Török élvonalbeli együttessel mérte össze erejét a Szeged

Az NB II-ben szereplő Szeged a török Trabzonsport fogadta felkészülési mérkőzésen. Magyarországon nem ismeretlen klubról beszélhetünk a törökök esetében, hiszen 2012-ben az akkor még Videoton néven szereplő székesfehérváriak ejtették ki őket az Európa-Liga rájátszásában, míg 2022-ben a Ferencváros az El-csoportkörben győzte le 3-2-re a Trabzont. Ráadásul erős kerettel rendelkeznek a törökök, náluk játszik a 2018-as vb-bronzérmes Thomas Meunier, vagy a 2022-es vb-bronzérmes Mislav Orsic is.

A 19. percben a Szeged szerezte meg a vezetést, Haris és Könczey összjátéka után Borvető talált a hálóba (1-0). Taha Tepe kapusnak így is többször dolga akadt, Varga kétszer is munkát adott neki és Haris lövését is hárítania kellett, a túloldalon pedig Orsic lövését védte Takács.

A fordulás után Trezeguet lövését hárította Onódi Ákos, majd a 82. percben Bozok egyenlített, a Trabzonspor pedig a 90+3. percben Trezeguet góljával fordított és megnyerte a mérkőzést.

Szeged 1-2 Trabzonspor (Borvető 19', ill.: Bozok 82', Trezeguet 90+3')

kép: Szeged-Csanád Grosics Akadémia

Szeged-Csanád GA: Takács J. – Könczey, Szilágyi, Horváth M., Tóth B., Haris, Márkvárt, Varga Gy., Gajdos, Takács-Földes O., Borvető. Csere: Onódi – Gera, Sándor M., Pejovics, Szitai B., Magyar, Pataki, Sarr, Mohos, Nagy D., Pruska D., Óvári. Vezetőedző: Michael Boris.
Trabzonspor: Taha Tepe – S. Asan, S. Yilmaz, S. Denswil, B. Barisic, J. Lundstram, K. Sen, O. Tufan, E. Visca, M. Orsic, E. Destan. Csere: O. Cevikkan – S. Malkocoglu, R. Baniya, A. Bosluk, E. Elmah, B. Mendy, E. Bardhi, U. Günes, C. Canak, Trezeguet, U. Bozok, A. Yildurum, M. Akpinar, G. Gürpüz, V, Sönmezsoy, Z. Bulut. Vezetőedző: Abdullah Avci.