Kispesten futott bele nagy vereségbe a listavezető Gyula

A Honvéd II. a Dél-Keleti csoport 11. fordulójában a listavezető Gyulai Termál FC-t fogadta a Magyar Futball Akadémia Utánpótlás Központjában.

Már az ötödik percben megszerezték a vezetést a kispestiek, Polák jobb oldali beívelését Rácz bólintotta a bal sarokba (1-0). A folytatásban a Gyulának voltak veszélyesebb helyzetei, a 17. percben Zelenyánszki lövését védte Gyetván a rövidnél, a félidő végén pedig büntetőhöz jutott a Gyula, amit Csicsely végzett el, de Gyetván ezt is védte.

kép: Budapest Honvéd Youtube. stream

A második félidő gyulai lehetőségekkel kezdődött, de Gyetván nagyot védett Malkócs átlövésénél, majd a szöglet utáni fejest a védők blokkolták. A hajrában kinyílt az olló, Menyhárt lövését még védte Füstös, de a 80. percben Benkő lövésénél tehetetlen volt, aki a jobb sarokba bombázott. A csereként beálló szélső Somogyi külsős indítását is pazar emeléssel gólra váltotta, a hajrában pedig Kis játszotta meg Pintért, aki a bal sarokba gurított. A hajrában Benkő ziccerét védte Füstös, így újabb gól nem született, a listavezető Gyula először kapott ki idegenben.

Honvéd II. – Gyulai Termál FC 4–0 (1–0) gól: Átrok 5′, Benkő 80′, 83′, Pintér 88′

Honvéd II. Gyetván – Nagy Z., Kocsis G., Szabó Á. (Sebe 59.), Kis K. – Polák (Bakó 78.), Átrok (Kenéz 70.), Somogyi, Pintér – Ihrig Farkas (Benkő 46.), Rácz B. (Menyhárt 59.)  vezetőedző: Kovács Gábor

Gyulai Termál FC: Füstös –  Szabó Zs. (Sztankó 32.), Szabó P., Wéber, Zelenyánszki – Katona, Trescsula (Malkócs 46.), Czirok (Ilyés 46.), Szilágyi (Varga T. 46.), Kukla – Csicsely (Vörös 70.) vezetőedző: Ekker Attila