A biztos bentmaradás kiharcolása a cél Rákospalotán, melegben lehet ősszel a Sényő – Sényő-Carnifex FC – Rákospalotai EAC 2-4 (1-1)

4-2-es győzelmet aratott a Rákospalotai EAC együttese a Sényő otthonában az NB3 Észak-Keleti csoportjának 5. fordulójában.

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, futballozás, futballozás, stoplis cipő és szöveg

Csúnya felhők gyülekeztek a Sényő-Carnifex FC Sporttelepe fölött a találkozó előtt, de így is több mint 150 néző volt kíváncsi a két csapat játékára.

Lehet, hogy egy kép erről: 7 ember, amerikaifocizó emberek, futballozó emberek és stoplis cipő

A forduló előtt a Sényő együttese a 9. helyen állt, míg a fővárosiak a 11. helyen várták a találkozót. A mecc előtt a REAC-nál változás történt a kispadon, miután Käfer Zsombor munkáját megköszönte a vezetőség és helyette Dinka Balázs irányítja a továbbiakban a csapatot.

Sok egyéni hibával és eladott labdával kezdődött a mérkőzés, ahol a hazaiak léptek fel támadólag és dominálták a játékot, míg a REAC kontrákra rendezkedett be az első perctől kezdve. A sényőiek felívelt labdákkal igyekeztek veszélyt teremteni, de jól állta a sarat a fővárosi védelem.

Az első komoly lehetőség Kapacina Valer előtt adódott, az első negyedóra végén egy jobb oldali szögletet tekert a kapu felé, ami kishíján becsúszott, de Dulka Zoltán óriási bravúrral hárítani tudott.

A 20. percben már megrezzent a fővárosiak hálója is, egy Kapacina Valer szögletet fejelt a kapuba Kapacina Kevin, de kapustámadás miatt kifele jöhetett szabadrúgás.

7 perccel később Lustyik Levente ívelte fel a labdát a beinduló Lakatos Zoltánnak, aki Szondi Leventét kicselezve lőtt a kapuba. 0-1

Nem sokáig örülhettek a REAC futballistái, hiszen pár perccel később büntetőhöz jutott a hazai csapat, amelyet Kapacina Valer váltott gólra. A támadó kegyetlenül vágta be a labdát a léc alá. 1-1

A félidő végén még egy Kovács Ádám lövés ment nem sokkal fölé, így 1-1-el vonulhattak pihenőre a csapatok.

Lehet, hogy egy kép erről: 10 ember, amerikaifocizó emberek, futballozó emberek és szöveg

A félidőben komoly eső érkezett meg a pálya fölé, ami nagyban befolyásolta a csapatok második félidei teljesítményét és sokkal pörgősebb és brusztosabb lett a találkozó.

A második félidő elején ott folytatta a Sényő, ahol abbahagyta. Rögtön Dulka Zoltánnak kellett védenie Orosz Máté próbálkozását, majd Úr László fejese ment a kapu mellé.

A 60. percben fordított a szabolcsi együttes, Kovács Ádám ment el a bal oldalon és remekül gurított vissza Orosz Máténak, aki egy átvétel után kilőtte a hosszú alsót. 2-1

Itt sem tartott sokáig az öröm, hiszen kettő perccel később büntetőt harcolt ki a REAC, amelyet Nagy Gergő értékesített, (2-2) majd újabb 6 perccel később egy bal oldali szöglet után Kárász Krisztián fejelhetett teljesen üresen. 2-3

A hátralévő időben ment előre a Sényő, de nem sikerült újabb gólt szerezni, hiszen a fővárosi fal nagyon jól zárt, sőt a 84. percben egy remek akció végén Micheller Antal meglőtte az újabb gólt, amivel eldőlt a mérkőzés. 2-4

Egy valóban hajtós és brusztos mérkőzés végén a Rákospalotai EAC örülhetett a hármas sípszó végén, míg a Sényő játékosai csalódottan vonultak le a pályáról.

A találkozót követően Fiumei Viktor és Imrő László mellett Kapacina Valer nyilatkozott sényői oldalról, míg a fővárosiak részéről Dinka Balázs és Lakatos Zoltán.

