Portugál sztárcsapattal találkozik a Tatabánya, amely két meccset játszott szombaton

A Tatabánya szombaton 11 órakor Bükfürdőn zárt kapuk mögött találkozik a BL-nyolcaddöntős és portugál bronzérmes FC Portóval felkészülési mérkőzésen.

Gyürki Gergő csapata szombaton két edzőmérkőzést játszott.

Az NB III-ba kiesett Tiszakécske ellen a 11. percben Bertus szögletét Árvai passzolta középre, Krupánszki pedig megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). A 60. percben Horváth Emil egyenlített, így döntetlennel ért véget a találkozó.

Tatabánya 1-1 Tiszakécske (Krupánszki 11', ill.: Horváth 60')

Tatabánya: Maier (Lóth, 30. p) - Csernik (Pénzelik, 75. p), Buna, Krupánszki, Jagodics, Varga - Szegleti, Bartus, Letenyei - Árvai, Jelena (Német D., 46. p)

Tiszakécske: Prokop - Antal G., Géringer, Valencsik, Grünvald, Pintér, Horváth E., Zámbó, Szekér, Tóth B., Vajda cserék: Baráth, Marsa, Takács, Klemenc M., Bundika, Boldizsár

kép: OPUS TIGÁZ Tatabánya

A Csepel ellen az első félidő végén szereztek vezetést a hazaiak, Vass Patrik lövése a felsőlécről jött ki, a kipattanót Dala lőtte a kapuba (1-0), az 55. percben Katona Károly harcolt ki tizenegyest, amelyet értékesített (2-0), majd Kovács István fejelte a harmadik gólt. A 66. percben Tóth László büntetőjével szépített a Csepel, a 72. percben Pénzelik lövését még védte a kapus, a kipattanót Zacsek lőtte a kapuba, a végeredményt pedig Szűcs Levente állította be (4-2).

Tatabánya 4-2 Csepel (Dala 40', Katona 55', Kovács 65', Zacsek 72', ill.: Tóth 66', Szűcs 82')

Tatabánya: Balla - Klausz, Harsányi, Székely, Deutsch, Katona - Kovács, Soltész, Vass - Kocsis, Dala

kép: Csepel TC