Szűk, de bosszantó vereséget szenvedett a rosszul játszó Csákvár a kupadöntős ellen

A Merkantil Bank Liga 32. fordulójában Csákváron, a Tersztyánszky Ödön Sportközpontban vendégszerepelt a friss kupadöntős Budafoki MTE. Az első játékrészben nem esett gól, sőt még helyzetet sem igazán könyvelhetett el egyik csapat sem. A legnagyobb lehetőség a 30. percben adódott, amikor nagyszerű labdát kapott Beke, de üres kapura fölé lőtt. Ezután a gólnélküli első játékrész után következett a második félidő amihez a Csákvárnak még annyi köze sem volt, mint az elsőhöz. Persze a vendégek sem veszélyeztettek annyit, ez egy ilyen mérkőzés volt. 1-1 helyzetet azért kidolgoztak a budafokiak, de ezeket vagy a csákvári kapus védte vagy pedig a védők tudtak menteni. Talán a cserék hatására, talán nem, de a 70. percben megszerezte a vezetést a BMTE. Egy szabadrúgás után Zelizi védett nagyot, de a kipattanót Oláh váltotta gólra. 0-1! Erre a gólra nem tudott válaszolni a Csákvár, így pedig nem tudtak otthon tartani egyetlen pontot sem, melynek Tóth Balázs vezetőedző nem túlzottan örült…

Értékelések lejjebb!

Kép: Budafoki MTE

Merkantil Bank Liga 32. forduló

Aqvital FC Csákvár – Budafoki MTE 0–1 (0–0)

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző.

Vezette: Zimmermann Márió (Szécsényi István, Kiss Balázs)

CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, Körmendi – Magyar Zs. (Ominger, 64.), Posztobányi (Alaxai, 76.), Kocsis D. (Gazdag, 64.) – Torvund (Tamás N., 76.), Fejős (Hornyák, 64.), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
BUDAFOK: Gundel-Takács B. – Nándori B. (Adorján K., 69.), Jagodics M., Fótyik D. – Csonka A., Soltész I. (Kovács D., 56.), Oláh B., Kalmár O. – Beke P. (Takács R, 81.), Bakti B. (Bíró M., 56.), Horváth O. (Vaszicsku G., 81.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Oláh B. (70.)

Videó: Budafoki MTE

Tóth Balázs: „Nehéz megemészteni a látottakat, talán csak a dühöm szállt el, de ugyanolyan mérges vagyok, mint voltam a lefúj utáni pillanatokban. Érthetetlen második félidőt produkáltunk, pedig az első negyvenöt percben nem játszottunk rosszul. Helyzeteket dolgoztunk ki, s ha egy kicsit szerencsésebbek, higgadtabbak vagyunk, megszerezhettük volna a vezetést. Már ekkor látszott, hogy egygólos meccs lesz … A szünet után viszont rá sem ismertem a csapatra. Játékunk visszaesett, kapkodóvá, pontatlanná vált. Hiányzott a bátorság, a vállalkozó kedv, s úgy hoztuk le a második félidőt, hogy igazi helyzetünk nem is volt. A Budafok ugyanakkor továbbra is hozta a rendkívül szervezett, masszív játékát, s bár neki sem volt komoly ziccere, egy pontrúgást követően begyötörte a három pontot érő gólt.” (Aqvital Csákvár)