Fiumei Viktor és Imrő László, a Sényő-Carnifex FC edzőpárosa:

Újabb egy évig a Fiumei Viktor, Imrő László edzőpáros irányítja csapatunkat  – klubbunk elnökségének teljes támogatását élvezve. – sényő-carnifex fc

-Újabb gólgazdag mérkőzést játszott a csapat, de sajnos ismét vereség lett a vége. Hogyan láttátok a mai találkozót?

,,Pont most beszélgettünk arról, hogy volt egy tökéletes első félidőnk, ahol jól játszott a csapat. Igaz, hogy kaptunk egy gólt, de azt éreztük, hogy végig mi domináltuk a játékot és több gólt is szerezhettünk volna, de jól zárt a REAC védelme. Félidőben nem sok mindent tudtunk mondani a srácoknak, hiszen valóban jó tempót diktáltak, helyzeteket is alakítottunk ki, gyorsan egyenlítettünk. Kijöttünk a második félidőre és sikerült gyorsan gólt szereznünk, majd jött egy 10-15 perces rövidzárlat, ahol kaptunk két gólt és ez számunkra érthetetlen. Ez a harmadik olyan mérkőzésünk, ahol 10-15 perc alatt kapunk 2-3 gólt, ami borzasztó. Három találkozó alatt kaptunk 12 gólt, amire egyszerűen nincsenek szavak. Csak gratulálni tudunk a REAC-nak!”

-Az első félidő az a Sényőé volt, ahogyan azt ti is említettétek és sikerült a második félidő elején gólt szerezni. Mi történhetett utána?

,,Ez egy jó kérdés, én nem éreztem azt a REAC csapatán, hogy más felfogásban lépett volna pályára a második félidőben. Az volt a célunk amit beszéltünk is a szünetben, hogy gyorsan betaláljunk és ez sikerült is. Utána 5 perc alatt kaptunk két gólt, amit egyszerűen nem tudunk hova tenni. Ezután vérszemet is kaptak a fővárosiak, letámadták a játékosainkat és sikerült a végén meglőniük a negyedik góljukat, ami számunkra a meccs végét jelentette.”

-Elég sok gólt kapott a csapat az idei szezon elején, hiszen minden sorozatot figyelmebe véve már 18 kapott gólnál jár, ami nagyon soknak számít. Sokan úgy vélik, hogy a harmadosztály egyik legjobb védelme a Sényőnek van, mégis ennyi gólt kap a csapat. Mi lehet ennek az oka?

,,Hát erre nehéz válaszolni, hiszen nem tudjuk mi a probléma a csapat védelmével, mert akkor azonnal változtatnánk. Elismerő az, hogy a védelmünket tartják az egyik legjobbnak az NB3-ban, de a kapott gólok száma nem ezt mutatja. Ezek a 10-15 perces rövidzárlatok nem férnek bele ezen a szinten és ha így folytatódik tovább, akkor melegben leszünk ismételten az ősz folyamán.”

-A játékosokon és rajtatokon is látszódik a csalódottság. Ezek a nagy pofonok mennyire viselik meg a csapatot?

,,Hát nagyon csalódottak vagyunk, hiszen nem így képzeltük el a bajnokság kezdetét, ráadásul nagyon sok gólt kaptunk az eddigi mérkőzéseinken. A találkozó után síri csend uralkodott ismételten az öltözőben, ami nem jellemző a társaságra, de ők is érzik azt, hogy itt valami nem stimmel. Nyilván fel kell állnunk a padlóról és mennünk kell tovább, hiszen a bajnokság most kezdődött el és sorozatban jönnek a mérkőzések.”

-A következő fordulóban a Kisvárda otthonában egy megyei rangadót játszik a csapat. Hogyan várjátok azt a mérkőzést?

,,Sok időnk nincsen a pihenésre és a szomorkodásra, hiszen ez lesz a harmadik mérkőzésünk 8 napon belül. A Kisvárda ellen mindig jó mérkőzést szoktunk játszani, legyen bárhol a meccs. Úgy gondoljuk, hogy egy igazi megyei rangadó vár ránk idegenben, ahol szeretnénk pontot vagy pontokat szerezni. Kielemezzük a játékunkat és gőzerővel készülünk a megyei derbire a Kisvárda ellen.”

