raum (Henrichs, 70.) – Andrich (Stiller, 82.), Gross (Pavlovic, 60.) – Wirtz, Havertz, Musiala – Füllkrug (Beier, 60.)

Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann

Magyarország: Gulácsi - Balogh, Orbán, Dárdai M. - Nego (Bolla, 46.), Nagy Á. (Nikitscher, 82.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 67.) - Sallai (Csoboth, 75.), Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 67.)

Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Gólszerzők: Füllkrug (27. perc), Musiala (58. perc), Wirtz (66. perc), Pavlovic (77. perc), Havertz (81. perc - 11-esből)

A csoport másik mérkőzésén Hollandia hazai környezetben 5-2-re legyőzte Bosznia-Hercegovina válogatottját.

A magyar labdarúgó válogatott a legsúlyosabb vereséget szenvedte el azóta, amióta Marco Rossi a szövetségi kapitány. Túl sok idő nem maradt a kesergésre, hiszen jön a folytatás kedden este a Puskás Arénában, amikor is a bosnyákok ellen javíthatnak majd Szoboszlai Dominikék.