Soproni döntetlennel indult a szombathelyi labdarúgás új korszaka

Rögtön egy rangadóval keződött az NB III 2024-25-ös idénye, ugyanis az Észak-Nyugati csoportban az FC Sopron a Haladás VSE-t fogadta. A vendégszektort a szombathelyi szurkolók teljesen megtöltötték.

kép: Haladás Szurkolói Kör Hivatalos Oldal

Jól kezdtek a szombathelyiek, rögtön a 2. percben Árvai lőtt kapufát. Válaszul a soproniak egy fejessel veszélyeztettek, de az mellé szállt. A 21. percben Fábián óriási ziccerét hárította Ferenczi kapus, pár perccel később pedig mellé csavart Fábián. Ezt követően is a Haladás előtt adódott nagy lehetőség, Szenczi lövését szedte ki Ferenczi. A félidő végén Reseterits lövése ment centikkel a szombathelyi kapu mellé.

A második félidőben egy rövid periódusban mindkét kapu veszélyben forgott: Czuczi hatalmas helyzetét Ferenczi bravúrral védte, a másik oldalon Horváth Bendegúz tornázott fölé egy emelést, ezzel maradt a 0-0.

FC Sopron 0-0 Szombathelyi Haladás VSE

Sopron: Ferenczi – Szabados, Sipőcz, Szilágyi, Kun, Bolla, Fendrik, Auer, Somogyi, Reseterits, Szabó.

Haladás VSE: Horváth B. – Varga, Kovács, Tóth M., Ferencz, Szenczi, Horváth A., Horváth M., Árvay, Czuczi, Fábián.