Kapacina Valer, a Sényő-Carnifex FC támadója:

2021.01.19 Nyíregyháza Spartacus Fc – Sényő-Carnifex Fc felkészülési  mérkőzés képek – sényő-carnifex fc

-Hogyan értékelnéd a REAC elleni mérkőzést?

,,Az első félidőben úgy kezdtünk, ahogyan elterveztük. Volt egy megingásunk, ahol egyszer átjött a térfelünkön az ellenfél és gólt is kaptunk. Hálistennek gyorsan sikerült egyenlítenünk. A mi elképzelésünk érvényesült, domináltuk a mérkőzést és közelebb álltunk a vezetés megszerzéséhez. A második félidőt sikerült góllal kezdenünk, de ahelyett, hogy megnyugodott volna a csapat, sajnos kaptunk két gólt rövid időn belül, ami egy újabb rövidzárlat eredménye volt. Sokkal rutinosabbnak kell lennünk az ilyen szituációkban, hogy vezetünk 2-1-re és néhány percen belül kapunk két gólt, ami akár megpecsélheti a sorsunkat. Szerintem a két gólnál a legnagyobb hiba az a kommunikáció volt, nem jól értették meg egymást a srácok abban a két szituációban. Sokkal jobban kell reagálnunk az ilyen helyzetekre és hazai pályán meg kellene nyerni az ilyen mérkőzéseket.”

-Amint te is említetted, hogy az első félidő az a tiétek volt, viszont a második félidőben nagyon rátok jött a REAC együttese a második gólotok után. Mi történhetett akkor?

,,Igen, az első félidőben mi irányítottunk és tényleg jól játszottunk. A második félidőben érthetetlen módon nem azt a játékot játszottunk, amit eltervezünk és megbeszéltünk. Nem mondanám azt, hogy a REAC kerekedett fölénk, hanem a mi teljesítményünk romlott az alatt a rövid időszak alatt és ez sajnos eldöntötte a mérkőzést.”

-Egyénileg, hogyan értékelnéd a mai teljesítményedet?

,,Nem szeretném annyira értékelni a teljesítményemet, hiszen az edzők dolga ez. Az első félidőben betaláltam büntetőből, de az ilyen szituációkban mindig nekem oda kell állni és értékesíteni kell ezeket a helyzeteket. A társak több alkalommal megtaláltak labdákkal és ebből tudtunk jó támadásokat vezetni, tehát az első félidő az elfogadható volt. Második félidőben már nem tudtunk úgy játszani, ahogyan az első félidőben. Sajnos nem kaptam annyi labdát, mint az elsőben. Értetlenül állok azelőtt, hogy miért nem tudtunk úgy játszani, ahogyan azt megbeszéltük.”

-Eléggé rosszul megy most a csapatnak, hiszen két mérkőzés után két vereség és ezalatt 9 gólt kapott a bajnokságban, ami nagyon sok. Mi lehet a probléma?

,,Ami a legbosszantóbb az egészben, hogy nem az élcsapatoktól kaptunk ennyit. Őszintét megmondva nem tudom, hogy mi lehet a probléma a csapattal. Lehet a koncentráció, nem megfelelő kommunikáció. Az Újpest ellen is sikerült fordítanunk, de ott is volt egy 9 perces rövidzárlat, ami alatt kaptunk 4 gólt. Most is fordítottunk, de néhány perc leforgása alatt kaptunk kettőt, pedig mindenki tudta, hogy milyen súlya van ennek a mérkőzésnek. Annyi bizonyos, hogy 50-es pulzussal nem lehet mérkőzést játszani, még ebben az osztályban sem.”

-Egy hosszú széria vége következik, ahol egy megyei rangadót fogtok játszani a Kisvárda ellen idegenben. Hogyan készültök a derbire?

