Nyert a Budafok Kisvárdán, 2 forduló után is 0 pontos a szabolcsi gárda

A Kisvárda története során először játszott másodosztályú bajnokit a Várkerti Stadionban, hiszen utoljára 2018-ban a régi stadion búcsúmeccsén a Sopront ütötték ki 5-0-ra az utolsó NB II-es hazai meccsükön, a következő már az NB I-ben stadionavató volt a Ferencváros ellen. A Kisvárda első idei hazai meccsén korábbi vezetőedzője, a Dajka László által irányított Budafokot látta vemdégül.

A mérkőzés egy életerős Matic bombával indult, amit védett Auerbach. Ezt követően Camaj kísérletezett többször, de kapu mellé mentek a lövései. A 27. percben jött a hazai hidegzuhany: Merényi Ádám hatalmas bombagólt ragasztott a bal felsőbe 18 méterről, ezzel megszerezve a vezetést a Budafoknak. Ezután próbálkozott a Kisvárda többször is, de a kaput nem tudták eltalálni a hazaiak. A 43. percben újra betalált a BMTE, Sztojka kapott remek labdát a tizenhatoson belül és a bal alsóba helyezett, 0-2. A félidő hajrájában Mesanovic lövését blokkolták, így kétgólos budafoki vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

kép: Kisvárda

A második félidő elején közel járt a harmadik gólhoz a Budafok: Rétyi távoli lökete épphogy mellé szállt, majd egy ellenkontra után Hrabina védett nagyot. A 80. percben Camaj szépített, miután közelről bevarrta Gyurkó Máté jobbról érkező beadását. A végén lezárhatta volna a meccset a Budafok, Vasvári egyedül tört kapura, de fölé lőtte a ziccert. Így a Kisvárdának megmaradt az esélye az egyenlítésre, Mesanovic közeli fejesénél azonban Auerbach védett óriásit, ezzel a Budafok mind a 3 pontot elhozta Kisvárdáról, a szabolcsiak pedig pont nélkül állnak az NB II-ben.

Kisvárda 1-2 Budafok (Camaj 80', ill.: Merényi 27', Sztojka 43')

Kisvárda: Hrabina – Stefan, Jovicic, Széles (Körmendi, a szünetben), Cipetic – N. Ponomarenko (Babják, a szünetben), Matic (Szőr, 74.) – Szpaszics (Soltész D., a szünetben), Molnár G. (Gyurkó, 74.), Camaj – Mesanovic. Vezetőedző: Feczkó Tamás

Budafok: Auerbach – Fekete M., Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Szabó B. (Horgosi, 90.), Sztojka (Németh Márió, 76.) – Rétyi (Szerető, 75.), Merényi (Nándori, 63.), Kun B. (Szűcs P., 76.) – Vasvári. Vezetőedző: Dajka László