Visszapillantó: Észak-nyugaton bármi megtörténhet

Az 5. forduló eredményei is bebizonyították, hogy szinte lehetetlen megtippelni, mikor, melyik csapat mire képes az Észak-nyugati csoportban. Lássuk meccsről meccsre, hogy miként dőlt el a pontok sorsa.

III. Kerületi TVE – ETO Akadémia 5-2

Az óbudaiak bő félóra elteltével 2-0-ra vezettek, majd a győrieknek sikerült még a szünet előtt szépíteniük, a fordulás után pedig gyorsan egyenlíteniük is.  Az utolsó fél órát viszont a hazaiak uralták és magabiztosan nyertek, értékes skalppal begyűjtve a 3 pontot.

Kelen SC – Credobus Mosonmagyaróvár 0-4

A tippeléskor bizalmat szavaztam egy hazai pontszerzésnek, de a Mosonmagyaróvár nem kegyelmezett a házigazdának, és nekem sem. A vendégek közvetlenül a szünet előtt és nagyon gyorsan a szünet után is betaláltak. Ez egy klasszikus helyzet a fociban, ilyenkor a lélektani előnyt is megszerzi egy csapat, amit ki is használt a Mosonmagyaróvár.

Balatonfüredi FC – Puskás Akadémia FC II 1-0

Mea culpa! Nem bíztam a fürediekben, és ők rám cáfoltak. Azt írtam egynél több gól kell a sikerükhöz, nos, ezt megoldották egy góllal is. De ha ez kell a győzelmekhez, akkor szívesen tippelek nekik legközelebb is szűk vereséget.

Komárom VSE – Bicskei TC 0-2

Vukasovic a 6.percben piros lapot kapott, ami megpecsételte a Komárom sorsát. A listavezető Bicske sokkal jobb csapat annál, hogy ilyen ziccert elhibázzon.

Gyirmót FC Győr II – Dorogi FC 3-4

Nemhiába bíztam a dorogi sikerben, de ilyen őrült meccsre azért nem számítottam. A 20. perc környékén gyors gólváltással lett 1-1, majd a szünetig a Dorog még kétszer betalált. A második játékrészben Erdei Milán góljával az 55. percben felzárkózott a Gyirmót, de a 73. percben Dénes Tamást kiállította Dévényi Balázs játékvezető és ez döntőnek bizonyult. A 79. percben Vígh Ádám büntetőből ismét kétgólosra növelte a dorogi előnyt és bár a Gyirmót emberhátrányban még szépített, a három pont a vendégeké lett. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a hazaiak végül kilenc emberrel fejezték be a meccset, a 94. percben ugyanis Reizer Bence is piros lapot kapott.

Budaörs – Szombathelyi MÁV Haladás 3-3

A tippelt három hazai gól bejött, de a szombathelyi pontszerzés szerintem a forduló meglepetése. Viszont megérdemelt eredmény a vendégek számára, hiszen 2-0-ra, majd 3-1-re is vezették és ifjabb Bognár György csapata csak a véghajrában tudott pontot menteni. A szépítés a 88., az egyenlítő gól pedig a 95. percben született meg.

Újpest FC II – VSC 2015 Veszprém 1-2

Rangadónak volt ez, ebben nem is volt hiba. A kapuban Banai Dáviddal, a mezőnyben pedig Simon Krisztiánnal megerősített Újpest ellen nagy csatát nyert a Veszprém és megelőzte riválisát az élmezőnyben.

FC Sopron – Érdi VSE 0-1

A Veszprém elleni bravúros Magyar Kupa-továbbjutás után a rutinos Nb3-as Érd nehéz ellenfélnek bizonyult a Sopron számára. Nyilván nem öröm, de ez a szűk vereség most szerintem nem tragédia, én legalábbis nem aggódok a Sopron szezonjáért.