,,Nyilván ez egy megyei rangadó, amire senkit sem kell motiváni. A Kisvárda egy nagyon jó és fiatal csapat. Nekünk most az a feladatunk, hogy kijöjjünk ebből a rossz szériából. Bármi áron, de nyernünk kell vasárnap Kisvárdán. Úgy gondolom, hogy az első félidei játékunkra tudunk építeni, viszont ezt ki kell tolni 90 percig, mert az nem elég manapság, hogy csak 45 percig focizunk jól.”

Dinka Balázs, a Rákospalotai EAC vezetőedzője:

Edzőváltás – HÍREK – Csokonai15

-Gratulálok a győzelemhez! Hogyan látta ön ezt a mérkőzést?

,,Először is szeretnék gratulálni a csapatomnak! Egy nagyon jó erőkből álló és rutinos csapattal találkoztunk a mai nap folyamán, amely az első félidőben sok veszélyt jelentett számunkra, de a játékosok csúsztak, másztak egymásért, ráadásul az időjárás és pálya is megnehezítette a dolgunkat, főleg a második félidőben, de tényleg le a kalappal a játékosok előtt, hiszen nagyon szervezettek voltunk és idegenben 4 gólt lőni, én úgy gondolom, hogy az önmagáért beszél. Nagyon szép támadásokat vezettünk. A Sényő is sok veszélyt jelentett ránk, főként az első félidőben, de hálistennek 2-1-es állásnál nem esett össze a társaság és sikerült elvinnünk innen a három pontot.”

-Említette ön is, hogy az első félidőben a hazai csapat dominált, viszont a második félidő 60. percétől egy sokkal másabb REAC-ot láthattunk a pályán. Mi volt ennek az oka és mit beszéltek meg az öltözőben?

,,Egyrészt, szerettünk volna három ponttal távozni Sényőről, másrészt az egész mérkőzésen látszódott, ha nagy nyomást helyeznek a védőinkre, akkor benne van a hiba a mi játékunkba is. A második félidőben nem engedtük meg nekik azt, hogy szabadon szervezzék a játékot, mivel az első játékrészben ebből voltak a problémáink. Ezt valamiért nehezen tudtuk kontrollálni, viszont a második félidőben már sokkal jobban ment a srácoknak.”

-Egy újonc csapatról beszélünk, hiszen a REAC most jutott fel a harmadosztályba hosszú idő után. Mennyire fekszik ennek a fiatal társaságnak az NB3-as bajnokság?

,,Hozzászoktunk a BLSZ I. osztályhoz, de az NB3 az már más kávéház. Föl kell még vennünk a bajnokság ritmusát, hiszen sokkal keményebb és gyorsabb játék van már itt. Az osztályváltás után még a megszokásnak a fázisában van ez a csapat, de én úgy gondolom, hogy néhány fordulón belül már jobban tudunk alkalmazkodni. Már a mai nap folyamán is láthattunk nagyszerű dolgokat és így ilyen hozzáállás fog kelleni minden mérkőzésen.”

-Hogyan alakult a felkészülés, hiszen a csapatnak nem sok ideje maradt pihenni az osztályozó után?

,,Valóban, egy kicsit megünnepeltük a Kállósemjén elleni győzelmet és másfél hét pihenőt kaptak a srácok, amit már mindenki várt és megérdemelt egy hosszú szezon után. Összesen 4 hetünk volt a felkészülésre és ilyen szempontból mi hátrányból indultunk az összes újonc csapattal együtt és elsőre kevésnek tűnt ez az egy hónap. Úgy gondolom, hogy egy-két hét még nem ártott volna, de úgy látom, hogy most kezd összeérni a társaság.”

-A következő fordulóban a Tiszafüred együttese látogat majd a Budai II. László Stadionba. Hogyan készülnek arra az összecsapásra?

,,Minden mérkőzés teljesen más és a vasárnapi találkozó is teljesen más lesz. Most örülünk a sikernek, holnap kielemezzük a játékunkat és teljes gőzzel csak a Tiszafüredre koncentrálunk. Hazai pályán szeretnénk győzelmet aratni, mivel ez még nem sikerült ebben a bajnokságban. Reméljük, hogy minél több REAC szimpatizáns kilátogat majd a mérkőzésre és szeretnénk őket kiszolgálni egy jó játékkal és egy esetleges győzelemmel.”

