Ha nehezen is, de továbbjutott Füzesabonyban a Szeged csapata

Az NB III egyik újoncához, a Füzesabonyhoz látogatott az NB II-es Szeged a Magyar Kupa 3. játéknapján.

A két csapat dolgát nem könnyítette az özönvízszerzű esőzés, viszont a Szeged volt aktívabb az ellenfél kapuja előtt, a legnagyobb helyzet Varga Balázsé volt, lövését azonban bravúrral védte Rácz. A félidő végén ennek gól lett az eredménye: Márkvárt beadását Haris lőtte a hálóba (0-1). A 68. percben nem mindennapi góllal meglepetésre egyenlített a Füzesabony, Nagy Gergely vette észre, hogy Onódi kint áll a kapujából és a felezővonalról beívelte a labdát a vendégek kapujába. A hazaiak a 90 percet viszont nem tudták kibírni, négy perccel a kapott gól után Könczey beadását Sarr fejelte a kapuba, a csereként beálló játékos ezzel el is döntötte a továbbjutást.

Füzesabony 1-2 Szeged (Nagy G. 68', ill.: Haris 44', Sarr 72')

kép: Szeged-Csanád Grosics Akadémia

Füzesabony SC: Rácz – Berki (Ambrus 59.), Hajnal (Kiss 80.), Juhos, Oláh (Ujvári 80.), Kaló (Nagy G. 59.), Nagy Á., Németh, Bocsi, Orosz, Olasz (Szanku 59.). Vezetőedző: Jeney Gyula.

Szeged-Csanád GA: Onódi – Szilágyi, Haris (Biben 46.), Mohos (Lamin 46.), Könczey, Varga (Palincsár 69.), Borvető, Tóth (Gera 92.), Kurdics (Pejovics 46.), Lacza, Márkvárt. Vezetőedző: Michael Boris.