Nyerni tudott a Honvéd II. ellen a Pénzügyőr

A Laczkó Zsolt által még veretlen Honvéd II. a Pénzügyőrt fogadta az NB III 3. fordulójában a Dél-Keleti csoportban.

A meccs első lehetősége a kispestieké volt, azonban Hancz lövését blokkolták a vendégek. A Pénzügyőr első komolyabb helyzetét ki is használta, Földi Dominik használt ki egy ziccert (0-1). A félidőben többnyire a zöldmezes vendégeknek voltak helyzeteik, Földi második gólját is meglőhette volna, azonban Molnár könnyedén fogta a lövését, pár perccel később Huszárik kísérlete fölé szállt. A Honvédnak az első félidőben még Nagy Zoltán jóvoltából volt egyenlítési lehetősége, de a hosszú felé tartó labdájába beleértek, Hancz pedig már nem érte el a labdát. A félidő végén jött a csattanó, Labát szánta el magát lövésre, amely a földön felpattantva kikötött a hálóban (0-2).

kép: Bakai Gusztáv

Az 55. percben szépítettek a hazaiak, Hancz lőtt óriási gólt (1-2). A meccset a csereként beálló Balázs dönthette volna el, de közelről mellé helyezett. A 68. percben pályára lépett Átrok Zalán is, aki 2023. augusztus 28-án sérült meg a Haladás ellen, így 349 nap után tért vissza ismét a pályára.

A folytatásban gól nem esett, a Pénzügyőr így elvette a Honvéd II. veretlenségét.

Honvéd II. 1-2 Pénzügyőr (Hancz 54', ill.: Földi 18', Labát 45')

Honvéd: Molnár M. – Bakó (Sebe, 52.), Vojtko, Horváth B. (Benkő, 81.), Gáspár (Átrok, 68.), Hancz, Polák (Sebestyén M., 81.), Kalocsány (Kenéz, a szünetben), Hetyei, Nagy Z., Somogyi Á.
Vezetőedző: Laczkó Zsolt

Pénzügyőr: Steer - Kövér, D'urso, Huszárik (Kokas), Földi (Kató), Varga Ö., (Jeránek), Zöld (Kiss D.), Bene, Tóth K. Megyeri, Labát (Balázs)

vezetőedző: Lászka Balázs