-Milyen célkitűzésekkel vágott neki a bajnokságnak a csapat?

,,Természetesen, mint minden újonc csapat a biztos bentmaradás kiharcolása az elsődleges célunk. Szeretnénk legalább 35-40 pontot szerezni a bajnokságban, ami már elegendő lehet. Fiatal és szervezett csapatunk van, még kicsit szoknunk kell az iramot, de szeretnénk bentmaradni és meghatározó csapat akarunk lenni a későbbiekben a harmadosztályban.”

Lakatos Zoltán, a Rákospalotai EAC támadója:

Pestifoci - Egyre feljebb lépked a REAC

-Gratulálok a győzelemhez és a gólodhoz! Hogyan értékelnéd a mai mérkőzést?

,,Elég jó meccs volt egyébként, de az időjárás nem segített egyik csapatnak sem, a játékvezető munkája sem volt megfelelő. Az első félidő az kiegyenlítettebb volt, bár többet támadott a Sényő, viszont a második félidőre kijött a fiatalság, az akarat, a motiváció és ez tudott minket segíteni abban, hogy megnyerjük a mai mérkőzést.”

-A találkozó első gólját te szerezted. Hogyan emlékszel vissza rá?

,,A mester említette a találkozó elején, hogy próbáljuk meg a védelmük lőni a labdákat és úgy megfutni őket és ez sikerült egy párszor a mai mérkőzés során. A gólomnál a Lustyik Levente lőtte fel a labdát nekem, onnantól meg csak be kellett gyalogolnom a kapuig és sikerült magabiztosan megoldanom a ziccert.”

-Újonc csapatként vágtatok neki az NB3-nak, ráadásul nagyon fiatal csapatotok van. Hogy érzitek magatokat a harmadosztályban?

,,Valóban egy fiatal csapatunk van és jó hangulat uralkodik az öltözőben. Ez volt az ötödik forduló az NB3-ban. Az első négy összecsapáson látszódott, hogy még szoknunk kell ezt a bajnokságot, de talán azt mondhatom, hogy a mai nap folyamán megérkeztünk mi is a harmadosztályba és a mai mérkőzésen mutatott játékra tudunk építeni a későbbiek folyamán.”

-Mit vársz magadtól az idei szezon folyamán, valamint a csapattól?

,,Egyéni szempontból szeretnék minél több góllal, gólpasszal vagy akár jó játékkal segíteni az együttesen. Úgy gondolom, hogy nem kezdtem rosszul, hiszen már két gólt sikerült szereznem, ami jónak számít, de én a csapatot előrébb helyezem a saját céljaim helyett. Ami a csapatot illeti, a fő cél a bentmaradás kiharcolása és szerintem erre jó esélyünk is van. Ha így játszunk az NB3-ban, mint a mai nap folyamán, akkor simán elérhetjük ezt a célt, de még nagyon az elején vagyunk, tehát dolgoznunk kell tovább.”

-Vasárnap a Tiszafüred együttese látogat a Budai II. László Stadionba. Hogyan készültök ellenük?

,,Először is egy kicsit ünneplünk és pihenünk, mert ez egy hatalmas siker volt. Kielemezzük a játékunkat és péntektől elfelejtjük a Sényőt és csak a Tiszafüredre koncentrálunk. Szeretnénk győzni hazai pályán és folytatni ezt a jó sorozatot. Örülnék annak, ha sikerülne megint gólt szerezni és a maihoz hasonló jó játékot tudnék mutatni, de nehéz dolgunk lesz és lesz rajtunk egy természetes nyomás, mivel mindenki bizonyítani akar a REAC szurkolóinak.”

A sényőiek a vereségnek köszönhetően visszacsúsztak a 12. helyre, míg a REAC előre lépett a 9. helyre az NB3 Észak-Keleti csoportjában. Vasárnap szabolcsi rangadót rendeznek, hiszen Kisvárdára látogat a Sényő, míg a REAC a Tiszafüred gárdáját fogadja.